blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Przepiękna, kameralna, urokliwa, klimatyczna taka właśnie jest wyspa Kos. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi zaskoczyć liczbą atrakcji i miejsc, które trzeba zobaczyć.

Po samej wyspie najlepiej poruszać się rowerem, skuterem, buggy, czy też autem. Wypożyczalnie znajdują się niemal przy każdym hotelu, a ceny za wypożyczenie roweru na 1 dzień zaczynają się już od 4 euro. Po wyspie kursują również autobusy miejskie, którymi z łatwością dostaniemy się do głównych atrakcji wyspy – bilety bez problemu kupimy u kierowcy.

Co warto zobaczyć?

Miasto Kos – stolica wyspy, mieszanka kultur, zderzenie tradycji z nowoczesnością. Tureckie świątynie, weneckie budowle, Zamek Rycerzy św. Jana, piękny port z którego codziennie wypływają statki do Bodrum, czy też na 3 pobliskie wyspy – Kalymnos, Pserimos, Plati. Wieczorami miasto tętni życiem, a miłośnicy lodów ustawiają się w kilkumetrowej kolejce po najlepsze na wyspie lody w cukierni „Special”.

Asklepion – starożytne centrum medyczne, oddalone ok. 4 km od miasta Kos. Zlokalizowane na wzniesieniu z którego rozpościera się malownicza panorama na stolicę wyspy. Najlepiej wybrać się tam w godzinach porannych, jest wtedy mniej turystów, a słońce jeszcze tak nie piecze 🙂

Wioska Zia – mała, urokliwa, zlokalizowana na zboczach Góry Dikeos. Idealne miejsce na romantyczną wyprawę przy zachodzie słońca.

Paradise Beach – jak sama nazwa wskazuje jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie. Będąc już w tej okolicy warto wstąpić do miasteczka Kefalos, które słynie z tradycyjnej greckiej zabudowy i wąskich uliczek.

Gorące źródła termalne – potrafią zaskoczyć, ponieważ na prawdę woda aż parzy! Najprzyjemniejsza jest kąpiel przy zachodzie słońca. A otoczenie stromych klifów i przepiękna sceneria tylko dodają miejscu uroku.

Warto wybrać się na pobliską wyspę Nissyros, która zachwyca pięknymi powulkanicznymi krajobrazami. A jeżeli macie ochotę na zatańczenie Zorby z kapitanem statku na środku morza lub wypatrywanie delfinów, zachęcam do rejsu na 3 wyspy – Kalymnos, Pserimos i Plati. Wspaniała przygoda i niezapomniane widoki gwarantowane!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.