blog zespołu TUI CentrumPodróży

Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Zanzibar – Nowy Kierunek na naszej mapie

Rajskie plaże, cudowna natura (rafy koralowe), pobudzające zmysły zapachy przypraw oraz mieszanka kultury Orientu i Afryki. Gdzie znajdziemy to wszystko? Zanzibar! Z języka arabskiego oznacza „piękną wyspę”, więc spodziewać się można raju na Ziemi!

Wyspa jest położona na Oceanie Indyjskim i  jest jedną z najchętniej odwiedzanych części Tanzanii. Uznaje się ją za wyspę koralową – wszystko dlatego, że w odległych czasach leżała pod powierzchnią oceanu jako rafa koralowe.

Wyspa słynie z licznych plantacji palmy kokosowej czy goździkowca, które stanowią główny towar eksportowy. „Wyspa Przypraw” przyciąga smakoszy i kupców z całego świata. I nie ma się czemu dziwić. Oprócz goździków można tu znaleźć takie skarby jak owoce gałki muszkatołowej i kakaowca, imbir, curry, wanilię, kardamon, pieprz, kurkumę czy trawę cytrynową. To prawdziwe królestwo zapachów i smaków.

Wycieczka „przyprawowa” to jedna z największych atrakcji na Zanzibarze, odkrywa przed nami świat roślin, które znamy z zupełnie innej strony.

A co warto odwiedzić jadąc na Zanzibar?

Zanzibar City, którego starówka, zwana Kamiennym Miastem, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Labiryntem wąskich uliczek warto wybrać się do domu, w którym mieszkał Freddie Mercury, wokalista Queen. Koniecznie trzeba odwiedzić rezerwat obejmujący resztki pierwotnej dżungli i żyjące tam małpy, które występują tylko na Zanzibarze.

Jozani Forest – To największy obszar leśny na Zanzibarze z różnorodną roślinnością – palmami, baobabami, figowcami, jak również egzotycznymi ptakami i motylami. Spacer naturalnymi ścieżkami przez las pozwala poczuć niepowtarzalny, tropikalny klimat. Rezerwat słynie przede wszystkim z czerwonych małp endemicznych (Zanzibar red colobus) żyjących wyłącznie na tym terenie – ich populacja liczy ok. 1 tys. osobników.

Wśród atutów wyspy wymienić należy też piaszczyste białe plaże – uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie, wspaniałą, zachwycającą głębią zieleni roślinność, przejrzyste, turkusowe wody oceanu. To wszystko sprawia, iż Zanzibar jest doskonałym miejscem na błogi odpoczynek. To idealne miejsce także dla miłośników wędkowania, nurkowania oraz innych sportów wodnych.

To co… lecimy? 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
LA GOMERA i Hotel Jardin Tecina - niezwykłe miejsce na spokój , relaks i naładowanie akumulatorów
Michał Nowacki
Resort Cap Esterel- wypoczynek w samym sercu Lazurowego Wybrzeża!