blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • Portugalia 224 1 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 224 1 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 537 2 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 890 1 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 922 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 1048 670x450 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Portugalia 1995 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
 • Kopia Portugalia 315 670x500 - Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?
Natalia Dul
Natalia Dul
TUI Centrum Podróży
n.dul@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 525

Wybrzeże Algarve – co warto zobaczyć?

Region Algarve zlokalizowany jest w południowej części Portugalii. Rozciąga się od Przylądka św. Wincentego do granicy z Hiszpanią. Malownicze krajobrazy, piękne piaszczyste plaże otoczone klifami oraz wyśmienita kuchnia to jedne z nielicznych zalet pobytu w tym regionie.

Będąc na południu Portugalii koniecznie trzeba pojechać na Przylądek św. Wincentego. Jest to najdalej wysunięty punkt południkowo-zachodniej Europy. Znakomite widoki roztaczające się z ogromnej skały, która ma aż 60 metrów wysokości, robi niesamowite wrażenie. Na samym końcu znajduje się także latarnia morska. Wybierając się w to miejsce warto pamiętać o kurtce i czapce, ponieważ wiatr tam jest bardzo mocny.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Lagos. Jest to urokliwe miasteczko zlokalizowane niedaleko Przylądka św. Wincentego. Lagos słynie przede wszystkim z podróży morskich – to właśnie z tego portu Vasco da Gama wyruszył w swą podróż w XV wieku. W Lagos warto wybrać się na plac Praca da Republica, na którym zobaczymy dawny „targ niewolników”. Ciekawym obiektem jest również Kościół św. Antoniego z urozmaiconym wnętrzem z XVIII wieku. Lagos to nie tylko zabytki. Miejsce znane jest również z przepięknych plaż, które otaczają bajkowe klify. Wzdłuż oceanu można pospacerować długą promenadą. Są tu nowoczesne porty jachtowe oraz pola golfowe. Życie nocne w sezonie turystycznym trwa do późnych godzin porannych.

Silves to piękne miasto z malowniczym krajobrazem i licznymi zabytkami. Warto zobaczyć tu mauretański zamek oraz Starą Katedrę zlokalizowaną w samym centrum starówki. Będąc w tej okolicy koniecznie trzeba wstąpić do lokalnej restauracji, w której podają typowe dania kuchni portugalskiej. Głównym przysmakiem są grillowane sardynki oraz dorsz suszony – Bacalhau. Ciekawostka: Jak mówią Portugalczycy prawdziwa gospodyni potrafi przyrządzić Bacalhau na 365 sposobów, na każdy dzień w innej postaci.

Będąc w rejonie Algarve warto wybrać się w góry Serra de Monchique. Najwyższym szczytem jest Foia (902 m n.p.m). Popularnymi roślinami, które można zobaczyć w tej okolicy, są dęby korkowe, eukaliptusy, drzewa migdałowe, figowe oraz oliwkowe. Z dębów korkowych w Portugali wytwarzane są rozmaite przedmioty m.in. torebki, buty, podkładki pod talerze czy breloczki. Są to idealne pamiątki z podróży.

Albufeira to najpopularniejszy kurort turystyczny. Śliczna starówka, ciekawa architektura oraz wąskie uliczki z mnóstwem restauracji, sklepów oraz barów dodają uroku temu miejscu. Miasto to słynie z długich, piaszczystych plaż z rewelacyjnymi klifami. Życie nocne trwa tu do białego rana. Niedaleko miasteczka znajduje się Zoomarine Algarve, w którym można zobaczyć pokazy delfinów, lwów morskich i fok.

Oczywiście jest to tylko namiastka możliwości spędzenia czasu wolnego w Portugalii. Jeśli jednak wybieracie się na tydzień i chcecie połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem, to moim zdaniem wspomniane miejsca są godne polecenia.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.