blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Włoskie Livigno raj dla miłośników sportów zimowych

Włoskie Livigno jest jednym z najsłynniejszych regionów narciarskich we Włoszech, szczególnie uwielbianym przez nas – Polaków 🙂

Leży w regionie Lombardia, w sumie mamy tu 35 wyciągów narciarskich, co daje nam łączną długość tras 115 kilometrów na wysokościach do 1800 m n.p.m.

Livigno usytuowane jest pomiędzy dwoma masywami górskimi – Carosello i Mottolino, pięknie nasłonecznione o zróżnicowanych poziomach trudności. Każdy znajdzie swoje ulubione trasy od początkujących do zaawansowanych wielbicieli sportów zimowych. Dla dzieci oraz osób zaczynających swoją przygodę z narciarstwem Livigno zapewni 30 km tras narciarskich. Z kolei dla średnio zaawansowanych mamy ich 70 km, dla profesjonalistów i tych  lubiących adrenalinę zostaje 13 km tras.  Nie zapominamy o snowboardzistach dla których zarezerwowany jest snowpark.

Dlaczego tak bardzo lubiany jest przez naszych rodaków ?

1. Śnieg leży tu zawsze od końca listopada do początku maja. Powodzeniem cieszą się miesiące kiedy panuje tutaj free ski – co oznacza darmowe korzystanie ze wszystkich atrakcji z różnorodnych atrakcji śnieżnego szaleństwa – stoki idealne dla każdego, snowpark kolorowy świat dla dzieci, cross country!

2. Livigno położone jest w strefie bezcłowej, jako ciekawostkę ustanowił ją sam Napoleon w 1805 roku. Największą popularnością cieszą się alkohole, perfumy oraz luksusowe butiki znanych nam marek.

3. Bombardino – podany w tutejszym barze na gorąco napój alkoholowy, w jego skład wchodzą: ajerkoniak, rum, bita śmietana i kawa, wymyślony w Livigno stawia na nogi jak mało co!

4. Apres-ski niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju imprezy „po nartach”, gdzie od godziny 16:00 do wieczora tańczymy i bawimy się wspólnie w namiotach pod stokami. Frajda i radość gwarantowana.

5. Livigno to urocze, bardzo klimatyczne, alpejskie miasteczko, gdzie wieczorami główna ulica zapełnia się ludźmi. Drewniane górskie domki, pokryte śniegiem oraz tysiącem lampek kryją w sobie pizzerie, włoskie bary, kawiarnie oraz restauracje.

Ja zakochałam się w tym miejscu już kilka lat temu i mam nadzieje, że Państwu również się spodoba .

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.