blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Villa Florek 670x500 - Willa Florek Rewal- miejsce do którego chętnie się wraca
  • Villa Florek2 670x500 - Willa Florek Rewal- miejsce do którego chętnie się wraca
  • Villa Florek3 670x500 - Willa Florek Rewal- miejsce do którego chętnie się wraca
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Willa Florek Rewal- miejsce do którego chętnie się wraca

Rewal / Willa Florek

Opis hotelu

Podążając za słowami Stanisława Jachowicza: "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie" zapraszam nad nasz piękny Bałtyk!

Rewal to miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim.Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1434 roku a pierwsi letnicy zaczęli tu przyjeżdzać w latach 30. XIX wieku i do tej pory miejscowość ta cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży  przez rodziny z dziećmi po emerytów szukających wytchnienia na pięknych nadbałtyckich plażach. Każdy tu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!
Można uznać, że Rewal przygotował się na przyjęcie praktycznie każdego turysty. Dla dzieci rok rocznie przyjeżdża tu m.in. wesołe miasteczko, starsi mogą udać się na dancingi do Californii a nieco młodsi na dyskoteki również do Californii czy chociażby do Robinsona.

Zakochałam się w tym miejscu już wiele lat temu i bardzo chętnie tu wracam.

 

Willa Florek wybudowana została w 2012 roku (co zdecydowanie jest atutem tego obiektu). Położona jest zaledwie 150 metrów od plaży i zaledwie kilka kroków od promenady, na której każdy znajdzie coś dla siebie: sklepy, bary, restauracje, kawiarnie, stragany itd.
Pokoje wyposażone zostały w aneksy kuchenne co co jest dużym plusem zwłaszcza przy rodzinnych wakacjach ( a nie często jest taka możliwość w innych obiektach). Doatkowo Goście mogą korzystać także z bezpłatnego dostępu do intenretu.
Istnieje możliwość skorzystania z  zaplecza gastronomicznego w sąsiedniej willi, (co szczerze polecam) serwowane są tam śniadania(bufet szwedzki) jak również obiado-kolacje (3 daniowe z menu).
Willa dysponuje również strefą Spa gdzie znajduje się jacuzzi, brodzik dla dzieci oraz basen w którym dodatkową atrakcją jest przeciwprąd oraz wylewnica. Niedawno została otwarta też strefa saun z suchą sauną fińską, aromatyczno-ziołową oraz parową.
Dla najmłodszych oprócz wcześniej wspomnianego brodzika, przygotowano także plac zabaw.

 

 

Okolica i atrakcje

Rewal i jego okolice to miejsce w którym nie można się nudzić!
Znajdują się tu liczne wypożyczlanie rowerów dzięki czemu można skorzystać z przepięknych ścieżek rowerowych. W samym Rewalu znajduje się  Park Wieloryba, gdzie można spotkać m.in.olbrzymiego wieloryba, lwy morskie czy chociażby bohaterów z bajki "Gdzie jest Nemo".Obok Parku znajduje się też Bajkowa Chata-czyli świat baśni, iluzji i strachu(bilet kosztuje ok. 15zł). Wzdłuż klifu można przespacerować się "Aleją Zakochanych" lub "Aleją Różaną", które kończą się na pięknym tarasie widokowym . Warto wspomnieć, że w Rewalu znajduje się także amfiteatr, który  latem tętni życiem. Jedną z większych atrakcji  (zarówno dla dzieci jak i dorosłych)jest przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową, której łączna długość wynosi 10 km. Stacja obejmuje w sumie 6 dworców: Trzęsacz-gdzie koniecznie należy udać się nad brzeg morza, gdzie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła, właśnie Rewal, Śliwin, Niechorze latarnia (latarnia wybudowana została w 1866roku a jej wysokość to około 45m, dzięki czemu z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze i okolice-by jednak móc to zrobić, trzeba pokonać 210 schodów), Niechorze Gł. oraz Pogorzelica. Oprócz tego w okolicach  Rewala można skorzystać z paintballa, quadów czy mini golfa  (Trzęsacz),udać się do parku linowego (Pobierowo),parku miniatur i latarni morskich (Niechorze), motylarni (Niechorze),  czy skorzystać z lotów paralotnią (Trzęsacz) i tą ostatnią atrakcje polecam całym sercem :)

 

 

Podsumowanie

Willa Florek to przede wszystkim rodzinna atmosfera i miejsce do którego chętnie się wraca.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że można tu również dojechać bezpośrednim  autobusem z Poznania!!!

 

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.