blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • wakacje cieple kraje 670x500 - Wakacyjne oferty dla osób z Poznania i okolic
Maciej Gołaś
Maciej Gołaś
TUI Centrum Podróży
mg@tui.poznan.pl
T:

Wakacyjne oferty dla osób z Poznania i okolic

W zależności od miejsca z którego wylatujemy, wybór odpowiedniej destynacji jest niezwykle ważny. Najchętniej wybieranym lotniskiem, z którego rozpoczynamy nasze wakacje jest Poznań. A najbardziej popularnymi kierunkami, z całą pewnością, są miejsca, w których korzystamy do woli z promieni słonecznych oraz kąpieli w ciepłym morzu. Biura podróży oferują rozmaite wycieczki. A gdyby tak te wakacje spędzić na malowniczej i tętniącej życiem Majorce? Albo przenieść się do orientalnego Maroka i poznać wyjątkowe smaki i zapachy tutejszych przypraw? Wybierz się razem z Tui po najpiękniejszych i tajemniczych zakątkach świata! Zaledwie trzy godzinny lot samolotem z Poznania przenosi nas w czarujące miejsce, gdzie „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”, mowa tu oczywiście o hiszpańskiej wyspie Majorka, która nawet poza sezonem tętni życiem i zachwyca podróżnych od wieków. Mimo, że Majorka jest małą wyspą znajdziemy tu góry Sierra de Tramuntana, zatoczki z turkusową wodą, zjawiskowe plaże, smocze jaskinie, urocze miasto Valldemossa oraz jedyną w swoim rodzaju stolicę – Palmę. Wracając z Majorki nie zapomnij zaopatrzyć się w słynny likier Hierbas de Mallorca, którego ziołowa receptura sięga ponad 400 lat, kiedy to lokalni farmaceuci zaczęli tworzyć lecznice eliksiry. Ten w fikuśnej butelce, intensywnej zieleni i zanurzonym w środku koprze włoskim jest idealnym pomysłem na prezent.

Smak orientu

A gdy masz już dość europejskich stolic i chcesz poznać esencje orientu, Maroko stoi otworem! Gościnność, wyjątkowe smaki i zapachy, przepiękne mozaiki to gwarancja tego, co czeka cię w tym miejscu. Znajdujący się w centrum miasta Marrakeszu plac Dżamaa al-Fana ożywa po zachodzie słońca. Jest to miejsce spotkań rodzin, przyjaciół, którzy przychodzą tu, aby się bawić w rytmie lokalnego klimatu. Spotkasz tu zaklinaczy węży, akrobacje. Skosztować można tu soku ze świeżo wyciskanej pomarańczy jak i ślimaków. Miejsce magiczne, które nie może przejść ci obojętnie będąc w Marrakeszu. Tuż obok znajdziesz suki, gdzie zaopatrzysz się w lokalne przyprawy, pamiątki dla bliskich czy rękodzieła marokańskich rzemieślników. Koniecznie będąc w Maroko posmakuj takich dań jak Tadżin, które bazują na warzywach, kuskusie i kurczaku. Są one podawane w specjalnym tylko do tego dania naczyniu, na kształt przypominający piramidę. A na panujące tam upały nie zapomnij wypić słynną, marokańską, miętową herbatę, która niejedno ukoiła pragnienie.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.