blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 04 Aman Sveti Stefan 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • Tancerka 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • 8955940306974 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • amss the piazza 1 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • 8955939979294 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • View of Aman Sveti Stefan 2 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • 8955939323934 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • 17 amss isthmus 1400x600 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
 • 04 Aman Sveti Stefan 670x500 - Na wakacje samochodem - magiczna Czarnogóra!
Anna Sworek
Anna Sworek
TUI Centrum Podróży
a.sworek@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 858

Na wakacje samochodem – magiczna Czarnogóra!

Sveti Stefan / Aman Sveti Stefan

Opis hotelu

Czarnogóra to młode państwo, powstałe w czerwcu 2006 roku po odłączeniu się od Serbii. To wyjątkowo atrakcyjne miejsce, oferujące wypoczynek na plażach oraz zwiedzanie małych, klimatycznych miasteczek. To region pełen magicznych zakątków, zachwycający błękitnymi wodami Adriatyku i wysokimi górami schodzącymi wprost do morza.O atrakcyjności Czarnogóry decydują jednak nie tylko liczne bogactwa natury.Kraj może się poszczycić mnóstwem zabytków, wiele z nich znalazło są na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. To doskonałe miejsce na spędzenie wakacji !

W przeszłości Sveti Stefan położony w bezpośrednim sąsiedztwie Budwy, był wioską rybacką. Od lat 50-tych ubiegłego wieku stopniowo rybacy i ich rodziny przesiedlani byli do innych nadmorskich wiosek. Ta maleńska skalista wyspa przeszła wielką metamorfozę, całkowicie odrestaurowane zostały oryginalne kamienne domy z czerwonymi dachami. Łącznie na wyspie znajduje się zaledwie 80 budynków. Ich wyjąkowy charakter podkreśla nazewnictwo poszczególnych budynków, które nie posiadają numerów. Standardową numerację w tym wyjątkowym i romantycznym miejscu zastapiły fantazyjne nazywy np. " Pod morską rozgwiazdą" czy "Pod kwiatem pomarańczy".

Kameralny, pięciogwiazdkowy Aman Sveti Stefan to luksusowy hotel dla gości marzących o urlopie spędzonym w magicznym, intymnym miejscu. Obiekt położony jest na niewielkiej wyspie, a do plaży można dojść promenadą.Oprócz urokliwego otoczenia, Aman Sveti Stefan oferuje gościom znakomity standard zakwaterowania i 3 restauracje a la carte. Hotel polecany wszystkim, którym zależy na wysokim standardzie i indywidualnym podejściu do gości. W hotelu goście skorzystać mogą także z bogatej oferty spa oraz sportów wodnych. To wyjątkowe miejsce – sprawdźcie sami !

Okolica i atrakcje

Budva licząca 2500 lat jest najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym w Czarnogórze. To czarnogórska perełka, zwana małym Dubrownikiem. Znajdujące się tu plaże należą do najpiękniejszych nad Adriatykiem. Najpopularniejsza Sloveńska plaża rozciąga się szerokim łukiem na długości niemal 1600 m. Miasto to również pozostałości starożytnych budowli, średniowieczna zabudowa starówki, prawosławne świątynie, architektura w stylu śródziemnomorskim, weneckim oraz wspaniała roślinność. Symbolem miasta jest pomnik tańczącej dziewczyny.

Kotor to najlepiej zachowane na terenie Czarnogóry i Serbii miasto ze średniowieczną zabudową. Zabytkowa część miasta w 1979 r. trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego Unesco . Będąc w mieście, warto zwiedzić romańską katedrę z wieżami o wysokości 35 metrów i posłuchać ciekawych legend związanych z tym miejscem. Kotor jest mniej skomercjalizowanym miastem niż Budva.

Kotor_and_Boka_kotorska_-_view_from_city_wall

Park Narodowy Skadarske Jezero,to jezioro położone między czterema masywami a równinami nad rzekami Zeta i Moraea. Jest największym jeziorem na Bałkanach. Na jeziorze znajduje się około 50 dużych i małych wysepek. Na jednej z nich można odnaleźć ruiny dawnego więzienia. Jezioro Skadarskie jest największym rezerwatem dzikich ptaków w Europie.Występuje tu ponad 270 gatunków.

Podsumowanie

To wyjątkowe i wciąż nie odkryte miejsce z pewością zachwyci miłośników rajskich plaż i zabytkowych budowli !

Warto wiedzieć:

-przy wjeździe do Czarnogóry nie trzeba mieć wizy
-walutą obowiązująca jest Euro
-we wszystkich większych miejscowościach znajdują się bankomaty, powszechne jest także dokonywanie płatności kartami kredytowymi
-na terenie Czarnogóry kierowców obowiązuje "zielona karta"
-przy wjeździe do kraju pobierana jest opłata ekologiczna za używanie pojazdów mechanicznych (około 10 Euro dla samochodów osobowych)
-języki oficjalne w Czarnogórze to serbski, chorwacki, bośniacki i albański

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.