blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • biuro turystyczne
Maciej Gołaś
Maciej Gołaś
TUI Centrum Podróży
mg@tui.poznan.pl
T:

Wakacje first minute. Czy to się opłaca?

Jesteśmy jednym z bardziej zapracowanych narodów w Europie.

Dlatego to, jak spędzimy urlop, nie powinno być kwestią przypadku, a efektem rozważnie podjętej decyzji. Co więcej wakacyjny odpoczynek możemy zaplanować już z rocznym wyprzedzeniem. Zachęcamy do zapoznania się z zaletami oferty first minut.

Czym są wakacje first minut?

W wielu przedsiębiorstwach ustala się harmonogram urlopów pracowników z dużym wyprzedzeniem. Pozwala to na zapewnienie ciągłości pracy oraz wykorzystanie przez obsadę przysługujących dni wolnych. Jeśli znamy termin naszego odpoczynku odpowiednio wcześnie, to warto zainteresować się ofertą wakacji first minut. Biuro podróży tuż po zakończeniu bieżącego sezonu umożliwia wykupienie wakacji na następny rok. Dzięki temu już w październiku, a najpóźniej na początku przyszłego roku dokładnie zaplanujemy urlop.

Dlaczego wykupienie wakacji first minut jest korzystne?

Największa zaletą zainwestowania w wakacje first minut jest zyskanie gwarancji, że nasz urlop będzie udany, bo zgodny z naszymi oczekiwaniami. Wykupując wypoczynek z tak dużym wyprzedzeniem, mamy możliwość wyboru interesującego nas miejsca, ale też hotelu odpowiadającego naszym upodobaniom. Pamiętajmy, że czekając na ofertę last minute, ograniczamy się do wyboru wśród propozycji niesprzedanych, w przypadku których to my musimy dopasować się do warunków wyjazdu. Mogą one być atrakcyjne dla osoby samotnej, ale rodzina z dziećmi nie może ryzykować udziału w przypadkowym wypoczynku. Decydując się na wakacje first minute, powinniśmy także uwzględnić aspekt finansowy. Wbrew powszechnemu przekonaniu taka oferta jest atrakcyjna cenowo, gdyż wykupując urlop z tak dużym wyprzedzeniem, możemy liczyć na rabaty nawet do 45% ceny, dodatki, np. wycieczki oraz dodatkowe ubezpieczenie. Ważne jest to, że nabywając wakacje w przedsprzedaży, zyskujemy gwarancję niezmienności ceny, co docenimy w przypadku podwyżek cen biletów lotniczych lub za pobyt w hotelu. Jeśli obawiamy się, że termin urlopu jest zbyt odległy do zaplanowania, to powinna nas przekonać możliwość wykupienia niedrogiego ubezpieczenia od ponoszenia kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.