blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • wakacje all inclusive
Maciej Gołaś
Maciej Gołaś
TUI Centrum Podróży
mg@tui.poznan.pl
T:

Wakacje all inclusive – co to znaczy?

Wybierając się na wakacje, wiele osób nie chce zaprzątać sobie głowy takimi sprawami, jak wybór posiłków czy napojów. W końcu jest to czas na odpoczynek. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się wycieczki all inclusive. Pojęcie to w dosłownym znaczeniu można przetłumaczyć jako: „wszystko w cenie”. Oznacza to, że w hotelu nie będzie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

 

Co znajduje się w ofercie all inclusive?

Oferta all inclusive oznacza, że w cenę, jaką zapłaciło się za pobyt w danym miejscu, wliczone są wszystkie usługi oferowane przez hotel. Nie trzeba martwić się o śniadanie, obiad i kolację. Restauracje mają na uwadze różne gusta kulinarne, dlatego nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie. Zazwyczaj ma się stały dostęp do szwedzkiego stołu, a także różnego rodzaju alkoholi. Wybór jest naprawdę szeroki — od tradycyjnego piwa po kolorowe drinki. Do dyspozycji klienta są także hotelowe udogodnienia i atrakcje takie jak m.in. aquapark, sauna, serwis plażowy i animacje dla dzieci. Opcja all inclusive nie jest niczym odgórnie regulowana, dlatego może występować w różnych rodzajach. Wersja soft (nazywana zamiennie light) zazwyczaj dotyczy darmowych trzech posiłków dziennie oraz napoi bezalkoholowych. Z kolei premium oznaczać może, że w pokoju znajduje się prywatny minibar i można skorzystać z opcji podawania posiłków do pokoju. Dopisek „24 Hours” oznacza, że można z oferty korzystać o dowolnej godzinie. Na opiekę instruktora podczas korzystania z siłowni można liczyć, wybierając opcję total all inclusive. Co więcej, ma się wtedy dostęp do wieczornych gier i zabaw. Zakres usług, które wchodzą w skład poszczególnej oferty, jest podany przy opisie wycieczek, więc warto zwrócić na to uwagę i dokładnie zapoznać się z możliwymi udogodnieniami.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.