blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Jak to jest w tym roku z wyspą KOS – są uchodźcy czy ich nie ma?

Opis hotelu

Właśnie niedawno wróciłam z wyspy Kos. Wraz z grupą przedstawicieli biur podróży byliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na tej jednej z ulubionych przez turystów wysp greckich. Władze wyspy oraz hotelarze zaprosili nas, byśmy na własne oczy przekonali się, iż wyspa jest wolna od migrantów, bezpieczna i piękna.
Kryzys migracyjny i sposoby jego rozwiązania to temat nieznikający z pierwszych stron gazet czy nagłówków informacyjnych. Dotyczy wszystkich Europejczyków. Wielu z Klientów zadaje sobie pytanie, czy na wyspach greckich jest bezpiecznie i czy tego lata można się tam bez stresu wybrać na wakacje. Przekazuję więc informacje z pierwszej ręki i obalam wszelkie mity dotyczące uchodźców na Kosie :)
W ciągu ostatniego roku wyspa Kos faktycznie otrzymała sporą liczbę migrantów, który próbowali przedostać się w głąb Europy. W wyniku połączonych starań władz lokalnych, polityków, hotelarzy i operatorów turystycznych wyspie udało się udzielić pomocy uchodźcom bez wpływu na wakacje turystów przebywających na Kosie.
Obecnie NIE PRZYPŁYWAJĄ na wyspę żadni migranci i władze nie przewidują w tym sezonie napływu uchodźców. Zwiedziliśmy całą wyspę i faktycznie nie widzieliśmy żadnego uchodźcy !!!
Gdyby jednak taka sytuacja nastąpiła, to wyspa jest przygotowana na sprawną i szybka rejestrację przypływających. Jest zapobiegawczo przygotowany specjalny punkt rejestracji, który znajduje się poza miastem Kos, w gotowości są organizacje pozarządowe w celu ewentualnej pomocy i procedura jest tak przygotowana, by migrantów po przybyciu przenieść do specjalnie dedykowanego obszaru a następnie z powrotem do Turcji. SZCZEGÓLNY NACISK JEST KŁADZIONY NA BEZPIECZEŃSTWO TURYSTÓW I MIASTA.
Kos jest i pozostaje jedną z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Grecji. Znajdziemy tam piękne piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach widoki, możemy podziwiać przyrodę, zabytki, architekturę a wyjątkowa gościnność mieszkańców na długo pozostanie w naszej pamięci !!! Osobiście polecam wynająć samochód lub pojeździć rowerami, które są tam bardzo popularne. Na mnie niesamowite wrażenie zrobiła wycieczka na pobliską powulkaniczną wyspę Nisyros, gdzie można wejść do krateru wulkanu a potem zjeść lunch w przepięknym greckim miasteczku z wąskimi uliczkami, kwiatami i niebieskimi okiennicami…. :) Zapraszam na tą słoneczną grecką wyspę !!!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.