blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Teneryfa

Teneryfa to piękne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie. Każdy rodzaj klienta znajdzie tutaj coś dla siebie, aczkolwiek szkoda takich widoków i krajobrazów na zwyczajne leżenie na plaży. Trzeba jednak zwrócić uwagę na położenie hoteli, szczególnie dla osób starszych, gdyż do wielu hoteli jest strome podejście. Wspaniałe widoki wynagradzają jednak wszelkie trudy.

Podczas mojego pobytu na tej cudnej wyspie miałam możliwość dokładnego poznania największych atrakcji wyspy takich jak Loro Park, Siam Park oraz wulka Teide.

Wyjazd do Loro Parku polecam absolutnie każdemu turyście przyjeżdżającemu na Teneryfę! Bardzo duży, piękny, fantastycznie utrzymany park! Wiele gatunków zwierząt, rewelacyjne show orek, delfinów i lwów morskich, które mnie osobiście oczarowały. Warto dopłacić do biletu „Premium Tour” lub „Gold Tour” ponieważ wtedy przewodnik oprowadzi po miejscach, do których inny turysta sam nie może wejść, przekaże wiele ciekawych informacji o zwierzętach znajdujących się w parku a przy okazji jest rezerwacja najlepszych miejsc na pokazach np.: orek ( w tym przypadku jest to istotne, ponieważ zwykłe miejsca są w splashzone i po takim pokazie można wyjść absolutnie przemoczonym!).

Warto wybrać się również do Siam Park- najlepszego aquaparku w jakim byłam, mnóstwo zjeżdżalni o różnych poziomach „trudności”, dostosowanych do każdego wieku. Rewelacyjny zarówno dla rodzin z dziećmi i dorosłych, ja bawiłam się fantastycznie i biegałam po wszystkich zjeżdżalniach jak dzieckoJ. Dla leniuchów też się coś znajdzie, jest laguna z plażą, gdzie można poleżeć na śnieżnobiałym piasku, wykąpać się w „lazurowym basenie” i przeżyć tsunami – czyli skorzystać ze sztucznej fali pojawiającej się w lagunie co jakiś czas, rewelacyjna sprawaJ Na terenie parku jest restauracja, za około 10 euro można już dobrze zjeść, ale głównie fast foody.

Wulkan Teide to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Teneryfy. Przejazd w górne partie, tego najwyższego szczytu, to dobra okazja, aby zobaczyć różne oblicza Teneryfy i zmienność pogody. Z pięknej słonecznej w okolicach Costa Adeje, przez wietrzną pod wulkanem, po zawieszone gęste, czarne chmury w okolicach La Oratavy . Przy tym wyjeździe polecam zabrać długie spodnie i bluzę, bo wiatr jest zimny! Wyjazd kolejką na szczyt Teide kosztuje 26 euro i nie zawsze jest to możliwe (przy zbyt silnym wietrze, kolejka nie jeździ), ale widoki z podnóża tez są piękne!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.