blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • pobrane 61 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 8 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 7 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 6 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 4 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 5 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 3 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 2 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
 • pobrane 1 - Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !
Anna Sworek
Anna Sworek
TUI Centrum Podróży
a.sworek@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 858

Sycylia z wylotem z Poznania! Nowość !

Okolica i atrakcje

 

Sycylia, choć nie jest wielką wyspą ma bardzo wiele do zaoferownia. Nie sposób wymienić i opisać wszystkie atrakcje i zabytki tej przepieknej włoskiej wyspy. La Sicilia jest największą wyspą Morza Śródziemnego i jednocześnie największym z dwudziestu regionów Włoch. Wyspa jest górzysta i wyżynna, najwyższym jej punktem jest najwyższy czynny wulkan Europy - Etna. Wyspa zazwyczaj kojarzona jest również z ... mafią. Skojarzenie słuszne, jednak jakże niesprawiedliwe i krzywdzące dla rodzinnych, zawsze uśmiechniętych i radosnych sycylijczyków. Warto wiedzieć że wyspa ta to nie tylko groźnie wyglądający dymiący wulkan, ani też żywa do dziś historia mafii. Sycylia to przede wszystkim słońce, przepiękne plaże, drzewka cytrusowe, doskonałe wina i wyjątkowa regionalna kuchnia. Ze względu na pogodę najbardziej polecanymi okresami do zwiedzania Sycylii są miesiące wiosenne - maj,czerwiec oraz wczesna jesień- wrzesień i październik. Miłośnicy wysokich temperatur i wypoczynku na plaży powinni wybrać się na wyspę w lipcu lub sierpniu. Dla tych którzy nie są pewni czy warto spędzić wakacje na Sycylii, kilka wyjątkowych miejsc wartych zobaczenia które znajdziecie tylko na Sycylii!

Pięć najpiękniejszych plaż:
- San Vito lo Capo, a w nim bardzo popularna plaża o białym piasku. Plaża ponad 3 - kilometrowa, wyglądem przypomina karaibskie plaże. To ulubione miejsce włochów którzy co roku licznie przybywają z różnych części kraju na wakacje właśnie na tę piekną plażę.
- Rivesva Naturale dell Zingaro to urocze zatoczki, plaże ukryte między skałami i urzekająca natura. Ten rezerwat przyrody zachwyca niespotykanymi plażami oraz krystalicznie czystą, morską wodą. Warto wypożyczyć tu łódkę i spojrzeć na rezerwat od strony morza.
- Scala dei Turchi, czyli Schody Turków, to biały wapienny klif, otoczony dwoma piaszczystymi plażami – znajduje się na południu Sycylii, w pobliżu Agrigento. Warto wybrać się tutaj, żeby podziwiać piękny krajobraz – białe skały wapienne komponują się z błękitnym morzem. Odpocząć możemy zarówno na piasku, jak i na wspomnianych skałach.
- Calamoshe to urokliwa plaża położona między dwoma przylądkami. Wystepuje tu wiele jakiń i ciekawych form skalnych. Do Calamosche dotrzemy wyłącznie na piechotę. Na miejscu czeka nas 200-metrowy odcinek piaszczystej plaży.
-Plaża Faraglioni (Tonnara di Scopello) to wyjątkowo piękne i ciekawe miejsce. Aktualnie jest to prywatna plaża. W przeszłości w miejscu tym znajdowała się przetwórnia tuńczyka. Kręcono tu także film "Ocean's Twelve: Dogrywka". Wybierając się w to wyjątkowe miejsce koniecznie trzeba zabrać ze sobą maskę do nurkowania. Pomimo tego że nie ma tutaj raf koralowych warto zobaczyć ciekawe formy skalne oraz okazałe gatunki ryb.

Najwyższy czynny wulkan Europy - Etna

Etna, w średniowieczu nazywana była także też Mongibello, położona jest we wschodniej części wyspy. Obwód u podnóża to aż 145km, wysokość – jest zmienna ze względu na erupcje i wybuchy gazów- uznaje się 3329 m n.p.m.  Etna to niezwykle aktywny wulkan. Objęta jest ochroną w ramach Parco Dell Etna, założonym w 1987r. Mimo stałego zagrożenia, na zboczach Etny mieszka wiele ludzi. Popioły wulkaniczne są niezwykle urodzajne, jest tu wiele plantacji pomarańczowych i cytrynowych, oraz winorośli. Miejscowi odnoszą się do wulkanu, zwanego tutaj a' muntagna z szacunkiem i podziwem. Warto zobaczyć na własne oczy liczne kratery, prawdziwie czarną wulkaniczną ziemię i nieustannie wydobywający się dym z wnętrza góry!

Średniowieczne Erice

To przepiękne średniowieczne miasteczko położone na szczycie, 751 m ponad zatoką Trapani.To małe miasteczko otoczone jest potężnymi murami obronnymi, którzych wnętrze  przepełniają wąskie uliczki, małe place, kamienne domy i liczne kapilce i kościoły. To po co każdy turysta udaje się do Erice to z pewnością unikatowe Genovesi - ciasteczka których nazwa pochodzi od znanego w Erice żeglarza Z Genui. Dziś Genovesi zajadają się wszyscy odwiedzający to miejsce. Genovesi można kupić tylko w Erice w wielu wyjatkowych smakach takich jak migdałowy, pistacjowy czy mandrynkowy. Miasteczko wrarto odwiedzić także ze względu na niesamowite widoki na okoliczne miasteczka, wybżerze a nawet zarys Etny na przeciwległym, dalekim brzegu wyspy. Specyficzny mikroklimat miejsca sprawia że sycylijczycy szukaja tu ochłody w upalne dni, miasto zawsze spowijaja chmury, co nadajemu jeszcze bardziej magiczny klimat.

Marsala - saliny i wino !

Marsala to bardzo ważne miasto ze względu na wkład w zjednoczenie Włoch. Tutaj w 1860 roku przybił do brzegu Garibaldi wraz ze swoimi żołnierzami, stąd wyruszył na podbój Sycylii a potem Rzymu. Miasto kojarzy się również z winem o tej samej nazwie. Jest to największy na Sycylii ośrodek produkcji wina. Swój rozwój zawdzięcza Anglikowi Woodhouse'owi. Historyczne centrum miasta to uroczy barokowy ośrodek miejski z typowo sycylijską zabudową otoczony prawie niezniszczonymi murami miejskimi z XVI wieku. Spacerując po mieście konieczne trzeba odwiedzić mały sklepik z winem, winiarnię i napawać się różnorodnymi smakami i zapachami. Otoczenie Marsali to solanki z których tak jak setki lat temu do dziś pozyskuje się sól morską. Stare wiatraki i wielkie białe góry soli najpiekniej wyglądają podczas zachodu słońca kiedy to każdy z wydzielonych basenów solankowych, w zależności od stężenia soli mieni się na inny kolor. Odcienie różu, czerwieni, złota a nawet zieleni i błękitu można dostrzec w tym jakże niepozornnym słońcu odbijającym się od wody!

Don Vito Corleone...
Słynna postać z powieści Mario Puzo, narodziła się właśnie na Sycylii. Mieszkańcy wyspy unikają tematu mafii, wiele z jej powodu wycierpieli i nie widzą powodu by na tak pieknej wyspie, turyści interesowali sie poszukiwaniem śladów tej jakże okrutnej organizacji. Nie mniej jednak przenosząc się ze świata realnego do fikcji Mario Puzo, a w późniejszym czasie filmu Francisa Forda Copolli, tutaj możemy wyjątkowo poczuć klimat powieści i ekranizacji. Małe miasteczko Corleone, położone wśród wzgórz i pastwisk wcale nie szczyci  się dziś tym że dało nazwisko głównemu bohaterowi powieści. Corleonesi - to pierwsi członkowie mafii działający na terenie Włoch, wywodzą się właśnie z tego miejsca. Wbrew powszechnej opinii zaledwie jedna scena z całej trylogii "Ojca Chrzestnego" powstała własnie w tym miejscu. Aby na własne oczy zobaczyć słynny Bar Vitelli z II części trylogii, musimy udać się do małej miejscowości Savoca. To właśnie w tym miejscu możemy zwiedzić kościół w którym Michael Corleone poślubił Apolonię. Savoca określana jako Cittia di arte (miasto sztuki), zachowała swój niesamowity, kameralny klimat pomimo nowoczesnego pomnika F.F Copolli i licznych autokarów z turystami odwiedzających co roku to wyjątkowe miejsce. Warto zatrzymac się tu na wyborną aromatyczną kawę i podziwiać wspaniałe górskie, dzikie krajobrazy.

Podsumowanie

Wspomniane miejsca i atrakcje to zaledwie początek. Wyjatkowych miejsc na Sycylii jest całe mnóstwo. Z pewnością jest to wyspa zaskakująca, o wyjątkowym klimacie i unikatowym charakterze. Miejsce niepowtarzalne o czym trzeba się przekonać na własnej skórze. Widoki, smaki, zapachy, muzyka i mieszkańcy wyspy to jej kwintesencja. Zapraszam na Sycylię! Przekonajcie się sami!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.