blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 2 1 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 1 2 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 2 1 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 3 1 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 5 1 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 6 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 7 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 8 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 9 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
 • 10 670x500 - Sycylia - gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc
Michalina Gordon (Ziemińska)
Michalina Gordon
TUI Centrum Podróży
m.gordon@happy-holiday.com.pl
T: +48 509 236 525

Sycylia – gorąca wyspa z mnóstwem ciekawych miejsc

Sycylia

Opis hotelu

Sycylia - jest to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, położona na południe od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją wąska Cieśnina Mesyńska.

Co warto zobaczyć? Gdzie warto się udać?

1. Cefalu - malownicza miejscowość zwana Miastem Normanów, którzy dotarli i osiedlili się tu w XII w. n.e. Słynie ze średniowiecznych zabytków, domów w typowo włoskim stylu, wąskich, krętych i ozdobionych kwiatami uliczek, jakby wciśniętych między Morze Tyrreńskie, a wysokie góry. Właśnie dzięki tak atrakcyjnemu położeniu, miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych na Sycylii. Główna ulica - Corso Ruggero, wyraźnie dzieli miasto na część starą z kamieniczkami i katedrą oraz nową, obfitującą w kawiarnie, dyskoteki, restauracje, których jest tutaj mnóstwo i każda ma coś ciekawego do zaoferowania.

2. Palermo - jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. To główne sycylijskie centrum przemysłowe i handlowe. Główne zabytki to pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropolii, pałac królewski zwany Pałacem Normanów - wzniesiony w XI wieku, katedra S. Rosalia z grobowcami królów i wiele innych ciekawych i wartych zobaczenia zabytków. Do Palermo warto udać się również po to, żeby poczuć typowo włoską atmosferę.

3. Wyspy Liparyjskie - inaczej zwane Wyspami Eolskimi - łączy je bogata historia, senna atmosfera małych miasteczek i wyrazista w smaku kuchnia. Jest 17 wysp - 7 większych i 10 małych. Najlepiej dostać się na nie z miejscowości Mesyna.

4. Syrakuzy - były jedną z pierwszych greckich kolonii na wyspie, dziś tętni życiem współczesnego miasta. Zachowało się tu wiele śladów z czasów starożytnej świetności m.in. Teatr Grecki z wykutą w skale widownią teatru mieszczącą 15.000 widzów.

5. Taormina - miasto malowniczo położone na zboczu Monte Tauro z widokiem na skaliste wybrzeże, niebieskozielone morze i groźną Etnę. Powstało w 304 roku p.n.e jako kolonia potężnych Syrakuz. Od północy i południa miasto zamknięte jest bramami. Do najważniejszych zabytków zaliczyć można dobrze zachowany teatr grecki - jest drugim co do wielkości teatrem klasycznym na Sycylii, po teatrze w Syrakuzach.

6. Caltagirone - miasto już w czasach prehistorycznych znane było z produkcji ceramiki. Jej zbiory znajdują się w Meseo della Ceramica. Malownicze uliczki, kawiarnie i sklepy z ceramiką nadają charakter całej miejscowości.

7. Marsala - miasto znane jest z wietrznej pogody, która sprzyja sportom wodnym.

8. Noto - miasto, które w 1693 roku zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi. Odbudowano je w XVII wieku, w okresie największego rozkwitu baroku, dzięki czemu jednolita zabudowa pięknie harmonizuje z pejzażem. Miasto wpisane jest na listę UNESCO.

9. Etna - największy czynny wulkan w Europie (3330 m n.p.m). Starożytni Grecy wierzyli, że była tam kuźnia Hefajstosa, wykuwającego pioruny dla Zeusa. Można na Etnę wjechać kolejką górską, a następnie pod sam krater specjalnymi busami terenowymi.

Co warto zjeść?

- capponata - duszone warzywa (głównie bakłażan)
- parmeggiana - zapiekanka z parmezanem
- owoce morza
- sardynki
- suszona ikra tuńczyka
- cannoli - grube rurki z ciasta przypominającego ciasto francuskie, wypełnione serkiem ricotta, skórkami pomarańczy
- makarony
- pizza

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.