blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Svornost 1 670x500 - SVORNOST HARRACHOV CZECHY
  • Svornost 2 670x500 - SVORNOST HARRACHOV CZECHY
  • Svornost 3 670x500 - SVORNOST HARRACHOV CZECHY
  • Svornost 4 670x500 - SVORNOST HARRACHOV CZECHY
  • Svornost 5 670x500 - SVORNOST HARRACHOV CZECHY
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

SVORNOST HARRACHOV CZECHY

Harrachov / Svornost

Opis hotelu

Hotel Svornost jest 3 gwiazdkowym, przyjemnym, miłym obiektem. Posiada 125 pokoi rozlokowanych na 4 piętrach. W samym hotelu znajduje się też doskonałe centrum relaksacyjne z krytym basenem, salą fitness, tenisem stołowym, sauną oraz jacuzzi. Dodatkowo znajdują się z nim również pomieszczenia typowo dla narciarzy, czyli wypożyczalnia sprzętu zimowego, sklep z odzieżą narciarską oraz sama narciarnia, w której można zostawić swoje narty i buty, czy też snowboard. Goście mogą skorzystać również z płatnego parkingu na terenie hotelu (100koron za dobę). Jest on zamknięty od 22 do 5. W hotelu jest również restauracja w której serwowane są śniadania i obiadokolacje oraz bar, w którym ceny jak na hotel są atrakcyjne (ciemne, duże piwo ok 40koron). W restauracji oraz w lobby przy recepcji dostępne jest Wifi bez opłat z dość szybkim łączem. Dużym ułatwieniem jest to że np. na obiadokolację czy też do baru nie trzeba nosić ze sobą pieniędzy tylko dopisują to wszystko bez problemu do Twojego rachunku i płaci się na sam koniec. Bez problemu można zapłacić za to, czy też za parking kartą. Dodatkowo warto wspomnieć, że dzień po przyjeździe dostaję się darmowo Harrachov Card, która daje zniżki na wyciągi, wypożyczenie sprzętu czy też w niektórych restauracjach, i właśnie na podstawie tej karty jest darmowy skibus, który zatrzymuje się tuż przy hotelu. Pokojom jak na 3 gwiazdki niczego nie brakuje. Spełniają wszystkie podstawowe potrzeby, jest łazienka, jest suszarka i jest TV (pilot do telewizora jest za kaucją- 100zł, ale można przełączać kanały na samym telewizorze). Osobiście miałem pokój ekonomiczny i odniosłem wrażenie, że różni się on tym od standardowego, że jest położony po prostu na końcu korytarza i wszędzie było najdalej, ale poza tym był normalny hotelowym pokojem. Główne narodowości w hotelu to Czesi, Niemcy i Polacy. Wyżywienie było bardzo dobre jak na ten standard. Oba posiłki w formie bufetu. Na śniadanie było wszystko to co być powinno i smakowało naprawdę dobrze. Na obiadokolację zawsze był wybór z 3-4 dań głównych, typowo czeskich w stylu knedliczków czy mięsnych rolad. Naprawdę wszystkim nam odpowiadało takie wyżywienie, nie było się do czego przyczepić.    Z centrum Wellness osobiście nie korzystaliśmy, ale po rozmowach z innymi Polakami na terenie hotelu, trzeba stwierdzić, że też stoi ono na niezłym poziomie. Dla dzieci również znajdą się różne atrakcje takie jak osobny pokoi zabaw, czy też sala gier, czy też organizowane co jakiś czas mini disco.

Okolica i atrakcje

Svornost położony jest zaledwie 3km od granicy z Polską. Na samym początku Harrachova trzeba skręcić w lewo, i pierwszą w prawo i dojedzie się już bezpośrednio do hotelu. Tablice informacyjne kierują albo na hotel Svornost albo na hotel Orea Sklar, który jest położony tuż obok. Praktycznie z każdego pokoju jest przepiękny widok na Certovą Horę, czyli jeden z najwyższych szczytów w okolicy. Do samego centrum Harrachova można zejść po prostu w dół, jest to ok. 500metrów czyli dosłownie kilka minut. Harrachov oprócz samych terenów narciarskich słynie też ze skoczni narciarskich, przede wszystkim z mamuta, na którym wygrywał kiedyś Adam Małysz. Korzystając z wyciągu z centrum Harrachova na Certovą Horę można dokładnie się przyjrzeć skoczniom, poczuć i zobaczyć jak to wygląda z punktu widzenia skoczka. Jeśli chodzi o tereny narciarskie to spod samego hotelu można skibusem dostać się bezpośrednio pod Sporthotel Ryzoviste (jazda ok. 15min), gdzie kanapa zabierze nas na górę i będziemy mogli pozjeżdżać na nartach. Koszt jednodniowego karnetu to 650koron, karnet 6h kosztuje 610koron czeskich. Będąc już na górze możemy skorzystać z trasy niebieskiej (łagodniejszej), czerwonej (trudniejszej) oraz czarnej (bardzo trudnej). Przechodząc kawałek przez las (jakieś 100metrów) dostaniemy się na drugą stronę góry i tam też możemy zjechać czerwoną trasą- moim zdaniem najlepszą w tym rejonie. Bardzo blisko z Harrachova jest też do terenów narciarskich czeskiej Rokietnicy. Jest to zaledwie 15km z hotelu Svornost. Tam znajdziemy już trochę bardziej urozmaicone stoki i większy teren narciarski, ale niebo jest tam też częściej zachmurzone niż w samym Harrachovie. Dodatkowo w samym Harrachovie ale i po polskiej stronie w Jakuszycach znajdzie się mnóstwo tras dla narciarstwa biegowego. Więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Podsumowując, jest to hotel idealny dla klienta, który nie chce wydać za dużo, ale chce dobrze wypocząć i chce mieć wszędzie blisko. Zarówno tereny narciarskie (poprzez skibusa) jak i centrum Harrachova są praktycznie na wyciągnięcie ręki, a i w samym hotelu nie można się nudzić.

Svornost jest hotelem godnym polecenia. Jego stosunek ceny do jakości śmiało mogę powiedzieć że jest bardzo dobry! Z okien pokojów rozciąga się piękny widok na góry, niedaleko jest do centrum czy też do malowniczych wodospadów Mumlawy. Zarówno latem jak i zimą nie sposób się tutaj nudzić.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.