blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Sardynia – nowość z Poznania

Sardynia to wyspa wynurzająca się z wód Morza Śródziemnego, pełna niespodzianek i urzekającego piękna, zagubiona między Europą a Afryką. Nie jest już lądem nieodkrytym, ale miejscem na ziemi, które przyciąga każdego, poczynając od osób kochających błogie lenistwo na cudownych plażach, poprzez miłośników skalnych wspinaczek, kończąc na zapalonych surferach, którzy zachwycają się malowniczymi zatokami.

Z punktu widzenia archeologii Sardynia jest wyspą bardzo intrygującą, ponieważ tylko tutaj można spotkać prehistoryczne grobowce: tanbe dei giganti – grobowce olbrzymów oraz dumud de janas – domy czarodziejek.

Co koniecznie zobaczyć? Zapraszamy na krótką wycieczkę po wyspie!
1.Wydmy Piscinas– znajdują się u ujścia rzeki Piscinas. Wydmy osiągają wysokość nawet 50 m. Piaszczyste wzniesienia usypane przez wiatr zajmują ok. 3 km², co oznacza, że jest to największy obszar wydm na Sardynii.

2.Nurag Su Nuraxi w Barumini– to koronny przykład budownictwa z czasów cywilizacji nuorskiej z XV w p.n.e., wpisany na listę UNESCO. Archeolodzy, poza kompleksową zabudową, tj. wieżami, bastionem, wewnętrznymi dziedzińcami, odkryli także resztki rozległej osady otaczającej nurag.

3.Plaże Costa Smeralda– są wizytówką Sardynii. Rozciągają się na odcinku 56 km. Rajem dla miłośników plażowania jest szmaragdowo – turkusowe morze, biały piasek oraz urokliwe zatoczki.

4.XVIII-wieczny Bastion Św. Remigiusza– stąd rozpościera się najpiękniejsza panorama okolicy. Z tarasu widokowego zobaczyć można okoliczne mokradła. Przy narożniku bastionu znajduje się neoklasycystyczny pałac Boyl obejmujący ruiny Orlej Wieży. Balustrada rezydencji zdobiona jest rzeźbami, które są alegorią pór roku.

5.Wieża Słonia– swoją nazwę zawdzięcza marmurowej rzeźbie słonia, stojącej na kamiennej półce. Dawniej uważano, że zwierzę to przynosiło szczęście Pizańczykom. Dziś wieża wita turystów zmierzających do górnej, średniowiecznej dzielnicy Castello.

6.Ratusz– charakteryzuje się dwiema ośmiokątnymi wieżami. Kolejnym ważnym elementem, który wieńczy ten budynek, są rzeźby głów Maurów z opaskami na oczach – symbol Sardynii.

7.San Pantaleo- urokliwa wioska zlokalizowana między granitowymi szczytami Sardyńskich Dolomitów. Tutaj życie toczy się jeszcze dawnym rytmem.

8.Supramonte– to doskonałe tereny dla miłośników trekkingu. Tutaj mamy do pokonania trasy z widokiem na krystaliczne morze oraz zwisające nad nim skały.

Dlaczego więc Sardynia?
Ponieważ jest:

-nostalgiczna ale kolorowa;

-mroczna a przy tym nowoczesna;

-cywilizowana chociaż trochę dzika.

Wyspa posiada piękne plaże i liczne zabytki. Warto zaznaczyć, że życzliwi Sardyńczycy zawsze służą pomocą 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.