blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Rodzinny hotel w Bułgarii „Bella Vista Beach Club” w Sinemorec

Sinemorec / Bella Vista Club Resort

Opis hotelu

Chciałabym Was zaprosić na rodzinne wakacje do hotelu Bella Vista w Bułgarii. Proponuje go tym z Was, którzy szukają spokojniejszego wypoczynku na 10 lub 14 dni. Dlaczego na dłużej? Ponieważ czeka nas trochę dłuższy transfer do hotelu po wylądowaniu w Burgas.  Można i na 7 dni, jeśli po krótkim locie nie straszne mam i dzieciom prawie trzy godziny w autokarze. Osobiści miałam trochę "pechowe" godziny przelotu, co w połączeniu z dłuższym dojazdem - skróciło nasze wakacje.

Jadąc do naszego hotelu, rozwozimy i zostawiamy po drodze innych gości by dojechać do małego i klimatycznego Sinemorec. Miejscowość położona jest blisko granicy z Turcją, co ma swoje plusy, ale o tym za chwilę. Po kilku przygodach autokaru z manewrowaniem po wąskich uliczkach dojeżdżamy do urokliwej zatoki , na skraju której góruje nasz hotel.

Pierwsze wrażenie: zaskakująca ilość zieleni, bardzo ładna i szeroka piaszczysta zatoka oraz nasz pastelowy, różnobarwny hotel. Zdjęcia w katalogach czasami są lekko podkoloryzowane a tu niespodzianka, hotel jest naprawdę z zewnątrz i w środku bardzo kolorowy, co nas już pozytywniej nastraja. Jesteśmy na lekkim wzniesieniu ale zapewniam, że nie będzie to utrudnieniem dla dziecięcych wózków.

Wchodzimy do niedużej, prostej recepcji, obok kantor, lobby, windy - prosto schludnie, klasycznie, wszystko na miejscu. Obsługa miła, szybka, kilka minut i już z kluczem w ręce idziemy do pokoju. Widać na pierwszy rzut oka, że hotel jest nowszy i dba tu się o czystość. Nasz pokój składał się z sypialni i pokoju dziennego z dwoma rozkładanymi kanapami dla dzieci, dużej  ładnej łazienki i z toalety. Wyposażenie bardzo proste i funkcjonalne, wszędzie bardzo czysto. Pokoje mogą mieć różny widok, na basen - ale wtedy może być trochę głośniej, ponieważ przy basenie mamy bar czynny do późna, gdzie bawią się goście jeszcze długo po zakończeniu wieczornych animacji. Jednak niektóre pokoje na wyższych pietrach mają bardzo ładny widok na otaczające zatokę lasy i częściowo na samo morze.  Możemy mieć widok od strony lądu na łagodne wzniesienie, z którego widać wieczorem światła Sinemorec lub od strony morza, którego widok na niższych pietrach z pewnością zasłonią nam inne budynki.

W hotelu na wyższych pietrach mamy pokoje oraz fantastyczny bar czynny od 23-ej bez all inclusive. Ze względu na panującą tam atmosferę, delikatne oświetlenie i subtelną muzykę - polecam go na romantyczną chwilę relaksu. Piękny widok i miła obsługa a co do serwowanych tam drinków, zdaliśmy się na barmankę - było warto.  Zjeżdżamy w dół, gdzie trochę powyżej recepcji mamy główną restaurację. Można jeść w środku lub na tarasie. Teraz wrócę do tych zalet położenia przy granicy z Turcja - jest nią kuchnia. Smaczna, różnorodna, kolorowa - smaki kuchni bułgarskiej i tureckiej. Do tego wieczory tematyczne, duży wybór win i szybka obsługa, wspaniałe ciasta i ciekawe przekąski w ciągu dnia. Kuchnię w tym hotelu bardzo dobrze wspomina mój mąż a lubi dobrze zjeść, jak i dzieci z którymi w temacie jedzenia na wakacjach miewamy niestety kłopoty bo albo smak nie ten albo  wygląd inny... tu posiłki były przyjemnością!

Poniżej recepcji mamy pokoje gier i zabaw dla dzieci oraz nieduży bar. Tędy idziemy nad główny basen  otoczony leżakami, których na końcu sierpnia z prawie całkowitym obłożeniem hotelu jednak nie brakowało. Przy basenie mały, płytki i zacieniony brodzik dla maluchów, w centralnej części bar,  a gdy pogoda nie dopisze - kryty basen. Bliżej basenów parasole słoneczne  a trochę dalej długi daszek,  gdzie też można schować się przed słońcem. Idąc wzdłuż basenów, mijamy amfiteatr, gdzie wieczorem odbywają się animacje a w ciągu dnia np trening zumby , by dalej dojść do furtki, którą wychodzimy z hotelu kierując się na plaże.  Bella Vista względem plaży jest na lekkim wzniesieniu ,co nie powinno nikomu przeszkadzać. W czasie naszego pobytu TUI miało oddzieloną, swoją część plaży z dość dużą ilością leżaków i parasoli w cenie.  W centralnej części zatoki znajduje się restauracja i bar czynne na późna. Nie mieliśmy okazji z niej skorzystać, ale po ilości gości sądzę, że ma dobrą opinię.  Długie i łagodne zejście do wody, możliwość spaceru wzdłuż zatoki, piękna soczysta zieleń - tego wszyscy na tych wakacjach potrzebowaliśmy. Na skraju lasu widywałam często grupy na konnych przejażdżkach, rowerzystów czy turystów przyjeżdżających  samochodem by tu skorzystać tylko z kąpieli.

Kolejną zaletą hotelu były animacje, przez sześc dni w tygodniu, bardzo stonowane, nienachalne, niezbyt głośne i przeważnie w okolicy amfiteatru, co nam bardzo odpowiadało. Syn pograł w ping ponga, córka ćwiczyła zumbę, mąż pograł w basenie  w piłkę ręczną, każdy coś znalazł dla siebie. Jest boisko i kort, można wypoczywać aktywniej, można i poleniuchować. Wieczorne animacje standardowe: karaoke, bingo czy  wieczór z muzyką i tańcami bułgarskimi, jeśli ktoś to lubi to będzie się dobrze bawić. Były też w  hotelu  animacje dla maluchów, kończące się wieczorem krótkim mini-disco.

Okolica i atrakcje

Polecam też bardzo spacer do Sinemorec, nieduża, spokojna nadmorska miejscowość, kilka sklepów z lokalnymi produktami, kilka knajpek skleconych dla turystów w prywatnych ogródkach. Jakbyśmy się trochę cofnęli  w czasie. To ma swój urok. Wracając można zatrzymać się i zjeść zakupione na straganie owoce, z drugiej strony naszego hotelu, gdzie znajdziemy trochę mniejszą ale również ładną, piaszczysta zatokę.

Podsumowanie

Hotel polecam rodzinom z dziećmi ale nie tym, którzy szukają głośnej rozrywki, życia nocnego, hałasu czy zjeżdżalni. Tu będzie można wypocząć, dobrze zjeść, pospacerować i cieszyć się słońcem czy plażą. Plażą prawie jak  nad naszym morzem, tylko jednak ta woda znacznie cieplejsza....  Hotel jest sprawdzony  przez naszą rodzinkę i bardzo pozytywnie przez nią oceniony - miejsca godne polecenia a w razie jakichkolwiek co do niego pytań, służę informacją.

 

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.