blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Portugalia

Przepiękne piaszczyste plaże, mega fale i cieplutki piasek pod stopami. Wszystko to znajdziemy na drugim krańcu Europy – Portugalia – Algarve. Szczególnie polecam miasteczko Alvor, które jest najmniej wyeksploatowane turystycznie, a w nim mogę polecić hotel Pestana Delfim. Plaża przy tym hotelu jest bardzo szeroka, ale idąc w lewo od wyjścia z hotelu polecam spacer brzegiem, między skałami … a tam knajpka dosłownie wykuta w skałach – koniecznie trzeba tam zobaczyć zachód słońca przy dużym dzbanku sangrii.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie. Nieopodal położone jest Lagos – bardzo ładne stare miasto. Kolejne miasteczko to Portimao, a tam niesamowita plaża. W miasteczku znajdziemy niesamowicie urokliwy port, w którym trzeba spróbować owoców morza – rozkosz smakowa gwarantowana.

Z Alvor można pojechać do Lizbony, którą da się zwiedzić w dwa dni. Lizbona to miasto pełne zabytków, uroczych zakątków, wspaniałych knajpek i klimatycznych miejsc. Na mnie największe wrażenie zrobiła dzielnica Barrio Alto – zwłaszcza wieczorem warto pójść posłuchać fado przy kieliszku zielonego wina. Fanatykom słodkości polecam ciasteczka z kremem pasteis de Belem – REWELACJA. Tutaj mam rade, kolejki po te ciastka są dość spore wiec lepiej usiąść przy stoliku zamówić kawę, ciacho i jeszcze kilka na wynos. Kolejnym miejscem które warto zobaczyć to Przyladek Św. Wincenta zwany kiedyś „Końcem Świata” .

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.