blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 7538457 1 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538457 2 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538456 1 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538480 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538468 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538475 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538462 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538485 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538465 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 9001864 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
 • 7538481 1 670x500 - Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.
Natalia Dul
Natalia Dul
TUI Centrum Podróży
n.dul@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 525

Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika.

Pełne tajemnic piramidy, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski i przepiękne plaże – Meksyk rzuca czar na każdego podróżnika. Zwiedzając imponujące zakątki wpisane na listę UNESCO: Uxmal, pałace i świątynie w Palenque, piramidę schodkową w Chichen Itza czy Campeche określane „muzeum” architektonicznym, rzeczywiście poczujecie się magicznie.

Meksyk jest 14. największym państwem na świecie. Na północy sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, na południowym wschodzie z Belize oraz Gwatemalą, na wschodzie z Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim, a na zachodzie – z Oceanem Spokojnym.

To kraj o wielu twarzach. Z jednej strony starożytne zabytki, z drugiej tętniące życiem miasta, sklepy, bary i bogate życie nocne. Tutaj tradycja stale przeplata się z nowoczesnością. Na miejscu czekają na Was fascynujące skarby Majów, wioski indiańskie, kolorowe targi oraz tajemnicze piramidy, będące świadkami tysiącletniej kultury. W Meksyku nie zabraknie również pięknych plaż z delikatnym piaskiem oraz krystalicznie czystego morza. Do tego bujne tropikalne lasy, góry i pełni radości ludzie. Wyjątkowych przeżyć dostarczą Wam także radosne fiesty oraz jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.

Stolicą kraju jest miasto Meksyk (Mexico City) będący jedną z największych metropolii świata, prawdziwą skarbnicą kultury, a tym samym miejscem wielu kontrastów. Tutaj nowoczesne budynki górują nad kolonialnymi kościołami i zabytkowymi świątyniami, a slumsy sąsiadują z pałacami. Miasto Meksyk – dawne centrum kultury Ameryki z czasów prekolumbijskich – stanowi obecnie jedno z największych i najbardziej dynamicznych miast na świecie. Warto poznać jego bogactwo i tajemnicę.

ATRAKCJE I ZWIEDZANIE:

Kąpiel w Cenote – to jedne z najbardziej znanych, a zarazem najpiękniejszych jaskiń na Jukatanie. Cenote to studnie wapienne zalane krystalicznie czystą wodą, Tworzą podziemne systemy połączonych ze sobą komnat, jaskiń i tuneli wodnych. Cenote zajmowały ważne miejsce w życiu cywilizacji Majów. Wierzono, że są one wejściem do innego świata, punktem łączącym świat żywych i umarłych. Łączna długość podziemnych kanałów łączących wapienne studnie wynosi ponad 500 km!

Wodospady Agua Azul – ciąg przepięknych wodospadów tworzących niesamowite, naturalne widowisko. Jak wskazuje sama nazwa (azul – niebieski), woda ma tutaj piękny, błękitno-niebieski kolor. Wszystko za sprawą dużej zawartości minerałów, które gromadzą się na kamieniach i pniach drzew. Obszar wodospadów został objęty ochroną w ramach rezerwatu biosfery.

Nurkowanie –idealnym miejscem do nurkowania są rafy koralowe rozciągające się wzdłuż Riviera Maya. Do najważniejszych centrów nurkowania głębinowego czy po prostu snorkelowania należą: Isla Mujeres oraz Cozumel. To właśnie tutaj kryją się jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Fani podwodnej fauny i flory będą zachwyceni!

Chichen Itza – to najbardziej fascynujący zakątek na półwyspie Jukatan. Chichen Itza uznaje się za jeden z siedmiu nowych cudów świata, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tu czeka Was spacer pośród majowskich ruin, zabytkowych świątyń oraz wielostopniowych piramid. Miejsce to zachowało się w doskonałym stanie, mimo że ma ponad 1500

Merida -do dziś zachowała wyjątkowy urok i prostotę daleką od klimatu innych meksykańskich miast. Charakterystyczna jest kolonialna zabudowa, wąskie uliczki i bielone domki, za sprawą których miejsce to określano kiedyś „Białym Miastem”. Sami mieszkańcy nazywali je niegdyś „Paryżem Nowego Świata”. Mimo iż miasto to ma ponad 450 lat, niemal na każdym kroku możecie spotkać ślady odległej przeszłości. Widać to chociażby w ubiorze tutejszych mieszkańców – kobiety bardzo często noszą huipil, czyli białą koszulę do kolan zdobioną na samym dole, a mężczyźni guayabery – własnoręcznie szyte koszule.

Tulum  Zbudowane na szczycie klifu miasto ze wspaniałym stanowiskiem archeologicznym i pięknie zachowanym kompleksem świątyń Majów. Przed kolonizacją określano je jako „Miasto Jutrzenki”. W dawnych czasach był to doskonały punkt obserwacyjny i znakomite miejsce do czczenia jednego z najważniejszych bóstw – boga Słońca.

Uxmal – miasto będące doskonałym przykładem architektury Majów. Zachwycają starożytne budowle oraz liczne wykopaliska położone wśród malowniczych wzgórz. W Uxmal obowiązkowym punktem jest zwiedzanie piramidy Czarnoksiężnika – monumentalnej budowli o wysokości blisko 40 m, na której zbudowano aż pięć świątyń. Warto zobaczyć również pałac Gubernatora (niegdyś pałac królewski) pochodzący z 987 roku.

Palenque – to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych Majów, będące niesamowitym połączeniem bujnej przyrody z imponującą architekturą. Zachwyca słynny park archeologiczny oraz las tropikalny, jeden z nielicznych w regionie. Do głównych atrakcji należą świątynia Hrabiego oraz świątynia Inskrypcji (16 m wysokości i ok. 24 m szerokości) z ukrytym grobem królewskim. W 1987 roku ruiny w Palenque wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyspa Holbox -to zakątek niemal na końcu świata. Ta niewielka, kameralna wysepka (12 km długości i 1,5 km szerokości) oddzielona jest od stałego lądu przez lagunę. Spokój, cudowne krajobrazy i niemal bezludne plaże – to najważniejsze wyróżniki tego miejsca. Na wyspie praktycznie nie ma samochodów, drogi są piaszczyste, a głównym środkiem transportu są melexy oraz motorowery

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Strefa czasowa :czas polski -6 godz.

Język: hiszpański, angielski

Komunikacja: W większości miast wygodniej podróżować taksówkami, które są dość tanie. Jednak głównym środkiem transportu jest autobus, którym dojedziecie dosłownie wszędzie

Długość lotu: ok. 13 godz.

Przykładowe ceny: restauracje: Cola – 10 peso, quesadilla ze straganu – 10 peso, piwo – 12 peso, obiad – ok. 40 peso/osobę

Waluta: peso meksykańskie (MXN), 100 MXN = ok. 23 PLN

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.