blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • P1000556 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • P1000258 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • P1000259 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • P1000233 1 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • Ken1 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • P1000415 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
  • P1000556 670x500 - Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Papillon Lagoon -Kenia, raj dla miłośników egzotycznej przygody!

Diani Beach / Papillon Lagoon

Opis hotelu

Hotel położony jest w pięknym tropikalnym ogrodzie,  bezpośrednio przy jednej z najpiękniejszych plaż Kenii Diani Beach, która charakteryzuje się drobnym, śnieżnobiałym piaskiem.
Zdecydowanym atutem tego hotelu jest fakt, że został on wybudowany w lokalnym stylu.
Do dyspozycji gości jest duży basen (ze słodką wodą), taras słoneczny, bar przy basenie i na plaży oraz restauracja bufetowa Baobab. Jeśli chodzi o wyżywienie w hotelu obowiązuje formuła all inclusive-mi osobiście posiłki bardzo smakowały tym bardziej, że można było spróbować również lokalnej kuchni.
Nie jest to hotel nastawiony na rodziny z dziećmi, gdyż ja jego terenie znajdziemy jedynie zintegrowany z dużym basenem brodzik oraz mini club.
Hotel zdecydowanie zasługuje na swoje 3+*. Należy jednak pamiętać, że pokoje są dość skromne (zapewniające minimum potrzeb).
Wybierając się do tego hotelu, warto zaopatrzyć się w "przejściówki"do prądu gdyż gniazdka w ścianach są 3 bolcowe (takie jak w Anglii).

 

 

 

 

Okolica i atrakcje

Na terenie hotelu obywają się animacje i zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych jak również różnego rodzaju występy folklorystyczne.
Dodatkową atrakcją jest wynurzająca się raz dziennie z oceanu  wyspa będąca nie lada atrakcją dla  amatorów fotografowania.

Oczywiście podczas pobytu w Kenii nie można pominąć safari. Moim zdaniem warto udać się do parku Narodowego Masai Mara-gdzie można spotkać  tzw. wielką piątkę w postaci słonia afrykańskiego, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta (z czego najtrudniej dostrzec nosorożca), warto także pojechać do Tsavo-gdzie główną atrakcją są czerwone słonie. Dla miłośników nurkowania i snoorkowania organizowane są liczne rejsy na wyspę Wasini gdzie podczas rejsu można spotkać dzikie delfiny. Korzystając z wycieczek fakultatywnych można także zajrzeć do masajskiej wioski, obyczaje Masajów  sprawiają , że jest to najbardziej rozpoznawalna grupa etniczna Kenii.

 

Podsumowanie

Papillon Lagoon jest idealnym miejscem dla osób, które nie szukają luksusu a cenią sobie kameralną i sympatyczną atmosferę!
Dodatkową atrakcją tego hotelu są wszendobylskie małpki (male i duże), dlatego należy pamiętać o zamykaniu okien i drzwi pokoju gdyż może nas któraś z nich nawiedzić. Leżąc przy basenie należy również uważać na rzeczy osobiste-gdyż wspomniane małpy lubią zaglądać także do zamkniętych toreb. Pod szczególną opieka powinniśmy również trzymać nasze napoje (leżąc na leżakach), gdyż małpy chętnie sobie popijają trunki z pozostawionych kubeczków. Obsługa reguralnie je straszy-jednak mimo szczerych chęci nie są w stanie być wszędzie :)

Kenia to raj dla miłośników egzotycznej przygody. Potęgę afrykańskiej przyrody najłatwiej poczuć w parkach narodowych i licznych rezerwatach. Jest to miejsce również odpowiednie dla osób, które szukają relaksu. Idealnym miejscem na wypoczynek jest przepiękna plaża Diani Beach, przy której położony jest właśnie Hotel Papillon Lagoon.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.