blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • 6 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
  • IMG 6890 e1442568599646 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
  • MG 5197 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
  • IMG 5180 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
  • MG 5210 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
  • IMG 5355 670x500 - Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*
Karolina Siedlewska
Karolina Siedlewska
TUI Centrum Podróży
k.siedlewska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Oko na Maroko z hotelu RIU Tikida Palace 5*

Agadir / RIU Tikida Palace

Opis hotelu

Hotel RIU Tikida Palace 5* należy do znanej i lubianej przez Naszych klientów sieci hoteli RIU. Położony jest w najwiękzym kurorcie turystycznym Maroka - Agadirze. Od piaszczystej plaży i wspaniałego oceanu oddziela go promenada, którą można z łatwością dojść do centrum miasta oraz mariny. Wspomniana wcześniej promenada idealnie nadaje się na poranny jogging czy wieczorny romantyczny spacer. Ogromny teren hotelu składa się  licznych basenów (jeden podgrzewany  jest w sezonie zimowym) oraz ze wspaniałego, bujnego ogrodu, w którym można spotkać miłe zwierzęta np. żółwia.  Hotel oferuje szereg usług na najwyższym poziomie w trakcie odpoczynku i zażywania kąpieli słonecznych można zrobić sobie chwilę przerwy i skorzystać z jednej z form relaksu. Bogata oferta usług m.in.  nowoczesne spa, sauna, hammam czy masaże sprawią, że maksymalnie się zrelaksujecie. Wieczorem  doskonałym sposobem na spędzenie czasu jest uczestnictwo w programie animacyjnym lub w koncercie z muzyką na żywo.

Hotel RIU Tukida Palace to również wspaniała i wykwintna kuchnia. Potrawy w formie bufetu podawane są w kilku restauracjach głównych w formie bufetu: Le Santal, Il Mare, oraz dwie restauracje a la carte: Marrakesh z kuchnią marokańską oraz  Krystal, gdzie możemy skosztować  kuchni fusion. Po posiłku warto jest spożytkować energię na jednym z pobliskich pól golfowych, do którego bezpłatnie dowozi busik hotelowy lub po prostu skorzystać z szerokiej oferty sportowo -rekreacyjnej na terenie hotelu.

Reasumując gorąco polecam pobyt w hotelu RIU Tikida Palace 5* zarówno dla par jak i dla rodzin z dziećmi, bliskość plaży, miasta i szeroka oferta hotelu sprawi, że każdy gość będzie wypoczywał zadowolony, zrelaksowany i uśmiechnięty! :)

Okolica i atrakcje

Agadir (słowo Agadir z arabskiego oznacza "ufortyfikowany spichlerz"), jest miejscowością typowo turystyczną, posiadającą bardzo szeroką, piękną plaże wzdłuż której ciągnie się szeroka promenada, idąc od strony hotelu RIU Tikida Palace na końcu promenady jest marina, mnóstwo knajpek i sklepów. Jeżeli chcą Państwo poczuć smak prawdziwego Maroka to warto wybrać się na targ (po arabsku  suk). Najczęściej znajduje się w starych dzielnicach miast, czyli medynach. Tereny targowisk są wyłączone z ruchu samochodowego, co zapewnia bezpieczeństwo nie tylko sprzedawcom, ale i kupcom, we wnętrzu medyny można skorzystać z lokalnej taksówki - osła :). Najpiękniejszym, najbardziej znanym, a zarazem największym bazarem Maroka jest targ w Marrakeszu. Wzdłuż wąskich zaułków medyny kilometrami ciągną się egzotyczne stoiska.  Można tu kupić absolutnie wszystko: biżuterię, przyprawy, niezliczone gatunki oliwek, dywany, ubrania, buty, torebki, kurtki ze skóry (w cenie 50 euro!!), olejki z arganu (nie wiem czy wiecie, ale drzewa arganu rosną  tylko w Meksyku i w Maroko,ale tylko w Maroko dają owoce, stąd słynny na całym świecie olej arganowy ). Dodatkową atrakcją targu są wspaniali uliczni artyści. Można spotkać zaklinaczy węży z towarzyszącymi im muzykami czy treserów z małpkami. Moc kolorów, zapachów, smaków, radości i naturalnego chaosu sprawia, że można nie tylko zakochać się w tym miejscu, ale choć na chwilę zbliżyć się, poczuć i dotknąć kulturę i życie Marokańczyków. Wyjeżdżając z miasta warto zwrócić uwagę na krajobraz gór Atlasu - miasto zatopione w promykach zachodzącego słońca, na tle, którego wyłaniają się szczyty gór Atlasu robią niesamowite wrażenie!

Kolejnym wartą uwagi miejscowością jest Essaouira (AS-SAWIRA) była kolonia portugalska. Wcześniej Wenecjanie, Rzymianie, później Arabowie zdobyli miasto. Mieszkają tu Arabowie, Berberowie (pierwotnie oni zamieszkiwali Maroko), a także Portugalczycy i Francuzi. Jednym z ważniejszych wydarzeń jest organizowany w maju każdego roku festiwal muzyki Gnaoua. Jest to połączenie muzyki marokańskiej/arabskiej z jazzem + blues. W tym czasie zjeżdżają się miłośnicy muzyki z całego świata, jeżeli będziecie w Maroko w trakcie festiwalu koniecznie odwiedźcie Essaouira.

Miasto, którego nazwę zna każdy kinoman: Casablanca, oprócz słynnej sceny z filmu słynie z otwartego w 1993 roku meczetu - jest olbrzymi! Widoczny jest z morza z odległości setek kilometrów, a długa na 32 km wiązka laserowa wskazuje Mekkę. Imponuje zresztą nie tylko rozmachem, ale również przepychem dekoracyjnym. Nad jego wykończeniem pracowało około 30 tys. rzemieślników, niektóre zapomniane profesje zostały z tej okazji odtworzone w specjalnych szkołach artystycznych. Ściany z marokańskiego marmuru, częściowo pokryte mozaikami olśniewają finezją. Do wnętrza prowadzą tytanowe drzwi, również misternie zdobione - miejsce godne polecenia!

Fez jest kolejnym ważnym miejscem na mapie Maroka. Słynie on głównie z wyrobów naturalnych oraz z produkcji ceramiki, jednak najważniejszym powodem, dla którego warto tu przyjechać są  walory krajobrazowe (wspaniałe góry, łąki i przepiękne gaje oliwne). Będąc w Fezie koniecznie należy skosztować najzdrowszej wody gruntowej pochodzącej prosto z gór Atlasu.

Kolejnym ważnym, a właściwie najważniejszym miastem jest Rabat - stolica Maroka. Znajdują się tu  budynki publiczne, biuro premiera, ministerstwo i szkoła koraniczna oraz pałac królewski. Jedną z ważniejszych budowli jest meczet królewski i budynki gwardii.  Rabat został stolicą Maroka na początku XX w. za czasów francuskiego patronatu, który znacząco wpłynął na dzisiejszą kulturę, mianowicie, można porozumieć się tu zarówno w języku arabskim jak i francuskim. Większa część miasta otoczona jest murami w kolorze ochry wykonanymi tradycyjną technologią marokańską pise: cegły sklejane są mieszaniną żwiru, gliny i białek kurzych.  Kolejną atrakcją jest mauzoleum dwóch ostatnich królów: Muhammada V i jego syna, Hassana II z ogromnym placem, na którym znajduje się mnóstwo resztek kolumn, będących częścią rzymskiego miasta Volubilis.

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.