blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • lanzarote3 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • lanzarote1 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • lanzarote2 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • lanzarote3 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • Lanzarote5 670x467 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • lanzarot6 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • Lanzarote7 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • Lanzarote8 670x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
 • Lanzarote9 615x500 - Nowość na Lato 2017 - Lanzarote z wylotem z Poznania!
Anna Sworek
Anna Sworek
TUI Centrum Podróży
a.sworek@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 858

Nowość na Lato 2017 – Lanzarote z wylotem z Poznania!

Okolica i atrakcje

Lanzarote to idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok. Wszystko dlatego, że na wyspie rzadko kiedy temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Wyspy kanaryjskie ze względu na swój klimat są nazywane krainą wiecznej wiosny, nie występują wysokie amplitudy temperatur. W najgorętszych miesiącach czyli lipcu i sierpniu, temperatura powietrza w cieniu sięga 30 stopni Celsjusza. Panuje tu latem idealny klimat dla osób, które chcą wypocząć ale źle znoszą upały. Najchłodniejszym okresem jest przełom grudnia i stycznia. W tym czasie temperatury spadają do 18 stopni Celsjusza. Podczas zimy na Lanzarote pojawiają się również opady – średnio wypada ok. 8 dni deszczowych w miesiącu. Ze względu na wysoką temperaturę powietrza oraz ciepła wodę, jednym z najpopularniejszych miesięcy wśród turystów jest wrzesień. Można liczyć najczęściej na blisko trzydziestostopniowe temperatury.

Lanzarote  uznawana za cud przyrody, w 1993 roku wpisana została na listę  UNESCO jako Światowy Rezerwat Bio­sfery. Ponad połowę  jej powierzchni pokrywa zastygła lawa, nad którą góruje ponad 300 wulkanicznych stożków. Jedną z największych atrakcji turystycznych wyspy jest Park Narodowy Timanfaya który powstał na terenach objętych erupcjami wulkanów ok 1730 roku. Niezwykły krajobraz jest bardzo ceniony i zadbany. Mieszkańcy przestrzegają tradycyjnego stylu budownictwa domów. Poza stolicą wyspy - miastem Arrecife, nie ma tu wysokiej zabudowy. Jest to zasługą artystycznych koncepcji zabudowy wyspy opracowanych przez C. Manrique. Lanzarote nie jest zabudowana betonowymi wioskami hotelowymi. Nawet najpopularniejsze kurorty wyspy zachowały pierwotny, kanaryjski klimat. Turyści najchętniej przyjeżdżają do tętniącego życiem Puerto del Carmen oraz nieco spokojniejszego Costa Teguise i Playa Blanca. Wyspa charakteryzje się wielka różnorodnością plaż. Każda z nich jest inna, ma inny kolor i fakturę piasku. Np. plaża w Puerto del Carmen ma ponad 6 km, Papagayo jest niezwykle urokliwa, Playa Blanca to piękny złocisty piasek, zaś znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych oferuje Costa Teguise. Malowniczym regionem na południu wyspy jest Puerto Calero znane z portu jachtowego oraz latarni morskiej. Kształtujący się już od lat 80. ośrodek, obecnie jest już miejscem z najwyższej wakacyjnej półki. Przy porcie jachtowym znajduje się dzielnica handlowa z supermarketem, ekskluzywnymi butikami, restauracjami oraz barami. W porcie stacjonuje łódź podwodna, którą można udać się na wycieczkę.

Warto zobaczyć

Los Hervideros- czyli wrzące wybrzeża, to obowiązkowy punkt na trasie z El Golfo do Playa Blanca. Los Hervideros to fragment urwistego brzegu, gdzie podczas wybuchów wulkanów masy gorącej lawy spotkały się z chłodna wodą morską . W ten sposób powstały tu liczne przedziwne formacje skalne, podziemne tunele, skalne szczeliny i niesamowite jaskinie, w które często wbija się przypływająca woda morska.

Castillo de San Jose - to kolejna, forteca obronna w Arecife. Jest to bazaltowy budynek otoczony fosą. Ta dawna twierdza wojskowa wznosi się na klifie  na obrzeżach miasta, co sprawia, że patrząc na nią z dołu zdaje się być większa niż w rzeczywistości. Zamek został wybudowany w XVIII wieku, a odrestaurowany w 1975 roku według projektu i z inicjatywy Cesara MarniqueOddany został 8 grudnia 1976 roku na użytek Muzeum Sztuki Współczesnej (Museo Internacional de Arte Contemporaneo de San José). Wewnątrz podziwiać możemy cenne barokowe statuetki San Gines i Virgen del Rosario przywiezione na wyspę z Kuby.

Castillo de San Gabriel, czyli Zamek Świętego Gabriela wznosi się na jednej z wynurzających się w głąb oceanu wysepek o nazwie Islote de los Quemand. Do twierdzy (oprócz drogi morskiej) dochodzi się albo kamiennym traktem, albo zwodzonym mostem Puente de las Bolas z charakterystycznymi kolumnami z kulami armatnimi. Jest on obronną fortecą wybudowaną w XVI wieku (dokładnie w 1574 roku) z rozkazu króla Felipe II, w celu obrony/odbierania ataków przed berberyjskimi piratami.

Park Narodowy Timanfaya - do chwili obecnej w Timanfaya można poczuć wulkaniczny charakter wyspy – kamienie znajdujące się kilka centymetrów pod ziemią mają do 100 °C, a na głębokości 10 metrów temperatura dochodzi do 600 °C. Personel parku udowadnia prawdziwość powyższych pomiarów, organizując pokazy polegające na wrzucaniu do dołów w ziemi suchych gałęzi, które natychmiast się zapalają, czy wlewając wodę do szczelin w ziemi, które natychmiast zagotowana wybucha na kształt gejzera. Bilet wstępu do Parku Timanfaya to 9 euro od osoby dorosłej.

Miror de Rio to przepięknie położona i wykonana kawiarnio – restauracja z  panoramicznym widokiem oraz słynnym balkonem. Zbudowana została według projektu słynnego kanaryjskiego, projektanta Cesara Manrique. Dawniej był to punkt obserwacyjny dla wojska, gdyż położony jest na 475 metrowej skarpie. Z okazałego balkonu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na cieśninę Rio i wyspę  La Graciosa w otoczeniu szmaragdowego oceanu.

Ogród Kaktusów- ostatnie z dzieł Cesara Manrique, ma powierzchnię ok. 5 tys. m2 i przypomina kształtem amfiteatr. Usytuowany został w ogromnym dole, który powstał po tym jak przez lata wydobywano stąd popiół wulkaniczny, którym następnie pokrywano pola uprawne, aby zatrzymywał na nich wilgoć z atmosfery. W ogrodzie rośnie ok. 10 000 kaktusów, reprezentujących ponad 1400 gatunków. Poza gatunkami występującymi na Wyspach Kanaryjskich, zobaczyć tu można odmiany pochodzące z Afryki a także z obu Ameryk. Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00. Wstęp: Dorośli - 5 €, Dzieci 2,5 € .

Podsumowanie

Informacje praktyczne:

 • wizy nie są wymagane
 • czas przelotu: Poznań-Arrecife - ok. 5 godz.
 • czas lokalny: czas polski minus 1 godz.
 • napięcie w gniazdkach 220 V.
 • waluta: Euro (EUR); 1 EUR = ok. 3,5 PLN
 • ceny w restauracjach: obiad - od 12 EUR, napój - ok. 2 EUR, piwo - ok. 2 EUR, wino - ok. 4 EUR; w sklepach nawet o połowę taniej
 • komunikacja: dość sprawna i niedroga (taksówki, lokalne autobusy)

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.