blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 5 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • Ciutadella 1 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • ciutadella harbour 1 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 2a 2 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 4 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 4a 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 5 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 5a 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 6 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 6a 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
 • 7 1 670x500 - Minorka - najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!
Aleksandra Kołacha
Aleksandra Kołacha
TUI Centrum Podróży
a.kolacha@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 525

Minorka – najciekawsze miejsca które trzeba zobaczyć!!

Okolica i atrakcje

Minorka jest idealna dla ludzi szukających odpoczynku i obcowania z przyrodą. Nie ma tam wielkich hoteli, nie ma hałaśliwych dyskotek oraz zatłoczonych deptaków. W wielu miejscowościach znajdują się przepiękne mariny (m. in. Mao (Mahon), Addaia, Fornells, Ciutadella, Cala'n Bosch). Polecam koniecznie wypożyczyć auto, aby zobaczyć całą wyspę.

Warto zobaczyć :
1 dawna stolicy wyspy – Ciutadelli - zabytkowe miasto na wschodnim wybrzeżu, łączące rożne style architektoniczne, pełne uroczych wąskich uliczek i pięknego port.

2. Obecna stolica wyspy Mahón (Maó) która posiada jeden z największych naturalnych portów na świecie. Nieodzownym etapem podczas zwiedzania miasta jest rejs statkiem po zatoce. W sezonie statki odpływają co 45 minut, bilety można kupić w jednej z drewnianych budek na placu. Standardowy rejs trwa około 45 minut. Na końcu zatoki statki robią postój i przez szklane dno można oglądać podwodną florę i faunę, pod warunkiem oczywiście, że morze jest spokojne. Niedaleko portu znajduje się destylarnia słynnego dżinu Xoriguer. Podczas wizyty można poznać tajniki produkcji oraz historię trunku.

3. Monte Toro (358 m n.p.m.)- najwyższe wzniesienie . Na jego szczycie znajduje się zabytkowa twierdza, klasztor z 1670 roku i mały kościół z cudowną figurą Maryi Dziewicy od Byka (Verge del Toro), patronki Minorki. Można tutaj podziwiać przepiękne widoki na całą wyspę.

4. Fornells- mała, rybacka wioska usytuowana w północnej części Minorki, ok. 26 km od Mao. Popularność przyniosły jej doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych(najlepszy ośrodek
windsurfingowy) oraz restauracje serwujące wyśmienite dania z ryb. W zachwyt wprawia cudowny port oraz pomalowane na biało domy, które odznaczają się na tle błękitnego nieba. Krystalicznie czyta woda i spokój to główne zalety wioski. Cudowne miejsce!

5. Cova d’en Xoroi - wykute w nadmorskim klifie schody, prowadzące do ogromnej jaskini, która składa się z kilku grot, z wykutymi oknami i tarasami zawieszonymi na urwisku na wysokości 50 m nad poziomem morza. Warto spędzić tu choć jeden wieczór, spróbować drinka z lokalnym dżinem zmieszanym z lemoniadą, posłuchać muzyki i popatrzeć na zachodzące nad morzem słońce. I poczuć się jak w raju.

6. Binisues - to odrestaurowana wiejska posiadłość z XVII wieku z pięknym ogrodem ozdobionym rzeźbami i fontannami. W rezydencji obecnie mieści się muzeum, które pozwala na chwilę zanurzyć się w atmosferę tamtych czasów. Na poddaszu znajduje się kolekcja wypchanych zwierząt oraz bogata kolekcja pająkow i motyli. Na zakończenie zwiedzania można odpocząć smakując dziczyzny w dworkowej restauracji z cudownym widokiem na okolice.

7. Sant Patrici - jest to przeurocze miejsce, gdzie znajduje się malutki hotel, restauracja , fabryka sera  oraz wina. Polecam wybrać się tutaj autem na małą degustację lub pyszny lunch. Przyjemna wiejska atmosfera( romantyczne miejsce) sprawia, że chce się tutaj zostać na dłużej  :) Polecam!

Podsumowanie

Minorka z pewnością również Tobie pozwoli się poznać, poczuć i pokochać.
Potem można już tylko za nią tęsknić!! :)

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.