blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Male1 670x500 - Malediwy-błogie lenistwo
  • Male2 670x500 - Malediwy-błogie lenistwo
  • P1010429 670x500 - Malediwy-błogie lenistwo
  • P1010503 670x500 - Malediwy-błogie lenistwo
  • P1010500 670x500 - Malediwy-błogie lenistwo
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Malediwy-błogie lenistwo

Malediwy-egzotyczy świat z lazurowa wodą, pięknymi rafami koralowymi i śnieżno białą plażą!

 

Malediwy niepodległość uzyskały dopiero w 1965roku, wcześniej były pod wpływami politycznymi Holandii i Wielkiej Brytanii.

Jest to kraj typowo wyspiarski w jego skład wchodzi ponad 1200 wysp i wysepek położonych na licznych atolach Oceanu Indyjskiego.

Ciekawostką jest, że zaledwie na 202 wyspach mieszkają ludzie. Archipelag znajduje się w strefie klimatu równikowego -z racji położenia i klimatu Malediwy są dość mocno zagrożone zalaniem !!

Przygotowując się do podróży na Malediwy miałam nieco inne wyobrażenie na temat tego miejsca.

Jednak żadne zdjęcia ani opisy nie nawet w połowie nie odzwierciedlają piękna tych wysp. .Byłam pod tak dużym wrażeniem, że nie mam ani jednego zdjęcia atoli widzianych z samolotu? Dlaczego -to proste nie byłam w stanie ich robić.

Udając się na Malediwy należy pamiętać, że jest to państwo mułzumańskie, które do spraw religijnych podchodzi bardzo radykalnie!

Po przylocie na lotnisku lub bezpośrednio w hotelu otrzymuje się rozpiskę co jest surowo zakazane i jakie restrykcje za co grożą (w sumie ok. 3 stron A4 ). Nie ma możliwości przywiezienia na wyspę chociażby alkoholu-zostanie on zarekwirowany przez straż graniczną,

Oczywiście na wyspach jest możliwość wykupienia formuły all inclusive (co szczerze polecam, ponieważ ceny w hotelach są bardzo wysokie)-ale spożywać alkohol można jedynie w wyznaczonych przez hotel miejscach.

Co warto zobaczyć?

Z całą pewnością stolicę Male-jest to główny port morski Malediwów, warto zajrzeć do Muzeum Narodowego, Parku Sułtana, Pałac Mulee Aage, na targ rybny i oczywiście wyspy!

Jest to raj zwłaszcza dla osób nurkujących jednak i pływający z maską i rurką można podziwiać piękno podwodnego świata!

Warto spróbować tez kilka lokalnych przysmaków:

-Masala Chai-mieszanka herbaty, mleka i przypraw

-Mas riha-tuńczyk w curry

-Zileybi-coś dla kochających słodycze

-Maalhos-keyo riha-czyli banany w sosie curry

Dosłownie garstka rad 🙂

-moim zdaniem udając się na Malediwy warto wykupić opcję all inclusive-chyba, że dysponujecie sporym zasobem gotówki. Koszty dodatkowych posikłów czy napoi są dość wysokie…

-koniecznie należy skorzystać z wszelakich wypraw snoorkowo-nurkowych- generlanie sprzęt można jak najbardziej wypożyczyć-i tu nie możecie zapomnieć o płetwach, przy wyprawach łodzią, bez płetw nie zostaniecie wpuszczeni do wody. Nawet pływając przy hotelu są one bardzo przydatne-gdyż prądy znacznie utrudniają pływanie. Koszt wypożyczenia płetw na wyspie na której byłam wynosił ok. 1-2$ za dobę (więc przy całości kosztów związanych z podróżą na Malediwy nie jest wygórowany)

-warto zabrać ze sobą aparat do robienia zdjęć pod wodą!

-wbrew temu co pomyślicie-przydaje się wysoki filtr do opalania-bo słońce daje się we znaki, zwłaszcza jeśli dużo czasu spędza się w wodzie (w kilka minut można doznać poparzenia słonecznego

Dla kogo Malediwy?

Myślę, że przede wszystkim dla osób szukających ukojenia…można spędzić urlop na pięknych niewielkich wyspach, które gwarantują odrobinę intymności.

Moim zdaniem nie jest to kierunek dla rodzin z dziećmi-chyba, że są to już nastolatkowie zafascynowani podwodnym światem!

Trudno opisać słowami to piękne miejsce-musicie zobaczyć je na własne oczy-a może Wam w tym pomóc TUI 🙂

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.