blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • lazurowe wybrzeze francja Marina99 shutterstock 298548632 - Lazurowe Wybrzeże - nowość na mapie TUI
  • lazurowe wybrzeze 970749 670x466 - Lazurowe Wybrzeże - nowość na mapie TUI
  • lazurowe wybrzeze 2 - Lazurowe Wybrzeże - nowość na mapie TUI
  • Lazurowe Wybrzeze plaze1 670x500 - Lazurowe Wybrzeże - nowość na mapie TUI
Justyna Szafranek
Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Lazurowe Wybrzeże – nowość na mapie TUI

Francuska riwiera zachęca turystów przez cały rok, jednak główny sezon trwa od maja do października. Na swoje wczasy, przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, również wiele sławnych osobistości. Lazurowe Wybrzeże słynie nie tylko z najpiękniejszych plaż Europy i ciepłej wody o zachwycającej lazurowej barwie, ale także słońca, które świeci praktycznie przez cały rok. Klimat to kolejna z zalet tego miejsca.  Lato jest ciepłe i długie, a zimy krótkie, ze średnią temperaturą wynoszącą ok 13 stopni. Najlepszy czas na zwiedzanie i wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień – czyli okres, w którym można wybrać się z nami w podróż do tego miejsca. Francuska Riwiera to przede wszystkim wypoczynek i sporty wodne. Wśród turystów najpowszechniejsze jest plażowanie i kąpiele w morzu, bardzo popularne są również skutery wodne. Doskonałe warunki znajdą tu również wielbiciele żagli i surfingu.
Region posiada również doskonałe zaplecze do uprawiania niemal wszystkich sportów – od górskich wędrówek, po gry zespołowe, jogging, wyprawy rowerowe czy golfa.

 

A co warto zwiedzić spędzając swoje wakacje w tym miejscu?

 

Monako – tutaj na pewno punktem obowiązkowym będzie dzielnica Monte Carlo i jej najpopularniejsze kasyno,  port jachtowy, Stare Miasto, Pałac Książęcy i tor F1 Monacco.

Nicea – Do najważniejszych atrakcji należy: stare miasto z jego wąskimi uliczkami i licznymi straganami prowansalskimi, Promenada Anglików– ulubiony deptak  mieszkańców, Wzgórze Zamkowe i okolice Stargo Portu oraz Plac Garibaldiego.

Cannes – stolica filmu, do której gwiazdy kina zjeżdżają w maju z całego świata, poza tym piękna piaszczysta plaża i Aleja Gwiazd to największe atrakcje miasta.

Saint Tropes – to niewielkie miasteczko Lazurowego Wybrzeża znane przede wszystkim dzięki serii filmów o żandarmie z niezapomnianą rolą Louisa de Funès. To właśnie tutaj można spotkać najwięcej hollywoodzkich gwiazd.

 

 

Polecam gorąco jako miejsce wypoczynkowe, łączy w sobie wszystko co do szczęścia potrzebne – morze, góry, jeziora, a przede wszystkim jest wiecznie słonecznie i ciepło!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.