blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 4 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 1 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 2 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 3 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 4 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 5 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 6 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 7 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
 • 8 670x500 - La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków
Michalina Gordon (Ziemińska)
Michalina Gordon
TUI Centrum Podróży
m.gordon@happy-holiday.com.pl
T: +48 509 236 525

La Gomera- wyspa dla poszukiwaczy przygód i tajemniczych zakątków

La Gomera

Okolica i atrakcje

La Gomera, oddalona jest zaledwie 35 kilometrów od Teneryfy.  Jest to idealne miejsce dla miłośników dzikiej natury i pieszych wycieczek. W stolicy wyspy San Sebastian słońce świeci 340 dni w roku. Miejscowa Playa de la Cueva kusi delikatnym czarnym piaskiem i cudownym widokiem na wulkan Teide. Miasteczko Hermigua szczyci się najlepszym klimatem na świecie. Nie jest tam nigdy ani za ciepło, ani za zimno, a wszystko dzięki położeniu w pięknej kotlinie, której zbocza chronią przed wiatrem i chmurami. Na La Gomerze jest mało plaż, ale nie oznacza to że nie ma gdzie się opalać i kąpać. Małe rybackie miasteczko Playa de Santiago szczyci się piękną, piaszczystą plażą posiadającą wyróżnienie Błękitnej Flagi. Mieszczą się tu doskonałe i niedrogie restauracje serwujące świeże ryby i owoce morza. Valle Gran Rey to najbardziej turystyczna gmina La Gomery. Położona w wielkim jarze przyciąga swoimi plażami z mieszanym czarnym i białym pisakiem. Całe rodziny z małymi dziećmi mogą spokojnie wypoczywać na plaży Vueltas czy Charco del Conde. Najbardziej malownicza jest jednak Playa del Inglés. To tu czarny piasek kontrastuje z turkusem oceanu i falezami La Merica. Jest to też ulubione miejsce wypoczynku niemieckich turystów, dlatego Valle Gran Rey nazywana jest „Berlinem z palmami”. Najbardziej urokliwą czarną plażą jest Playa de Alojera w gminie Vallehermoso w zachodniej części wyspy. Miasto Alojera jest też najważniejszym ośrodkiem produkcji tzw. miodu palmowego. Naturalnymi symbolami wyspy jest gołąb laurowy i smaczliwka, czyli po prostu awokado. W Chejelipes, malowniczej osadzie otoczonej trzema zaporami wodnymi, krajobraz jest co najmniej księżycowy. Groźne skały wulkaniczne kontrastują z zielonymi oazami i palmowymi gajami. Nielicznym mieszkańcom trudno dostępnej osady towary potrzebne do życia często dostarcza się za pomocą specjalnych dźwigów towarowych. La Gomera, jedna z najmniejszych Wysp Kanaryjskich, tak różna od Teneryfy czy Fuerteventury, pozostaje nielicznym na świecie, łatwo dostępnym, a jednocześnie niezwykle spokojnym zakątkiem ziemi

Kilka ciekawostek:

 •  To właśnie tu mieszkał i modlił się wielki Krzysztof Kolumb przed swoją wyprawą do Indii. Świadczą o tym kościół oraz dom, które istnieją do dziś
 • Wyspa słynie z gwizdanego języka Silbo Gomero, którym posługują się rdzenni mieszkańcy. Jest to tradycyjny sposób porozumiewania się mieszkańców wśród wielu wąwozów oraz okazałych gór. Co ciekawe, jest to język, który odpowiada ponad kilku tysiącom „gwizdanych słów”. Jest on obowiązkowy w miejscowych szkołach.
 • Na wyspie znajdują się najstarsze lasy wawrzynowe, które swoją indywidualnością zasłużyły na wpis do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mieszczą się one w Parku Narodowym Garajonay, który poprzez występowanie w nim zwierząt endemicznych gwarantują niezapomnianą podróż w czasie.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.