blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Kub2 670x500 - Kuba-prawdziwe rajskie wakacje!
  • Kuba1 670x500 - Kuba-prawdziwe rajskie wakacje!
  • Kub2 670x500 - Kuba-prawdziwe rajskie wakacje!
  • Kub3 670x500 - Kuba-prawdziwe rajskie wakacje!
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Kuba-prawdziwe rajskie wakacje!

Kuba to jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim, swoim kształtem przypomina aligatora. Jest niesamowicie urozmaicona krajobrazowo, od upraw rolnych i plantacji tytoniu na zachodzie, przez centralną górzystą część , po południe gdzie dominują głównie lasy. Nie da się jednak ukryć, że wyspa słynie z rajskich plaż, których jest tu ponad 300. Ich cechą charakterystyczną jest biały, delikatny piasek! Najszersza u najdłuższa plaża znajduje się w Varadero, osiąga prawie 20 kilometrów.
Na Kubie każdy znajdzie coś dla siebie, oprócz dwóch parków narodowych, które znajdują się na liście UNESCO jest tu ponad 65 obszarów ochrony przyrody. Oprócz tego wyspa obfituje w zabytkowe miasta. Warto udać się do pełnej tajemnic Hawany czy „klejnotu Kuby” jakim jest Trynidad z zachowanym historycznym centrum wpisanym również na listę UNESCO.
Punktem obowiązkowym podczas wizyty na Kubie jest też prowincja Pinar del Rio słynąca z upraw tytoniu-tu trzeba koniecznie odwiedzić fabrykę, w której tworzy się najlepsze cygara na świecie.
Na bardziej aktywnych czeka dolina Vinales z tajemniczymi jaskinami m.in. Cueva del Indio i malowidłami Miral de la Prehistorica. Warto także udać się do wodospadów w Sierra lub Topes de Collantes. Kuba to ponad 5500km samego wybrzeża z licznymi wysepkami i krystaliczna wodą, co sprawia, że jest to idealne miejsce również do nurkowania.
Dla miłośników tańca idealny będzie udział w rewii tanecznej ” Tropicana” -widowisko odbywa się pod gołym niebem na kilku scenach!
Jeśli chodzi o nasze podniebienia warto spróbować: coquito blanco (tzw.karaibska kokosanka), Moros y Cristianos (tradycyjny kubański dodatek do potraw), kawy o aromacie cygar.

Moim zdaniem najcenniejszym przeżyciem jednak będzie spotkanie z samymi Kubańczykami-niezwykle otwartymi i radosnymi!

 

Zapraszamy na Kubę, wyspę kontrastów gdzie można spróbować rumu, cygar i zagrać w domino! W sezonie 2020/2021 z bezpośrednim przelotem czarterowym!!!

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.