blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • 5729fb3b7a8c48778582974jtdjlvo - Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów
  • Fostertravelpl wycieczki last minute na Kos obrazek duzy 4510330 670x500 - Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów
  • kos 19 670x500 - Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów
  • 13400A 670x500 - Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów
  • 5729fb3b7a8c48778582974jtdjlvo - Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów
Justyna Szafranek
Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Kos – grecka wyspa plaż, gajów oliwnych i egejskich ogrodów

Kos to niewielka wysepka leżąca tak naprawdę bliżej Turcji (tylko 4 km!) niż kontynentalnej Grecji. Choć żyje głównie z turystyki, to zachowała wiele naturalności. Można tu znaleźć prawdziwe tawerny z pyszną grecką kuchnią i winem. Jest to idealna wyspa na spokojne, rodzinne wakacje. Najmłodsi podróżnicy oprócz piaszczystych plaż i krystalicznej wody, spotkają tu też wiele ciekawych zwierząt. A co poza tym?  porywające krajobrazy, liczne ogrody z palmami, klimatyczne wioski rybackie i ruiny zabytków…

A co dokładnie warto odwiedzić na Kosie?

Miasto Kos

To największe miasto, a zarazem stolica wyspy Kos. Stanowi swoistą kwintesencję kulturowej i historycznej różnorodności regionu.

 

Mastichari

Mała i spokojna wioska rybacka i port. Wzdłuż niewielkiej strefy pieszych znajdują sie sklepiki i gościnne tawerny. Można tu spędzić wakacje w spokojnej atmosferze z dala od zgiełku dużych kurortów wakacyjnych. Okoliczne plaże są piaszczyste lub piaszczysto-żwirowe. W naszej ofercie znajduje się kilka bardzo ciekawych propozycji w tym regionie!

Marmari

Spokojna miejscowość przy jednej z najdłuższych piaszczysto-żwirowych plaż wyspy Kos. Sama plaża oferuje mnóstwo atrakcji amatorom sportów wodnych, zlokalizowane są tu również wypożyczalnie sprzętu plażowego, rowerów oraz bary i restauracje.

Tigaki

To rozrywkowa miejscowość wakacyjna położona około 11 km na północ od Kos, którą szczególnie upodobali sobie Brytyjczycy ze względu na ładną okolicę z mnóstwem zieleni i kwiatów. Piaszczysta plaża biegnie wzdłuż płytkiego, kryształowo czystego morza doskonale nadającego się do bezpiecznej kąpieli dla dzieci. Działa tu kilkanaście wypożyczalni sprzętu plażowego, mnóstwo tawern, kafejek, sklepów i restauracji.

Lambi

To typowo turystyczna strefa wybrzeża tuż przy miasteczku Kos. Piaszczysta plaża rozciągająca się na długości jednego kilometra w pobliżu portu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. W licznych wypożyczalniach można bez problemu zaopatrzyć się w leżaki i parasole, w okolicy działa mnóstwo lokali gastronomicznych, hoteli i pensjonatów.
Zia
Urokliwa wioska położona na stokach gór Dikeos (847 m n.p.m.). Roztaczają się stąd fantastyczne widoki na całą wyspę Kos. Ale to tylko jeden z atutów tego miejsca

Psalidi

Urocza miejscowość wypoczynkowa położona na wybrzeżu, niedaleko od miasta Kos. Hotele sklepiki i tradycyjne tawerny położone są wzdłuż głównej drogi prowadzącej do gorących źródeł Embros Therma. Tutejsza plaża przyciąga turystów poszukujących spokojniejszego miejsca letniego wypoczynku. Malownicza okolica jest atrakcyjnym terenem pieszych wędrówek, a miłośnicy relaksu na plaży znajdą tu wygodne warunki do opalania.

Po ciekawe ofert zapraszamy do biura!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.