blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • image0013 670x500 - Korfu
  • image0013 670x500 - Korfu
  • image0034 670x500 - Korfu
  • image0054 670x500 - Korfu
Marika Schulz (Bocheńska)
Marika Schulz (Bocheńska)
TUI Centrum Podróży
m.schulz@happy-holiday.com.pl
T: czasowo nieobecna

Korfu

Korfu – nazywana przez greków wyspą szmaragdową. Jedna z najbardziej zielonych greckich wysp. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej zatoczek, plaż większych i mniejszych oraz plantacji drzewek oliwnych.

Swoja podróż po tej górzystej wyspie najlepiej rozpocząć od stolicy czyli Kerkyri. Miasto budowane na wzór włoskiego miasteczka, na uwagę zasługuje tutaj Stare miasto, w obrębie którego znajduje się wiele pomników, zabytkowych budowli i kościołów.

Następny punkt zwiedzania to Pałac Achillion. Jest to letnia rezydencja austriackiej cesarzowej Elżbiety II, bardziej znanej jako księżniczka Sissi. Po przygodzie z historią można udać się na najwyższy punkt wyspy czyli górę Pantokrat. Na szczycie znajduje się klasztor, a ze szczytu roztacza się niesamowity widok na wyspę, morze oraz wybrzeże Albanii. Po dniu zwiedzania warto wypocząć, a niewątpliwie najbardziej urokliwym miejscem właśnie na wypoczynek jest Paleokastritsa. Jest to zatoczka w kształcie serca z najpiękniejszymi plażami i krystalicznie czystą wodą. To właśnie z tego miejsca Odyseusz odpływał na Itakę. Na wyspie nie brakuje również miejsc dla zakochanym. Niewątpliwie takim miejscem jest kanał miłości – Canal D’Amour.

Dla osób młodych, oraz takich którzy nie lubią ciszy i spokoju polecany jest wypoczynek w Sidari czy też Kavos. Dwie najbardziej popularne i najbardziej rozrywkowe miejscowości na wyspie, gdzie znajduje się najwięcej dyskotek i życie nocne jest tu najbardziej widoczne.

Oczywiście jak Grecja to i grecka kuchnia. Nie sposób nie spróbować tutaj tradycyjnej greckiej sałatki, którą przygotowujemy sobie sami ze składników podanych w półmiskach.

Kolejną najbardziej popularną potrawą jest Sorfito, czyli kawałki wołowiny gotowane w occie z czosnkiem i pietruszką, to wszystko podawane jest z ryżem bądź frytkami. Warto spróbować tutaj również tradycyjnej ryby czyli Miecznika czy też smakującego jak nigdzie indziej Gyrosu.

Przed powrotem do Polski nie należy zapomnieć o pamiątkach. To co jest najczęściej kupowane przez turystów to lokalny trunek czyli kumkwatu – nalewka na bazie anyżku pomieszana z owocem kumkwatu, który podobny jest do naszej mandarynki. Oczywiście nie należy zapomnieć o oliwie oraz greckich przyprawach.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.