blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • 66 670x500 - Korfu wyspa wielu możliwości.
  • 1280px Corfu town 670x500 - Korfu wyspa wielu możliwości.
  • b197049 grecja korfu korfu 670x500 - Korfu wyspa wielu możliwości.
  • 6 - Korfu wyspa wielu możliwości.
Joanna Czajka
Joanna Czajka
TUI Centrum Podróży
j.czajka@happy-holiday.com.pl
T: + 48 722 002 425

Korfu wyspa wielu możliwości.

Czy zastanawiali się Państwo nad wypoczynkiem na Korfu? Oto kilka powodów dla których warto spędzić tam wakacje.Korfu to Grecka wyspa położona w północnej części Morza Jońskiego. Zachwyca bujną zielenią, pięknymi plażami, ale również atrakcjami turystycznymi. Będąc na Korfu koniecznie zwiedzić należy stare miasto Korfu wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Korfu otoczone jest wieloma malutkimi wysepkami, jedna z nich to przepiękna  Pontikonisi zwana Mysią Wyspą. Stoi na niej mały, bielony wapnem kościół Pantokratora z XI wieku. Podróż łódką na wyspę trwa trzy minuty.

Będąc na Korfu warto również wybrać się do Canal D’Amour – Kanał Miłości – tunel, będący jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Skały w połączeniu z turkusową wodą robią na turystach ogromne wrażenie. Zgodnie z legendą przepłynięcie tunelu, gdy szuka się miłości, gwarantuje stanięcie na ślubnym kobiercu.

Kolejny przystanek podczas zwiedzania Wyspy to Paleokastritsa, urocza miejscowość, położona na zachodnim wybrzeżu Korfu. W okolicy znajduje się kilka pięknych plaż. Na szczególną uwagę zasługuje skalista plaża i zatoka La Grotta, gdzie kristalicznie czysta woda przybiera przepiękny odcień zieleni. Nad miejscowością góruje klasztor Panagia Theotoku z XVIII w. Jest tam muzeum, w którym znajdują się stare księgi, klejnoty oraz… fragment szkieletu walenia i gigantyczna muszla. Z góry rozpościera się piękny widok na morze.

Osoby szukające wodnego szaleństwa wybrać się mogą do Hydropolis lub Aqualandu.

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.