blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Kenia

Jeżeli lubicie dzikie zwierzęta i chcielibyście je zobaczyć w naturalnych warunkach, to nie ma nic lepszego niż wyjazd do Kenii. Wiedziałam, że jest to kraj bardzo dużych różnic, ale nie spodziewałam się, że aż tak bardzo. Chyba największym przeżyciem było dwudniowe safari. Wybierając się na taka wycieczkę trzeba się odpowiednio przygotować. Ale od początku.

Wysiadając na lotnisku w Mombasie w pierwszej kolejności poczujecie uderzające wilgotne ciepło oraz specyficzny zapach – po powrocie z wycieczki będziecie wiedzieli o czym pisałam.
Kenia od samego początku zaskoczyła mnie bardzo dobrym jedzeniem. Wyróżniały się przede wszystkim rewelacyjne ryby przyrządzane na wiele sposobów.

Ja byłam w rejonie Malindii, odwiedzanym głównie przez Włochów. Te wszystkie rośliny które my mamy w miniaturze z trudem wychodowane, tam zobaczycie w pełnej okazałości. Plaże są białe i piaszczyste, ale idąc do oceanu musiałam szybciutko przebiec po gorącym piasku albo potraktować butelką z wodą w roli konewki. Po tej ciężkiej przeprawie okazało się, że Ocean Indyjski ma temperaturę chyba 36,6. Zatem dla tych, którzy chcą się schłodzić nie pozostaje nic innego jak basen.

Jak już wspomniałam jestem pod wrażeniem safari. Wyjazd jest zawsze o świcie, żeby zobaczyć jak wszystko budzi się do życia. Niesamowite wrażenie robi stado przebiegających przed jeepami żyraf , czy widok Słonia z odległości 20 m. Nie zapomnę do końca życia wieczoru w hotelu w trakcie safari ( tzw. Lodga) a zwłaszcza odgłosów sawanny.

W ciągu każdego dnia na safari są trzy wyjazdy : wcześnie rano, przerwa na obiad i wyjazd, oraz wieczorne obserwacje. Wyjeżdżając z parku można o zachodzie słońca. podziwiać niesamowite widoki. Wyjazd do Kenii polecam przede wszystkim osobom chcącym poznać z bliska dziką naturę oraz mieć ciekawe wspomnienia z wyjazdu do Afryki.

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.