blog zespołu TUI CentrumPodróży

Anna Szaban
Anna Szaban
TUI Centrum Podróży
a.szaban@happy-holiday.com.pl
T: + 48 726 777 765

KALIAKRA PALACE

Złote Piaski / Kaliakra Palace

Opis hotelu

Hotel Kaliakra Palace 4* jest położony nieco powyżej poziomu morza, oddzielony jedynie promenadą od szerokiej i piaszczystej plaży. Idealne miejsce dla dorosłych i rodzin z dziećmi - wejście do morza jest płytkie i piaszczyste. Dookoła hotelu zielono, jest wydzielona strefa z mini clubem i placem zabaw dla dzieci. Są 2 baseny - jeden mniejszy obok hotelu, drugi większy poziom niżej. Dla dzieci basen ze małymi zjeżdżalniami. Jest także basen wewnętrzny podgrzewany. Dzięki tarasowej budowie mamy piękny widok na morze i plażę. Pokoje w hotelu są nowocześnie urządzone i przestronne. Część pokoi z widokiem na morze za dodatkową opłatą. Jest restauracja główna z zewnętrznym tarasem, kuchnia różnorodna, specjalne menu dla dzieci. All inclusive 24h, hotelowe animacje odbywają się 6 dni w tygodniu dla dorosłych i dzieci. Na plaży znajduje się bar oraz jest możliwość wypożyczenia (odpłatnie) leżaków. 

Okolica i atrakcje

Wzdłuż plaży jest promenada, którą w ok. 10 min spacerem można dojść do centrum Złotych Piasków, gdzie mamy wiele klubów, barów, restauracji, sklepów itp. W sezonie jest dość tłoczno i gwarno, jak to zwykle bywa w kurortach. Warto wybrać się na wycieczkę do Bałcziku, gdzie znajduje się letnia rezydencja królowej Marii oraz ogród botaniczny z jedną z największych kolekcji kaktusów. Będąc tam trzeba koniecznie udać się na Przylądek Kaliakra - wysokie klify z piaskowca, błękitne laguny robią wielkie wrażenie,  dojazd ok 30-40 min. W połowie drogi znajduje się też rezerwat Albena - w otoczeniu lasu, prawdziwa oaza spokoju, piękne szerokie i długie plaże z jasnym piaskiem. 

Podsumowanie

Hotel Kaliakra Palace polecam wszystkim,którzy szukają odpoczynku oraz dostępu do wieczornych atrakcji kurortu.Zdecydowanym atutem jest tutaj lokalizacja oraz standard hotelu, nikt tu się nie będzie nudzić!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Michał Nowacki
Idealna propozycja na rodzinny wypoczynek pełen atrakcji na wyspie, gdzie słońce świeci niemal 300 dni w roku czyli hotel Leonardo Laura Beach & Splash Resort
Michał Nowacki
Położony bezpośrednio przy plaży hotel Club Palm Azur to idealne miejsce na rodzinne wakacje w fantastycznej atmosferze.