blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Ligawest HEIERMANN TUSCH TUI KIDS 02 2 670x500 - Jak podróżować z dzieckiem?
  • 9113567363102 1 670x500 - Jak podróżować z dzieckiem?
  • Titanic Aqua Park 670x500 - Jak podróżować z dzieckiem?
  • atrium andalusia aquapark dla dzieci 645429608 570 428 - Jak podróżować z dzieckiem?
  • 9129024159774 670x500 - Jak podróżować z dzieckiem?
Justyna Szafranek
Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Często odwiedzacie nas w naszych biurach ze swoimi małymi pociechami. Wyjazd z dzieckiem (a czasem kilkoma dziećmi) to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica! Jak sobie radzić, jak zainteresować dziecko tym co nas otacza i jak sprawić by się po prostu nie nudziło?

Maluchy często dobrze znoszą podróże samolotem czy autem, ważne jest aby znaleźć interesujące zajęcie na nadchodzące kilka godzin podróży. Oprócz nudy, największy dyskomfort może sprawić zmieniające się ciśnienie a co za tym idzie zatykające się uszy. Na wszystkie problemy znajdziemy oczywiście rozwiązanie 🙂

Wasze pociechy są bardzo wrażliwe na zmiany związane ze zmianami ciśnienia przez co dotkliwie odczuwają zatykanie się uszu podczas lotu. Bardzo ważne jest aby podczas startu oraz lądowania podawać coś do picia lub jedzenia (najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się lizaki lub landrynki) w przypadku starszych dzieci. Przy najmniejszych maluchach, warto przystawić niemowlę do piersi lub podać butelkę.

Większość dzieci interesuje się widokami za oknem – na pewno na jakąś chwilę. Wiadomo, im dłuższy lot, tym łatwiej o nudę. Aby zabezpieczyć się na taką sytuację, warto zabrać ze sobą książeczki lub zabawki, które są dla dziecka nieznane, aby mogło je odkrywać.  Warto przed wyjazdem zakupić coś specjalnie na tę okazję. Przed lotem warto uprzedzić dziecko jak będzie przebiegał lot, aby hałas silników go nie przestraszył.

A co zabrać ze sobą do samolotu?

Na pokładzie samolotu mogą być niezbędne rzeczy, które zazwyczaj mamy pod ręką. W zależności od wieku dziecka mogą się one oczywiście różnić.

Warto spakować chusteczki nawilżane, zabawki, książeczki, kredki, ubranko na zmianę (na wszelki wypadek), kocyk, picie oraz jakaś mała przekąska. Jeśli wracamy z jakiegoś ciepłego kraju, warto zabrać ze sobą również ciepłe ubranie.

Kolejnym pytaniem, nad którym się często zastanawiacie jest sprawa wózków. Czy możemy je zabrać na pokład samolotu i jeśli tak to gdzie go zostawić?

Warto zapamiętać iż wózek nie jest objęty limitem bagażowym i możemy go przewieźć na kilka sposobów. Możemy zabrać go ze sobą aż pod sam samolot i oddać obsłudze lotniskowej przed wejściem na pokład. Jest to najwygodniejsza opcja dla pasażerów, ponieważ rodzice mogą korzystać z wózka do ostatniego momentu pobytu na lotnisku. Oddany przy wejściu na pokład, ląduje w luku bagażowym i zostaje nam wydany zaraz po wylądowaniu. Jeśli nadacie wózek przy odprawie wraz ze zwykłym bagażem, warto go zabezpieczyć przez uszkodzeniami.

Podczas lotu lub jazdy samochodem warto opowiedzieć dziecku dokąd lecimy, co możemy tam zobaczyć, jaki czeka na nas hotel aby obudzić w nim małego odkrywcę.

 

Szukając hotelu na pobyt z dzieckiem, szukajcie propozycji z animacjami, różnymi formami rekreacji, basenami, aquaparkami, blisko miasteczka lub plaży. Ilość samych atrakcji sprawi że dziecko nawet na sekundę nie pomyśli o nudzie. Ważne aby już w momencie podejmowania decyzji o hotelu zaangażować dziecko, tak aby czuło się częścią całego „planu na wakacje”.

 

Pamiętajcie też o dokumentach tożsamości dla dziecka! Paszport lub czasowy dowód osobisty jest niezbędny dla każdej osoby chcącej pojechać/polecieć za granicę.

 

Podróż z dzieckiem to wielkie wyzwanie, jednak wiąże się też z cudownymi wspomnieniami w przyszłości!

 

To co, lecimy razem? 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.