blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Ibiza

Ibiza … większość ludzi myśli „hmm … Ibiza nie to nie dla mnie. Zbyt tłoczno, zbyt głośno, zbyt imprezowo…”

Chciałabym obalić ten mit ponieważ przepiękna wyspa Ibiza to nie tylko imprezy ale również piękne plaże m.in. Playa del Bossa, Playa de Ses Salines, Cala Tarida itd., klimatyczne zatoki, cudne widoki, senne miejscowości, przepyszne jedzenie i wiele więcej.

Miejscowości, gdzie faktycznie zdecydowaną większością turystów są ludzie młodzi, nastawieni na rozrywkowe wakacje znajdziemy w okolicy Playa del Bossa – jednej z najbardziej znanych plaż na wyspie, jak również w stolicy wyspy mieście Ibiza czy nieco mniejszym San Antonio.

Dla osób imprezowo spędzających wakacje polecam jeden z najbardziej znanych beachbarów a mianowicie Bora Bora na Playa del Bossa, gdzie w przyjemny sposób można spędzić cały dzień, wylegując się na plaży i zrelaksować się przed kolejnym „tanecznym” wieczorem.

A miejsc do „poruszania nóżką”, tych znanych mniej lub bardziej jest kilka na wyspie … wiele z nich istnieje już od 20-30 lat jak m.in. słynna na całym świecie Pacha, kiedyś kojarzona tylko z epoką „dzieci kwiatów” czy innych, jak największy na świecie klub Privilege. Warto wymienić kilka równie znanych miejsc jak Amnesia, Space czy Ushuaia (to również hotel, a więc można połączyć wypoczynek z imprezą J).

We wspomnianym mieście Ibiza, zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami sporo się dzieje. Klimatyczne knajpki schowane w krętych uliczkach starego miasta, zachęcają co spędzenia spokojnego wieczoru przy pysznym hiszpańskim winie i skosztowania przepysznej paelli.

Miasto Ibiza to również zabytkowe mury obronne i fortyfikacje na szczycie wzgórza, kościoły, muzea czy przepiękny port jachtowy.

Warto również odwiedzić klimatyczne San Antonio …. Miejsce znane na całym świecie z 3 powodów – są nimi: klubo/kawiarnia Cafe Mambo, klimatyczne Cafe del Mar z uznawanym za jeden z najpiękniejszych na świecie zachodów słońca. Chilloutową muzykę i klimat Cafe del Mar zna cały świat … więc warto poświęcić jeden z wieczorów i zrelaksować się przy kieliszku sangrii i cudnym zachodzie słońca.

Z miejsc które warto odwiedzić i zobaczyć na wyspie to m.in.:

– jaskinie m.in. Cova de Can Marca w pobliżu Sant Migiel czy Cueva de Es Cuieran.

– w południowej części wyspy, w okolicach Sant Josep de Sa Talaia, znajduje się rezerwat przyrody Ses Salines – obejmujący saliny (płytkie zbiorniki do odsalania wody morskiej i pozyskiwania soli), zobaczyć tam również możemy m.in. flemingi.

– należy również wspomnieć o hippisach, którzy przybyli na wyspę w latach 70-tych, to dzięki nim wyspa Ibiza stała się tak popularna na świecie i do dzisiaj wielu z nich mieszka na wyspie i żyje wg swoich przekonań, utrzymując się m.in. z rękodzieła. Jednym z najbardziej znanych miejsc na wyspie mocno związanych z tą kulturą jest miejscowość Es Cana, gdzie w każdą środę odbywa się Hippy Market, można tam kupić m.in. ręcznie robioną biżuterię czy ubrania itd.

– Wyspa Es Vedra – to skalna wysepka o wysokości ok. 380 m n.p.m.. która wystaje z morza kilkaset metrów od południowo – zachodniego wybrzeża Ibizy. Wg wielu legend jest to bardzo magiczne miejsce, które jako jedno z nielicznych wg Nostaradamusa przetrwa koniec świata.

– miejscem do którego należy się wybrać jest również sąsiednia, najmniejsza z Balearów wyspa Formentera. Bez problemu z kliku miejsc na wyspie wypływają promy, którymi za kilka euro można dostać się na wyspę.

Formentera to wyspa rajskich, długich plaż z białym piaskiem i czystą, płytka krystaliczną wodą. Warto dodać, że plaże na wyspie bardzo lubiane są przez nudystów. Na wyspie warto odwiedzić m.in. plaże Calo de Sant Agusti czy latarnie morską – Faro de La Mola. Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy jest rower, skutery albo quady.

Serdecznie zachęcam do odwiedzenia wyspy, która nigdy nie zasypia, oczarowując różnorodnością przyrody, zabytków, hiszpańskimi przysmakami i gościnnością. Ibiza to jedno z miejsc którego nigdy się nie zapomina … dla mnie to były najlepsze wakacje w życiu 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.