blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • Anders 1 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 1 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 2 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 3 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 4 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 5 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 6 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
 • Anders 7 670x500 - Hotel Anders- Stare Jabłonki
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

Hotel Anders- Stare Jabłonki

Stare Jabłonki / Anders

Opis hotelu

Hotel Anders znajduje się w malowniczej miejscowości Stare Jabłonki, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu lasów. Przepiękna sceneria, spokój oraz bliskość rezerwatu Sosny Taborskiej sprawią, że spędzą Państwo tutaj cudowne wakacje blisko natury. Obiekt ten znajduje się ok. 3km od drogi krajowej nr 15, w odległości około 10km od Ostródy i 25km od Olsztyna. Zjazd jest bardzo dobrze oznaczony, także łatwo tutaj trafić. Pokoje w hotelu bardzo ładne, czyste i schludne, mają ok. 20m2, codziennie sprzątane. Jedyny minus to brak klimatyzacji w pokojach. Sam hotel składa się z trzech części, budynku głównego z recepcją i częścią pokoi (te ma TUI), domków w ogrodzie, oraz budynku z restauracją. Pomiędzy budynkiem głównym a restauracją dodatkowo jest przejście, który można się wybrać w razie niepogody. Przy samej restauracji jest przepiękny taras z widokiem na jezioro, gdzie można zjeść śniadanie czy napić się kawy. W budynku głównym znajduje się też dość spory basen z kilkoma saunami oraz bardzo bogate w swojej ofercie centrum Spa, które sam osobiście z Żoną odwiedziłem i naprawdę polecam. Dodatkowo na poziomie minus jeden znajduje się kręgielnia z barem oraz klub nocy, w którym w sobotę odbywają się dyskoteki. Co do wyżywienia to rewelacja! Każdego dnia coś innego, każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo wszystko przepyszne. Naprawdę można śmiało polecić kuchnię tego hotelu. Bardzo też dbają aby podkreślić miejsce gdzie się znajdują, czyli dużo potraw jest związanych z jabłkami no i wiadomo, że skoro Mazury to i są przepyszne ryby. Ale tak naprawdę czegokolwiek nie tknąłem to rozpływało się ustach i było naprawdę bardzo dobre. W okresie letnim prowadzone są też animacje dla dzieci, specjalnie dla nich przygotowane są 2 animatorki, oraz inne ciekawe zajęcia. Ta animacja nie jest głośna, nie przeszkadza innym gościom w żaden sposób. W moim tygodniu były organizowane: ognisko z kiełbaskami i szanty na plaży, jazz na żywo na tarasie widokowym, akordeon na żywo na tarasie widokowym, spacer po lesie z przewodnikiem, rejs stateczkiem na jeziorze czy też obiadokolacja na zewnątrz w karczmie warmińsko- mazurskiej wraz z akompaniamentem zespołu pieśni i tańca Warmia. Muszę też wspomnieć o plaży hotelu Anders. Położona troszkę w dole w stosunku do hotelu plaża, bardzo ładna, czyszczona, zadbana. Dodatkowo na plaży możliwość wypożyczenia rowerków wodnych czy kajaków, opieka ratownika i kilka boisk do siatkówki plażowej. Trzeba wspomnieć, że właśnie w tym hotelu odbyły się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w 2013r. Dodatkowo na plaży znajduje się restauracja włoska, w której można zakupić jakieś przekąski czy choćby pizzę.

 

Okolica i atrakcje

Hotel Anders jest idealnym miejscem do zwiedzania przepięknych rejonów Warmii i Mazur. Więc nawet w przypadku gorszej pogody, jest co tam robić. Bardzo blisko jest do Ostródy (ok. 10km), gdzie możemy przejść się piękną promenadą przy jeziorze, czy też skorzystać z rejsu po Kanale Elbląsko- Ostródzkim. Bardzo blisko jest też do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, które też proponuję odwiedzić (ok.12km od hotelu). Niedaleko jest też do stolicy województwa i największego miasta w regionie- Olsztyna, gdzie możemy się przejść po starówce i odwiedzić kilka ciekawych turystycznie obiektów, lub pojechać nad przepięknie przygotowaną dla turystów i miejscowych infrastrukturę nad jeziorem Ukiel (tak naprawdę po drodze do hotelu). Dla fanów historii polecam wybrać się na pole bitwy pod Grunwaldem (ok. 30km od hotelu) gdzie możemy zobaczyć tereny, na których Polacy wraz z Litwinami stoczyli walkę przeciwko Zakonowi Krzyżackiemu. A jeżeli ktoś lubi dalsze wyprawy to polecam na pewno Zamek Krzyżacki w Lidzbarku Warmińskim (ok.80km od hotelu) oraz dwie gotyckie katedry w Braniewie oraz we Fromborku, gdzie dodatkowo można udać się na koncert organowy lub odwiedzić planetarium (ok. 100km od hotelu).

Podsumowanie

Bardzo gorąco i serdecznie polecam hotel Anders w Starych Jabłonkach. Idealny hotel zarówno dla par jak i dla rodzin z dziećmi, w którym nikt nie będzie się nudził. Mnóstwo ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu, dobry standard hotelu oraz przepyszne wyżywienie gwarantują udany wypoczynek!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.