blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 11768965 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11769226 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768682 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768962 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768540 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768679 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768967 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
 • 11768951 670x500 - Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie
Joanna Czajka
Joanna Czajka
TUI Centrum Podróży
j.czajka@happy-holiday.com.pl
T: + 48 722 002 425

Gwarancja niezapomnianych wakacji na rajskiej Ibizie

Cala Llonga / SuneoClub Sirenis Cala Llonga

Opis hotelu

Hotel znajduje się przy pięknej, dużej i piaszczystej zatoce z plażą. Z pomostu znajdującego się tusz przy hotelu można popłynąć na sąsiednia wyspę Formenterę. Wielbiciele dobrego jedzenia docenią urozmaicone posiłki kuchni międzynarodowej. Hotel odznaczony jest certyfikatem jakości portalu TripAdvisor. Od stolicy wyspy dzieli go jedynie 12 km. Obiekt posiada infrastrukturę dla dzieci, plac zabaw, pokój,basen oraz animacje.W hotelu odbywają się również animacje dla dorosłych, występy na żywo oraz zajęcia sportowe. Hotel posiada bogato wyposażone pokoje z widokiem na morze, standardowe oraz pokoje rodzinne. Hotel oferuje wi-fi w całym obiekcie jest bez dodatkowych opłat

Okolica i atrakcje

Spędzając wakacje na  Ibizie warto wybrać się na pobliską niewielka wyspę Formanterę. Jest to najmniejsza zamieszkana wyspa archipelagu Balearów.Wysepka kryje w sobie prawdziwie rajskie, długie plaże z białym piaskiem i czystą, płytką jasnoniebieską wodą. Warto przejść się wzdłuż piaszczystego cypla na północy wyspy lub udać się na całodzienną wycieczkę skuterem na plażę Calo de Sant Agusti i do Faro de La Mola - latarni morskiej, zlokalizowanej na stromym klifie.

Będąc na  Ibizie warto udać się na hipisowski targ. Ibiza przez wiele lat była mekką hippisów, zanim rozwinęła się tu turystyka. Do końca lat 70. XX wieku, wyspa była mało popularna. Dzisiaj  hipisów można spotkać w niewielkim miasteczku Es Cana na wschodnim wybrzeżu wyspy, gdzie w każdą środę odbywa się wspominany targ. Można zakupić na nim lokalne rzemiosło, ubrania, ręcznie robioną biżuterię i inne ciekawe pamiątki.

Starówka w stolicy wyspy to kolejne godne uwagi miejsce. Na D'Alt Villa składają się mury obronne i fortyfikacje na szczycie wzgórza, wzniesione w XVI w. według projektu Jana Baptysty Valviego i Jakuba Paleaza Fratina. Warto wspiąć się bardzo stromymi schodami na doskonale zachowane fortyfikacje na wzgórzu, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i port w Ibiza Town.

Podsumowanie

Jest idealne miejsce do spędzenia wakacji, przy przepięknej zatoce Cala Llonga. Zachwycającej turkusowym kolorem wody oraz piaszczysta plaża. Idealnie nadaje się na rodzinne wakacje, ale również na wyjazd we dwoje.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.