blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Hotel Gumbet Holiday Beach 3* – Turcja Egejska (Bodrum)

Gumbet / Gumbet Holiday Beach

Parę lat temu zachwycona klimatem Riwiery Tureckiej wybrałam na swoje wakacje pobyt w jej drugiej części (osobiście uważam, że o wiele ładniejszej!) Turcji Egejskiej. Swój tygodniowy pobyt spędziłam w hotelu Gumbet Holiday Beach, który znajduje się w niedalekiej odległości od miasteczka Gumbet oraz ok. 5 km od miasta Bodrum. Za każdym razie czuję lekki dreszczyk emocji gdy wchodzę do hotelu w którym mam spędzić kolejne wakacje, nie wiedząc co mnie czeka na miejscu, tutaj nie było wyjątku od reguły. Mała recepcja z przyjaznym personelem przydzieliła mi pokój w lewym skrzydle budynku. Uradowana wyszłam z budynku i od razu zachwycił mnie widok z tarasu który rozciągał się na całą panoramę wybrzeża a przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie mogłam dostrzec w tle grecką wyspę Kos.
Otrzymałam pokój w środkowej części hotelu, w jego lewym skrzydle. Ogólnie hotel składa się z dwupiętrowych bungalowów położonych tarasowo, pokoje urządzone są skromnie, w jasnych kolorach, większość z balkonem. Szału nie robią, ale nie spodziewałam się wysokiej jakości przy 3*, najważniejsze że było czysto :). Hotel posiada jeden główny basen, który znajduje się w centralnej części hotelu (drugi mniejszy jest w części poniżej) przy nim główny bar w zacienionej części gdzie można uciec od mocnych promieni słonecznych. Piętro wyżej kierują się głodożercy :), bo tam znajduje się restauracja która serwuje naprawdę dobre jedzenie, często tematyczne kolacje, duży wybór słodyczy i sałatek. Lunch również można jeść w drugiej części hotelu znajdującej się bliżej plaży.
Cały hotel pomalowany jest na biało, jak większość budynków w tym regionie Turcji, do tego dwie główne aleje ciągnące się wzdłuż hotelu w dół porośnięte są pięknie kwitnącymi bugenwillami. W drugiej części hotelu znajduje się taras z drugim barem, tam również odbywają się wieczorne animacje. Strategicznie wybrane miejsce, daje jeszcze piękniejszy widok na nocne wybrzeże Turcji Egejskiej. Łącznie hotel posiada 2 baseny, jeden główny i jeden mały, 3 bary, jeden pod restauracją, drugi przy tarasie z animacjami i trzeci najbliżej plaży przy części hotelowej Aquarium.
A co z plażą? Hm, nie zachwyca. Jest wąska, żwirkowo-piaszczysta jak w większości tego regionu, zejście do wody jest dość kamieniste, więc zalecam obuwie ochronne. Do tego często morze jest wzburzone przez motorówki które pływają niebezpiecznie blisko brzegu. Plażą spokojnie można się przespacerować do pobliskiej miejscowości Gumbet, gdzie liczne firmy reklamują się ze sportami wodnymi.
Lokalizacja hotelu jest również dość korzystna, można zrobić sobie ok.10-15 min spacer do miejscowości Gumbet – Małej Wielkiej Brytanii – gdzie znajdują się liczne kluby, puby, bary i sklepy – miasto które budzi się w nocy i zadowoli wszystkich szukających dobrej rozrywki. Również do Bodrum nie jest daleko, ok.5km, a zdecydowanie miasteczko to jest warte poznania, urokliwe wąskie uliczki, sklepiki oferujące „tureckie oryginały” Ray Banów itp :), port z mnóstwem ciekawych łódeczek i jachtów, oczywiście Zamek Św.Piotra itp itd dużo by pisać, a lepiej żebym się znowu nie rozmarzyła! 🙂
Też warto pojechać w przeciwnym kierunku, do miejscowości Ortakent, gdzie ciągnie się ładna promenada, upstrzona knajpkami, pubami, sklepikami, gdzie na jej cypelku wieczorem jest targ różnych cudeniek ręcznie robionych. Plaże są tutaj nieco szersze i ładniejsze więc warto raz tam wypocząć. Do wszystkich tych miejsc dowiozą Cię dolmusze – turecki transport miejski, który zatrzymuje się w każdym miejscu na kiwnięcie i za drobną opłatą szalonym tempem dotrzesz do obranego przez Ciebie celu 🙂
Podsumowując, moje wakacje w Gumbet Holiday Beach były bardzo udane, świadczy o tym fakt że hotel odwiedziłam dwa razy. Jest to typowy standard 3* z pozytywnie nastawionymi do świata ludźmi, przepiękną scenerią która codziennie zachwyca jeszcze bardziej, mnóóóóstwem schodów!! (uwaga na to!!) – można sobie zdecydowanie poprawić kondycję 🙂 i bardzo dobrą lokalizacją!! Polecam osobom młodym, parom, lubiącym rozrywkę zarówno w hotelu, jak i poza nim!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.