blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Kipriotis Village 4 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
  • Kipriotis Village 1 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
  • Kipriotis Village 2 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
  • Kipriotis Village 3 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
  • Kipriotis Village 5 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
  • Kipriotis Village 6 670x500 - Hotel Kipriotis Village 4* - Kos
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

Hotel Kipriotis Village 4* – Kos

Psalidi / Kipriotis Village

Opis hotelu

Oddzielony jedynie małą, wąską i rzadko uczęszczaną uliczką od plaży. Zaledwie 4km od stolicy wyspy- Kos. Bez problemu można się tam dostać autobusem sprzed hotelu lub taksówką, która kosztuje 10Euro także na 4 osoby wychodzi po 2,5Euro. Rozległy, duży teren hotelu składający się z pięknego ogrodu. Składa się z budynku głównego, gdzie znajduje się recepcja, basen kryty, restauracje i bar. Z lotniska do hotelu pojedziemy ok. 50-70min. Obiekt ten przypomina tak naprawdę grecka wioskę z zadbanym, śródziemnomorskim ogrodem, pośród którego znajdują się baseny. Plaża jest żwirkowo- kamienista także zdecydowanie polecam zabrać ze sobą obuwie do wody, żeby można było w pełni komfortowo wypoczywać na plaży. Trzeba dodać, że leżaki i parasole na terenie hotelu są bezpłatne, natomiast na plaży pobierana jest za to opłata (ok. 3Euro za komplet czyli parasol i leżak). Zdecydowanie polecam w tym hotelu kuchnię! Naprawdę smaczna i dla każdego znajdzie się coś dobrego! Dodatkowo są dwie restauracje tematyczne- grecka i włoska- które są w cenie, wystarczy się zapisać odpowiednio wcześniej na recepcji. Na terenie hotelu znajdują się 3 baseny z czego 1 jest rozmiarów olimpijskich (50m długości) i dodatkowo 2 baseny dla dzieci, także naprawdę jest co robić. Mamy 3 bary, pierwszy w budynku głównym, drugi przy basenie oraz trzeci przy plaży. Jeśli chodzi o WIFI to jest ono płatne, ale działa bez zarzutu. Mamy kilka rodzajów pokoi, zwykłe pokoje 2, 3 lub 4 osobowe, oraz pokoje rodzinne, które składają się z 2 oddzielnych pokoi. Te pokoje rodzinne położone są z reguły na piętrze w tych kilkudziesięciu budynkach. Ważną informacją jest dla niektórych to, że w pokojach są czajniki do przyrządzania kawy czy herbaty w pokoju. Między czerwcem a wrześniem w tym hotelu znajdziemy polskie animacje, prowadzone przez profesjonalnych polskich animatorów. Zajęcia te odbywają się 6 razy w tygodniu. Dodatkowo dla dzieci jest statek piracki z dwiema zjeżdżalniami, dwa place zabaw i tak jak wcześniej wspominałem 2 baseny tylko i wyłączenie dla dzieci. Sam byłem zadowolony z animacji, ale każdy klient, który wracał z tego hotelu mówił mi, że animacje tutaj stały na bardzo wysokim poziomie i zdecydowanie je polecają!

Okolica i atrakcje

Bardzo blisko (ok. 4km) jest do stolicy wyspy- miasta Kos. Warto jest odwiedzić- możemy w nim zobaczyć architekturę starożytną, średniowieczną i współczesną. Można tutaj podziwiać zarówno tureckie świątynie, weneckie budynki jak i zamek rycerzy św. Jana.  Stolica ceniona jest za gościnność, świetne knajpki i nocne kluby (kilka znam, także mogę doradzić gdzie można się udać). Warto odwiedzić Muzeum Archeologicznie, najstarszy platan w Europie (przy którym podobno wykładał sam Hipokrates).

Warto na pewno zobaczyć również Asklepiejon- ośrodek kultu, który pełnił funkcję uzdrowiska, tarasowo położony na zboczu wzgórza ze wspaniałymi widokami- tutaj swoją szkołę miał właśnie Hipokrates. Asklepiejon znajduje się ok. 3km od stolicy wyspy.

Z wyspy Kos można również wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Bodrum, znajdującego się w Turcji. Miasto nazywane często tureckim Saint- Tropez. W programie wycieczki przewidziano ok. godzinny przejazd po Bodrum - jednej z najstarszych i najbardziej popularnych tureckich miejscowości. Na miejscu m.in. punkt widokowy z wiatrakami, brama Mausolosa, amfiteatr oraz centrum złota. Trzygodzinny czas wolny, który można spędzić na zakupach.

Bardzo też polecam wybrać się do siarkowych źródeł na wyspie Kos- term Embros.  Położone ok. 5km od hotelu Kipriotis Village. Nagrzana do 49°C, nasączona siarką i siarkowodorem woda wypływa ze szczeliny skalnej. W sztucznym basenie uformowanym ze skał, siarkowa woda miesza się ze słoną wodą morską. W zależności od odległości od ujścia strumienia, temperatura wody waha się od 25°C do 40°C. W upalny dzień, kąpiel w takim źródełku jest nie lada wyzwaniem, ale za to bardzo zdrowa. W dzień z reguły są tam tłumy, ja polecam wybrać się tam po zachodzie słońca, gdzie w cieplutkiej wodzie, przy przepięknym gwiaździstym niebie można romantycznie spędzić wieczór. Koniecznie trzeba zabrać latarkę, gdyż zejście do term jest nieoświetlone!

Osobiście bardzo podobało mi się również na wieczorze greckim, który odbywał się w najwyżej położonej wiosce na wyspie, wiosce Zia. Można tam samemu przyrządzić musakę, spróbować lokalnego wina i poznać tańce różnych regionów greckich. Dodatkowo jest przepiękny zachód słońca, na który tam przybywamy.

Podsumowanie

Polecam ten hotel przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Będą się tutaj bardzo dobrze czuły. Hotel jest duży, ale nie jest to "blok" tylko wioska wakacyjna rozłożona na terenie dużego ogrodu. Każdy tak naprawdę znajdzie coś dla siebie. Młodzi również się tutaj odnajdą bo blisko jest do stolicy wyspy gdzie znajdziemy wszelkiego rodzaju rozrywki. Polecam naprawdę każdemu!

Położony tuż przy plaży, z przepięknym widokiem na Morze Egejskie i tureckie Bodrum, które leży na przeciwko w odległości zaledwie 7km., z cudownie zielonym ogrodem- samo położenie hotelu Kipriotis Village już zachwyca.

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.