blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Dubaj – miasto, które nigdy nie śpi…

Dubaj – to miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zlokalizowane jest przy południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Dziś wielu ludziom jest trudno uwierzyć w fakt, że była to kiedyś mała rybacka wioska, która była znana z połowu pereł. Historia Dubaju nie jest długa. W latach 80 – tych utworzono tutaj specjalną strefę ekonomiczną, pozbawioną podatków oraz opłat celnych, czyli podsumowując jednym zdaniem – stworzono raj dla inwestorów, i tak właśnie się zaczęło….

Niesamowite jest to, że w ciągu 40 lat na pustyni powstały najnowocześniejsze miasta na świecie. 

Bez wątpienia jest to miasto, które nigdy nie śpi. Usystematyzujmy zatem kilka rzeczy. 

Nie jest prawdą, że podróżując do Dubaju musimy zwiedzać miasto z zakrytą głową. Kwestia zakrywania ciała w Dubaju jest podyktowana tylko i wyłącznie religią. Wyznawczynie islamu noszą tradycyjne dla tamtejszej kultury abaje, jednak strój spotykanych Europejek nie różni się zbyt od tych noszonych w Warszawie czy w Madrycie. Bikini na plaży, sukienki czy odkryte stopy są jak najbardziej akceptowane, jednak jadąc do miejsca o odmiennej kulturze należy szanować lokalne tradycje. 

Należy pamiętać, że zwiedzając meczet kobieta musi mieć bluzkę z długim rękawem, długą spódnicę lub spodnie, włosy przysłonięte chustą. Mężczyzna natomiast musi być ubrany w długie spodnie, koszulę lub T–shirt. Przed wejściem obowiązkowo należy zdjąć buty. 

 

 

Co warto zwiedzić w Dubaju? 

 

 

  1. Burj Khalifa – najwyższy budynek świata liczy aż 163 piętra (uwaga, ma 828 metrów). Wjazd na taras widokowy jest punktem obowiązującym na planie zwiedzania. Ujrzysz tu wspaniały widok na panoramę miasta. Oficjalne otwarcie budynku nastąpiło w 2010 roku i cieszy się ogromną sławą wśród zwiedzających. 
  1. Meczet Jumeirah – jeden z piękniejszych budynków na świecie, wykonany z białego kamienia. Wieczorem pięknie oświetlony. Jest to jedyny meczet w Dubaju, do którego mają wstęp osoby, które nie są muzułmanami. Przed zwiedzaniem upewnij się, w jakie dni meczet jest dostępny dla turystów. 
  1. Dubai Aquarium – gigantyczne akwarium oraz podwodne zoo. Można tu zobaczyć krokodyle, pingwiny, rekiny, płaszczki, a nawet szczury wodne. Znajduje się również tunel z różnymi, morskimi stworzeniami, który na zwiedzających robi piorunujące wrażenie. 
  1. Dubaj Marina- warto tutaj być i w dzień i w nocy. Otaczająca nowoczesność wylewa się z każdej strony – mnóstwo jachtów, wieżowców, restauracji. Znajduje się w tej dzielnicy budynek o nazwie Princess Tower, jest to najwyższy budynek mieszkalny na świecie. 
  1. Global Village – wielkie centum rozrywki w Dubaju – wesołe miasteczko, punkty rozrywki, liczne restauracje. 
  1. Safari – poznasz tajemnice pustyni. 

 

Informacje praktyczne dla wybierających się do Dubaju: 

 

Waluta- Dirham (AED), ok. 1 zł. 

Czas lokalny: +3h 

Temperatura: od 10 stopni nocą w zimie, do + 50 stopni w ciągu dnia latem. Od października, gdy u nas królują krótkie i zimne dnie, w Dubaju pogoda sprzyja plażowaniu. 

Czas przelotu – ok. 5h 

Woda mineralna- ok 2 zł. 

Puszka coli- ok. 1,50 zł. 

Dubaj jest miejscem, gdzie odnotowuje się bardzo niską przestępczość. Należy jednak pamiętać, by nie okazywać sobie zbyt czule uczuć na ulicy, ponieważ jest to odbierane obraźliwie. Mając status turysty alkohol możemy dostać w barach hotelowych oraz klubach nocnych, absolutnie nie dostaniemy go w sklepie monopolowym. Jest to możliwe tylko dla kogoś, kto mieszka w Dubaju i posiada specjalną licencję.  

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.