blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Czerwona ziemia równika – KENIA

Macie ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę ? Zobaczyć z bliska dzikość, wolność , naturę lwa? Słonia? Żyrafy? czy wędrujących antylop?

Wsiadamy do samolotu w Warszawie,  za 10h lądujemy na afrykańskim lądzie……

Mombasa drugie co do wielkości miasto w Kenii, położone w południowo-wschodniej części kraju, na wybrzeżu  najcieplejszego na świecie Oceanu Indyjskiego jest centrum turystycznym i to własnie tam ląduje nasz samolot, skąd udajemy się do hoteli. Pięknie położone, przy drobnopiaszczystych, bajecznych plażach, takich jak Diani Sea Beach, Tiwi Beach, Galu Beach, Nyali Beach, czy Bamburi Beach zrobią wrażenie na każdym z nas 🙂 Wypoczynek….relaks… spacery, a dla bardziej aktywnych oferty sportów wodnych, katamarany, kajaki i obowiązkowe nurkowanie na kolorowych rafach… Pyszne jedzenie, miły, wiecznie uśmiechnięty personel, dużo zieleni i psotliwe małpki dookoła nas 🙂

Jednak prawdziwą potęgę afrykańskiej przygody poczujemy i przeżyjemy dopiero wyruszając do parków narodowych i rezerwatów Kenii !

To tam spotkamy „wielką piątkę ” – lwa, lamparta, bawoła, słonia oraz nosorożca !!! Najłatwiej zobaczyć je w parku Taita Hills.

Jeśli jednak naszym marzeniem jest spotkać krokodyla, czy hipopotama koniecznie musimy udać się do parku Tsavo West i Tsavo East.

Widok, którego nie zapomnimy do końca życia pokaże nam Park Amboseli, to na tym safari w jednej sekundzie zobaczymy spacerujące słonie na tle ośnieżonego szczytu Kilimandżaro, najwyższej góry na kontynencie (5895m n.p.m.), która stała się symbolem całej Afryki.

Dzikie zwierzęta razem z całą ” wielką piątką ” spotkamy również w Rezerwacie Narodowym Masai Mara. W lipcu i sierpniu ma tu miejsce niezwykły spektakl natury – wielka migracja stąd antylop, gnu i zebr, które co roku przemierzają drogę z równin Serengeti  do Masai Mara w poszukiwaniu pożywienia. Na ziemi tej mieszkają Masajowie, których zwykle można spotkać podczas wypasu bydła.

Stolicą Keni jest Nairobi,  patrząc dzisiaj na miasto, trudno uwierzyć, że nie było tu nic poza magazynami i obozem dla hinduskich robotników. Nazwa osady wzięła się od masajskiego określenia całej doliny, Ewaso Nairobi (strumień zimnej wody). W stolicy jest najwięcej nowoczesnych centrów handlowych w Afryce poza RPA. Największą atrakcją miasta jest Muzeum Narodowe . Warto też odwiedzić Muzeum Karen Blixen, duńskiej pisarki, znanej głównie ze swoich wspomnień o życiu w Kenii, wydanych jako „Pożegnanie z Afryką”.

Bardzo miło będzie tubylcom jeśli przemówimy do nich w ich ojczystym  języku SUAHILI – mała lekcja suahili poniżej :

jambo – cześć

karibu – pozdrawiam

asante sana – dziękuję bardzo

hakuna matata – nie ma problemu ( to ich ulubione stwierdzenie 😉 )

simba – lew

tembo – słoń

Habani Gani – Jak  się masz ?

Nzuri Sana – bardzo dobrze

 

karibu ….. 🙂

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.