blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • kkkk 670x500 - CZECHY-zabawa na stoku!
  • Czechy1 - CZECHY-zabawa na stoku!
  • Czechy2 - CZECHY-zabawa na stoku!
  • Czechy3 - CZECHY-zabawa na stoku!
  • Czechy4 - CZECHY-zabawa na stoku!
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

CZECHY-zabawa na stoku!

Wielu z nas urlop kojarzy z palmami, turkusową wodą i drinkiem z palemką. Są jednak i tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kilku dni spędzonych na stoku.
Ten wpis jest ukłonem dla miłośników białego szaleństwa, którzy chcą pojeździć na nartach nie wydając na to kroci-Zapraszam do Czech! Jest wiele powodów dla których Czechy to idealne miejsce do szusowania i spędzenia kilku zimowych dni, jednak jednym z najważniejszych jest fakt, że jest to jeden z najtańszych krajów w Europie, który oferuje usługi na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo jest to miejsce, które posiada bardzo dobre warunki śniegowe z nowoczesną infrastrukturą!

-Cerna Hora– jest to stacja narciarska w skład której wchodzą: Janske Lazne, Cerny Dul oraz Svoboda na Upou (kursują tu ski busy) . Ośrodek położony jest około 20 kilometrów od granicy z Polską. Na terenie tego ośrodka narciarskiego jest około 20 kilometrów tras (najdłuższa ma ok. 3km) z czego przeważająca większość to stoki niebieskie i czerwone przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Warto wiedzieć, że w ramach jednego karnetu można korzystać w sumie z 26 wyciągów.Na terenie Czernej Hory funkcjonuje szkółka narciarska dla dzieci ! Koszt całodniowego karnetu dla dorosłych to około 600 CZK (dla dzieci ok. 360CZK).
-Harrahov-chyba jedno z bardziej popularnych miejsc wśród Polaków. Miejsce, w którym odbywają się zawody w skokach narciarskich. Jednak same skocznie (których jest 8) to nie wszystko, na miłośników szusowania czeka niespełna 8 km tras. Do dyspozycji narciarzy są trzy kolejki krzesełkowe i jeden orczyk. Koszt całodniowego karnetu wynosi około 590CZK w przypadku osób dorosłych i 475CZK w przypadku dzieci.
-Spindleruv Mlyn-moim zdaniem jeden z lepszych ośrodków narciarskich na tym terenie w skład którego wchodzą Svaty Petr-Hromovka i Horni Misecky-Medvedin. Mamy tu aż 24km tras (7 niebieskich, 10 czerwonych i 3 czarne). Do dyspozycji narciarzy jest 5 kolejek krzeselkowych i 12 orczyków. Dodatkowo znajduje się tu również bardzo dobrze przygotowany snow park .Koszt dziennego karnetu dla osób dorosłych wynosi ok. 700CZK dla młodzieży (i seniorów) 550CZK. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu karnetu on-line.
-Rokytnice nad Jizerou– jest to region przeznaczony dla narciarzy jeżdżacych rekreacyjnie. Mamy tu 18km tras (13 jest sztucznie dośnieżanych). Karnet dla osób dorosłych to koszt ok 590CZK dla dzieci 475CZK
-Pec pod Snezkou-idealne miejsce dla rodzin z dziećmi! Długość tras wynosi około 10km. Warto wspomnieć, że 3 trasy są oświetlone-zapewniając cudowną nocną zabawę na stoku! Pec pod Snezkou wchodzi w skład Skiareny Karkonosze ( na jednym karnecie można pojeździć: Cerna Hore, Cerny Dul, Vielka Upa, Mala Upa, Svoboda pod Upa-gdzię łącznie mamy 37 km tras). Całodzienny karnet na wszystkie wyciągi to koszt ok. 600CZK dla osób dorosłych i 300CZK dla dzieci.
-Bedrichov-jest to miejsce doskonałe dla zaczynających przygodę z nartami. Łączna długość tras wynosi około 6km. Do dyspozycji narciarzy są orczyki. Dużym plusem ośrodka są bardzo korzystne ceny ski passów (całodzienny karten dla dorosłych 280CZK, dla dzieci 120CZK)
-Jested-miejsce idealne dla średniozaawansowanych i dobrych narciarzy. Mamy tu do dyspozycji około 9km tras. Koszt karnetu dla os. dorosłej to 500CZK dla dzieci 250CZK
-Tanvaldsky Spicak-największy orodek Gór Izerskich . Do dyspozycji narciarzy jest jedna kolejka krzesełkowa oraz 6 orczyków. Jest to miejsce również w głównej mirze przeznacozne dla początkująych i średniozaawansowanych narciarzy. Łącznie mamy tu 7 km tras.Całodzienny karnet dla osób dorosłych to koszt 380CZk dla dzieci 280CZK
-Herlikovice i Bubakov-znajduje się tu łącznie około 11 km tras znazdowych, które są skutecznie naśnieżane (w razie braku śniegu). Karnet dla os. dorosłych to koszt około 550CZk dla dzieci 380CZK
-Ramzowa-jest to idealne miejsce dla wytrwanych narciarzy, gdyż mamy tu wybór tras tras trudnych z różnicą poziomów dochodzącą do 600 m. Łącznie mamy tu 9km tras.
Całodzienny karnet dla osób dorosłych to koszt 500CZK dla dzieci 360CZK.

Moim zdaniem najbardziej uniwersalnym i najlepszym ośrodkiem narciarskim w Czechach jest Szpindlerowy Młyn, często zresztą nazywany Perlą Karkonoszy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz dobrze przygotowanych tras jest tu również tor saneczkowy i bobslejowy.

 

8886499377182 - CZECHY-zabawa na stoku!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.