blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • cypr pogoda 670x300 - Cypr - nowość z Poznania
  • Cypr1 670x480 - Cypr - nowość z Poznania
  • Cypr8 670x500 - Cypr - nowość z Poznania
  • cypr7 - Cypr - nowość z Poznania
  • cypr3 670x480 - Cypr - nowość z Poznania
Justyna Szafranek
Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Cypr – nowość z Poznania

Podsumowanie

Cypr jest stworzony dla każdego!!! Obojętnie czy pojedziecie na romantyczny wypad we dwójkę... szalony czas z przyjaciółmi w klubach lub uprawiając sporty wodne czy wybierzecie rodzinny wypad na plaży.

Czy słyszeliście już o nowym połączeniu z Poznania? W tym roku polecimy razem na Cypr!!!

Jest to trzecia pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Na Cyprze fani piaszczystych plaż, malutkich wiosek z winnicami, wycieczek górskich czy aktywnego wypoczynku znajdą swój raj!

Jest to miejsce, które można odwiedzać przez  cały rok! Latem, wyspa kusi przepięknymi plażami, na których można się oddać błogiemu lenistwu lub aktywnemu wypoczynkowi w morzu….a zimą…zaprasza wszystkich, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu i spragnieni są zwiedzania, poznawania nowej kultury i nowych smaków. Z podróży na Cypr zadowolone będą i rodziny z dziećmi, młodzi ludzie szukający rozrywki, jak i osoby szukające nieco spokojniejszych wakacji.

Na Cyprze jest Słońce świeci przez 300 dni w roku tworząc idealne warunki dla turystów.

W 1974 roku, w wyniku walk między mieszkańcami narodowości tureckiej i greckiej, wyspa podzieliła się na dwie części. Taki stan rzeczy trwa do dnia dzisiejszego. Kraj pełen jest kontrastów. Z jednej strony złociste plaże i nowoczesne hotele, z drugiej porośnięte lasami góry i wioski przenoszące odwiedzających w czasie.

A co warto odwiedzić na Cyprze?

Larnaka i Ayia Napa – region o bogatej historii ze względu na ludność zamieszkującą tamte tereny. Warte podziwu są także walory krajobrazowe i przyrodnicze gdzie można odpocząć leżąc na plaży jak również aktywie spędzić czas.

Limassol i okolice – Łączy w sobie rolę drugiego największego miasta, głównego portu, centrum przemysłu winnego oraz znanego regionu wakacyjnego. Limassol jest egzotycznym, nadmorskim miastem, lubiącym turystów i zabawę, a to za sprawą mieszkańców.

Pafos  – Pafos, czwarte co do wielkości miasto na wyspie, rejon w którym niegdyś, jak głosi legenda, z morskiej piany wyłoiła się Afrodyta. Region ten to również malownicze zatoczki i bogate życie nocne.

Nikozja – stolica wyspy, jest jedyną stolicą na świecie podzieloną na dwie części. Jej północna część – Lefkosia – należy do Tureckiej Republiki Cypru Północnego – państwa uznawanego jedynie przez władze tureckie

Góry Troodos – Na terenie gór znajduje się kompleks 10 cerkwi wpisanych na światową listę UNESCO a także najbogatszy cypryjski monastyr – Kykko, gdzie można podziwiać zabytki sztuki bizantyjskiej.

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.