blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Globales 1 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 1 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 2 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 3 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 4 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 5 670x500 - COSTA DEL SOL
  • Globales 6 670x500 - COSTA DEL SOL
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

COSTA DEL SOL

San Pedro de Alcantara / Globales Cortijo Blanco

Opis hotelu

Obiekt zaprojektowany jest w stylu andaluzyjskiej wioski. Hotel - po całkowitym remoncie w 2014 r. - został dostosowany do konceptu SuneoClub. Na terenie rozległego kompleksu znajdują się 3 baseny z tarasem słonecznym i barem. W ciągu dnia i wieczorem można skorzystać z międzynarodowego programu rozrywkowego. Dobrym miejscem na spokojny wypoczynek są przestronne, funkcjonalnie wyposażone pokoje. Niedaleko obiektu znajduje się jeden z najlepszych portów na świecie – Puerto Banús. Dodatkowym atutem tylko dla gościi hotelu jest możliwość zarezerwowanie całodniowej wycieczki do dużego Aquaparku w hotelu Splashworld Estepona z transferem oraz snackbarem i napojami w specjalnej cenie.

Okolica i atrakcje

Hotel Globales Cortijo Blanco jest świetną propozycją dla ludzi uwielbiających dużo spacerować i zwiedzać. Dochodząc do morza, mamy 4km promenady w stronę Estepony, szerokiej, ładnej. Idąc bardziej w lewo, myślę, że jakiś 1km od hotelu, zaczyna się promenada, którą można dojść do Puerto Banus a dalej nawet do Marbelli. Do Puerto Banus ok. 45min pieszo. Do Marbelli ok.2h. Sam to sprawdziłem z małym dzieckiem więc każdy da radę. Dodatkowo 50m od wejścia do hotelu jest przystanek autobusowy, którym do Marbelli też można spokojnie podjechać (bilet 1,7Euro). W samym Puerto Banus stoją luksusowe jachty i samochody. Najwięksi bogacze mają tam swoje statki. Gdy udamy się do centrum miasta San Pedro de Alcantara na dworzec autobusowy, możemy z niego dojechać w kilka ciekawych miejsc. Polecam udać się do przepięknej miejscowości Ronda (ok. godziny drogi, bilet 5euro) aby zobaczyć słynny most czy też muzeum Corridy. Osobiście byłem też na Gibraltarze na wycieczce fakultatywnej, z hotelu ok. godziny drogi, bardzo polecam. Taki "Londyn w Hiszpanii". Przepiękna skała gibraltarska z jedynymi żyjącymi na wolności małpami w Europie. Jest to też miejsce, gdzie więcej jest firm niż ludzi.

Podsumowanie

Polecam ten hotel dla troszkę mniej wymagającego klienta. Luksusów w nim nie ma, ale dobre jedzenie i dobry standard pokoju zapewnią udane wakacje. Jest on też świetną bazą wypadową na zwiedzanie całego rejonu Andaluzji. Ja osobiście uważam, że moje wakacje w tym hotelu były bardzo udane!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.