blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • 100 3624 670x500 - Costa del Sol i skarby Andaluzji
  • 100 3635 670x500 - Costa del Sol i skarby Andaluzji
  • 100 3647 670x500 - Costa del Sol i skarby Andaluzji
Martyna Magier
Martyna Magier
TUI Centrum Podróży
m.magier@happy-holiday.com.pl
T: +48 513 091 918

Costa del Sol i skarby Andaluzji

Costa del Sol i skarby Andaluzji, o których wielu podróżników marzy są idealnym miejscem na wakacyjną podróż. Costa del Sol jako nowość z Poznania pobija rekordy popularności wśród turystów. Wybrzeże pełne słońca, pięknych plaż i uśmiechniętych ludzi to idealne miejsce na błogi relaks.

Jednak ten rejon Hiszpanii skrywa wiele więcej. Flamenco, corrida, wino i tapas to najbardziej charakterystyczne symbole tego kraju, które z pewnością znajdziemy w Andaluzji. Zwiedzając ten piękny region Hiszpanii można poczuć się jak w bajce, i to dosłownie, bo pozostałości po kulturze Maurów sprawiają, że z europejskiego państwa nagle znajdujemy się w arabskim mieście.

Według mnie najbardziej hiszpańska, najbardziej magiczna atmosfera skrywa się w stolicy Andaluzji, Sewilli. Spędzając swój urlop na Costa del Sol, warto się wybrać na wycieczkę fakultatywną do tego miasta!

Sewilla to urzeczywistnienie naszego wyobrażenia o Hiszpanii. Dźwięki gitary dobiegające z barów czy pokazy flamenco zachwycą każdego turystę. Jeżeli ktoś chce zobaczyć na własne oczy ten pełen emocji taniec można wybrać się na specjalny pokaz. Jeżeli nie uda się Wam kupić biletu to nic straconego. Warto wtedy wybrać się do baru, zamówić lampkę wina i poczekać, aż wieczorem artyści zjawią się na miejscu i zaczną grać i tańczyć.
Jeżeli chodzi o obiekty warte zobaczenia, na liście MUST SEE koniecznie muszą się znaleźć:

1. Gotycka katedra La Catedral de Santa Maria, która jest trzecią co do wielkości katedrą na świecie! Pierwotnie był to meczet. Widać to między innymi po wnętrzu dzwonnica, która wcześniej służyła jako minaret. Piękny ołtarz główny (uważany za największy na świecie) i grobowiec Krzysztofa Kolumba to rzeczy, które najbardziej przyciągają turystów. Katedrę można zwiedzać codziennie w określonych godzinach, a bilet normalny kosztuje ok. 8 €.

2. Alkazar – królewski pałac z ,,Baśni tysiąca i jednej nocy”. Wchodząc do pałacu człowiek nagle znajduje się w innym świecie. Przepiękna budowla wybudowana w stylu mudejar to perła, która zachwyci oko turysty. Cudowne ornamenty wykonane w stylu arabskim, piękny pałacowy ogród sprawiają, że czas tutaj płynie wolniej. Obiekt również można zwiedzać codziennie. Gwarantuję, że warto!

3. Jednym z charakterystycznych miejsc w Sewilli jest Torre del Oro, czyli Złota Wieża. Służyłą kiedyś jako punkt obserwacyjny, a później nawet jako więzienie i kaplica.

4. Plaza de España (Plac Hiszpański). Każde duże miasto w Hiszpanii ma swój Plaze de España. Moim zdaniem Plac Hiszpański w Sewilli jest najpiękniejszym placem jaki widziałam. Znaduje się on w Parku Marii Luizy. Miejsce pełne kolorów, mozaik przedstawiających mapy różnych regionów Hiszpanii, duża fontanna, piękny główny budynek i małe mosteczki łączące go z placem zapierają dech w piersiach.

5. Metropol Parasol, czyli ogromna drewniana konstrukcja znajdująca się na Plaza de la Encarnacíon. Konstrukcja wyglądem przypomina ogromny grzyb. Chętni mają możliwość wjechania na górę i podziwiania ze szczytu panoramy miasta. Na samej górze znajduje się również restauracja.

Sewilla to miasto łączące stare z nowoczesnością. Liczne atrakcje historyczne, kulturowe, pyszne jedzenie, wino i żywa muzyka przyciągają tutaj wielu. Jeden dzień to za mało, żeby poznać dokładnie to miasto, ale zapewniam, że każda chwila tam spędzona jest tego warta. Zachęcam do odwiedzenia stolicy Andaluzji!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.