blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • IMG 2548 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2500 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2584 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2548 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2599 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2080 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2109 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2371 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2478 1 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
 • IMG 2409 670x500 - Costa Brava - kraina słońca i wina
Natalia Dul
Natalia Dul
TUI Centrum Podróży
n.dul@happy-holiday.com.pl
T: + 48 509 236 525

Costa Brava – kraina słońca i wina

Costa Brava (inaczej Dzikie Wybrzeże) to ponad 200-kilometrowy pas urwistego wybrzeża w północno-wschodniej części Hiszpanii. Miejsce to przyciąga turystów już od lat 60 i pomimo upływu lat, stale zaskakuje i zachwyca. Urocze miejscowości z pięknymi plażami jak Tossa de Mar. Średniowieczne wioski oraz rozrywkowe Loret de Mar. Girona z doskonale zachowanym starym miastem. Do tego słynne Muzeum Salvadora Dalí w Figueres, które jest niejako pomnikiem życia i twórczości artysty.

Barcelona

Barcelona to nie tylko stolica tego regionu, ale także największy ośrodek na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Katalonia była kiedyś autonomicznym państwem, dlatego do dziś tak bardzo da się odczuć jej niezależność i dumę mieszkańców ze swego pochodzenia. Stolica Katalonii z całą pewnością nie przypomina żadnego innego hiszpańskiego miasta: ma własny język, kulturę i obyczaje oraz niepowtarzalny klimat. Można tu wypoczywać na plaży, zwiedzać wspaniałe zabytki oraz cieszyć się urokami nocnego życia. Tutajszej drużyny piłkarskiej i słynnego stadionu Camp Nou chyba nikomu nie trzeba przedstawić. Modernizm jest najważniejszym stylem architektonicznym w Barcelonie, a modernistyczne budynki należą do największych atrakcji miasta. Prawdziwym znakiem rozpoznawczym modernizmu stolicy Katalonii jest bardzo indywidualny styl Antonio Gaudiego. Do największych dzieł tego słynnego architekta należą: kościół Sagrada Familia, Park Guell, Casa Batllo, Casa Mila, Casa Vicens i wiele innych

Lloret de Mar

To najbardziej znany kurort na Costa Brava. Cechują go niesamowite krajobrazy, strome porośnięte roślinnością zobaczą, zarówno małe jak i duże plaże, piękne i ciepłe morze oraz mnóstwo rozrywek. Można uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne. Na obrzeżach miasta funkcjonuje okazały park wodny. Infrastruktura noclegowa i gastronomiczna jest naprawdę dobrze rozwinięta. Nie brakuje barów, restauracji, dyskotek, koncertów oraz festiwali. Do przyjazdu do Lloret de Mar zachęcam zwłaszcza młodych, aktywnych ludzi

Tossa de Mar

W przeszłości Tossa de Mar gromadziła artystów z całego świata, którzy doceniali bogactwo i niezwykły urok tego miasta. Przez francuskiego malarza, M. Chagalla, miejsce to zostało nazwane „błękitnym rajem”. Ikonę stanowi średniowieczna starówka Vila Vella (jedna z piękniejszych w Hiszpanii) z labiryntem brukowanych uliczek oraz tradycyjnych domostw. To tutaj także znajduje się najlepszy odcinek wybrzeża z dwoma piaszczystymi plażami uhonorowanymi Błękitną Flagą.

Figueres

Zwiedzanie tego miejsca to podróż śladami Salvadora Dalí. W swoim rodzinnym Figueres kataloński artysta pozostawił spory dorobek i odcisnął znaczące piętno na obecnym wyglądzie miasta. Najbardziej charakterystycznym punktem jest słynny Teatr-Muzeum Salvadora Dalí. Przekształcony dawny teatr miejski (z 1974 roku) miał być swoistą świątynią sztuki, a zarazem pomnikiem życia i twórczości Dalí. W muzeum znajdziecie liczne, surrealistyczne obrazy (niemal 360 prac), za sprawą których Salvador stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.