blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Co z tą Grecją? Co z tą Turcją?

Co z tą Grecją? Co z tą Turcją? Przyznaję, że pracując w biurze podróży ostatnimi czasy są to częste pytania które padają podczas rozmowy z klientem. Wszyscy wiedzą, że co roku różnego rodzaju sytuacje nie rozpieszczają branży turystycznej, od upadku biur podróży (znanych czy nieznanych), po awarie/opóźnienia samolotów, katastrofy lotnicze o których niestety ostatnimi czasy było głośno, sytuacje ekonomiczne krajów atrakcyjnych turystycznie czy te ostatnie, niestety będące największym zagrożeniem w dzisiejszym świecie, zamachy terrorystyczne. Zaczęło się od pierwszego, w Tunezji, który wydawał się być ostatnim, niestety powtórzony w czerwcu praktycznie skreślił Tunezję z map krajów atrakcyjnych turystycznie w bieżącym roku. Później pojawiły się przesłanki o zagrożeniu terroryzmem w kolejnych krajach muzułmańskich, będących częstym wyborem polskich turystów – Egiptu czy Turcji. Następnie była Grecja (to już bardziej europejskie klimaty) i jej finansowy problem, wielka dziura w budżecie, niemająca końca i rzucająca cień na wspaniały wypoczynek na greckich plażach. Przyznacie, że w biurze mamy dużo pracy w tym roku polegającej na uspokajaniu klientów i przekonywaniu ich, że dany kierunek jest dobrym wyborem 🙂

Troszkę Was może uspokoimy, zaczynając od Grecji…
Owszem, ostatnimi czasy w mediach dużo się mówiło o ich problemach finansowych, bo nie oszukujmy się, problemy są i nie da się tego ukryć. Natomiast należy pamiętać, że Grecja to ok. 160 wysp zamieszkanych (nie pomijając kontynentu i tych niezamieszkanych!:)) gdzie każda z nich radzi sobie świetnie sama, a sam rząd w Atenach nie jest im w większości potrzebny do szczęścia 🙂 wszystkie dostępne greckie kierunki z TUI cały czas oblegane są przez turystów i nikt wracając nie skarżył się, aby cokolwiek z rzeczy o których głośno było w mediach dało się odczuć na miejscu. Na największej greckiej wyspie Krecie tawerny i restauracje nadal działają jak powinny, starówka Rethymnonu urzeka i rozkochuje w sobie nowo przybyłych turystów a plaża Elafonisi zachwyca kolorem, baza surfingowa na Rodos ma nadal szereg klientów, a Zatoka Anthonego Quinna służy jako przepiękna sceneria do oświadczyn zakochanych;), Kos całkowicie nie straciło uroku spokojnej greckiej wyspy z piaszczystymi plażami i wulkaniczną wyspą Nissiros niedaleko, a popularne Zakynthos zachowało swoje dwa główne punkty rozpoznawcze jakimi jest Zatoka Wraku i żółwie Caretta Caretta 🙂 wszystko toczy się dalej, bankomaty działają i wydają żądane pieniądze, w sklepach nie brakuje produktów, atrakcje turystyczne są cały czas w tym samym miejscu i życie płynie powoli, dalej…bo przecież Grecja to tak wspaniałe krajobrazy, dziewicze plaże, śródziemnomorskie jedzenie które podbije każde kubki smakowe, przyjacielscy i serdeczni mieszkańcy, że niemożliwym jest, aby zniknęła z mapy turystycznej świata!

No dobrze, Grecja Grecją, w końcu to Europa, nadal Unia Europejska, także zawsze łatwiej, ale co z Turcją? W końcu to kraj w ponad 90% muzułmański, w każdym mieście meczet i imam wołający na modlitwę, a do tego Ci sąsiedzi ze wschodniej granicy, jak tam w ogóle można jechać?! – pytacie. A my odpowiadamy: A dlaczego by nie jechać? Najbliżej granicy z Syrią znajduje się Alanya, około 550 km, kolejne miejsca są coraz dalej, kończąc na regionie Izmiru który w linii prostej jest ponad 1000 km dalej…Oczywiście, zagrożenie w danych miejscach istnieje, bo niestety żyjemy w takich czasach, że nigdy nie wiadomo co i gdzie się stanie, natomiast nie mamy żadnych przeciwwskazań aby nie proponować Turcji jako kierunku atrakcyjnego turystycznie. Byłam wielokrotnie w Turcji, w różnych jej zakątkach, na krótkie pobyty jak i dłuższe, i Turcja to zdecydowanie kierunek do którego zawsze chętnie wrócę 🙂 Każdy zakątek jej wybrzeża, czy Turcji Egejskiej, Licyjskiej czy Riwiery posiada bogatą bazę hotelową na bardzo dobrym poziomie, gdzie nawet obiekty 3* mają dobry standard i mogą być polecane klientom. To tutaj znajdziemy najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi, z największą ilością udogodnień dla naszych małych pociech, znajdujące się w rozległych, pięknych ogrodach, przy plażach i to za stosunkowo nieduże pieniądze. Gwarancja pogody w ciągu całego lata, ciepłe morze, bogata i smaczna kuchnia, oryginalne zabytki, orientalne przyprawy, słodka herbata w tulipanowych szklaneczkach, raj dla zakupoholików – to właśnie Turcja! Niby azjatycka, ale mocno trzyma się Europy i przyjaźnie wita każdego turystę w swoim przepięknym i różnorodnym kraju!

Podsumowując, Grecja i Turcja to dwa najpopularniejsze kierunki w branży turystycznej, codziennie nasi klienci wylatują w dane miejsca i jak dotąd wracają zdrowi i zadowoleni z tego, a nie innego wyboru, negując wszystkie negatywne informacje jakie krążą w mediach, szczęśliwi że wybrali dobrej jakości hotele w przepięknych miejscach spełniających ich wymagania! My sami, jako pracownicy biura podróży najczęściej właśnie wybieramy na własne wakacje rodzinne obiekty na Riwierach Tureckich czy też malownicze, kameralne hoteliki na przepięknych wyspach greckich, i na pewno w bliskiej przyszłości tych preferencji co do kierunku wakacji nie zmienimy! 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.