blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • pelo1 670x500 - Co warto zwiedzić na Peloponezie?
 • Pelo2 670x500 - Co warto zwiedzić na Peloponezie?
 • pelo3 670x500 - Co warto zwiedzić na Peloponezie?
 • pelo4 670x500 - Co warto zwiedzić na Peloponezie?
 • pelo5 670x500 - Co warto zwiedzić na Peloponezie?
Justyna Szafranek
Justyna Szafranek
TUI Centrum Podróży
j.szafranek@happy-holiday.com.pl
T:

Co warto zwiedzić na Peloponezie?

Podobno nie widział Grecji ten, kto nie był na Peloponezie. To tutaj powstawały wspaniałe miasta, wykluwały się ponadczasowe idee, tworzyła się historia i kultura. Dziś możemy podziwiać zaledwie pozostałości po wiekach wspaniałych dziejów. Ruiny teatrów, stadionów, murów obronnych i świątyń to dzieje Greków zapisane w kamieniu. Po dziś dzień budzą zachwyt i prowokują do zadumy. Ale historia to nie wszystko. Peloponez ma również do zaoferowania piękny krajobraz. Malownicze wzgórza, majestatyczne wąwozy, ciche i sielskie plaże, a nader wszystko przyjazny klimat…

A co stanowi największe atrakcje w tym regionie?

 • Argos – Argos to bardzo dobre miejsce dla pasjonatów starożytności. Miasto uchodzi za jedno z najstarszych na świecie. Osadnictwo w tym miejscu datowane jest na 6 tyś. lat. W czasach swej świetności dorównywało potęgą legendarnym Atenom.
 • Epidavros – To starożytne miasto, położone nad Zatoką Sarońską,aktualnie jest bardzo wartościowym stanowiskiem archeologicznym. Dzięki prowadzonym badaniom, archeologom udało się odsłonić imponujące ruiny temenosu, czyli świętego kręgu. 
 • Korynt – W starożytności był bardzo ważnym polis na mapie politycznej Grecji. Niebagatelne znaczenie miał również jako miasto portowe. Do dnia dzisiejszego zachowało się wiele zabytków, które przypominają o latach świetności tego miejsca. Miasto Korynt położone jest tuż przy tzw. Przesmyku Korynckim, w poprzek którego przepopano w latach 1881-1893 kanał łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Na turystach wrażenie robią ściany kanału, które wprost z morza pną się w górę na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ruiny starożytnego miasta znajdują się w niedalekiej odległości od współczesnego miasta Korynt.
 • Mykeny – Obecnie jest to mała, urokliwa miejscowość licząca ok. 350 mieszkańców. W starożytności była głównym ośrodkiem kultury mykeńskiej i liczącym się miastem na mapie Grecji epoki brązu. Jej mitycznym królem była słynny Agamemnon, zdobywca Troi. 
 • Olimpia – W starożytności Olimpia należała do jednych z najpotężniejszych polis. Była miejscem kultu Zeusa, to tutaj również organizowano w starożytności igrzyska olimpijskie. Dla współczesnych Olimpia jest systematycznie odkrywana przez wykopaliska archeologiczne, które rozpoczęły się jeszcze w XIX wieku. Stanowisko archeologiczne w Olimpii w 1989 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj możemy podziwiać Fipejon – Świątynie Filipa II Macedońskiego, Świątynię Hery, grób Pelopsa, Świątynię Zeusa, czy też piedestał Nike.

 

 

Czy chcecie z nami poznać Peloponez?  Zapraszamy!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.