blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • 1 670x500 - Club Palm Azur ****+
  • 2 670x500 - Club Palm Azur ****+
  • 3 670x500 - Club Palm Azur ****+
  • 4 670x500 - Club Palm Azur ****+
  • 5 670x500 - Club Palm Azur ****+
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

Club Palm Azur ****+

Opis hotelu

Club Palm Azur to czterogwiazdkowy obiekt wybudowany pod koniec lat 90. XX wieku. Położony jest na rozległym, zadbanym terenie, na którym na każdego czeka mnóstwo atrakcji.

Jest duży, zadbany ogród, 5 basenów (główny, relaksacyjny, ze zjeżdżalniami, kryty i dedykowany dzieciom), 3 korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko oraz dobrze wyposażona siłownia.

Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z oferty dostępnej na plaży – w cenie pobytu jest możliwość wypożyczenia katamaranu, canoe, roweru wodnego oraz windsurfingu.

Dla osób szukających ciszy i pełnego relaksu przygotowano basen położony w spokojniejszej części resortu, w oddaleniu od basenu głównego, przy którym odbywają się główne animacje.

Pełni życia animatorzy dbają o rozrywkę przez cały dzień – organizowane są liczne gry, konkursy i zabawy przy akompaniamencie największych przebojów lata.

A gdy już zgłodniejecie po całym dniu błogiego lenistwa czy szalonej zabawy w basenie czeka na Was restauracja główna serwująca dania kuchni międzynarodowej i lokalnej (w formie bufetu). Można też zarezerwować stolik w restauracji na plaży.

Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, zajęcia w miniklubie pod okiem profesjonalnych i pełnych zaangażowania animatorów, a także liczne animacje.

WiFi na terenie hotelu jest w cenie w częściach ogólnodostępnych – trwają jednak zabiegi, by było dostępne na terenie całego obiektu.

Pokoje są przestronne (ok. 32-42m kw.), urządzone nowocześnie i komfortowo. Dla rodzin z dziećmi przygotowano pokoje rodzinne z dodatkową sypialnią.

Okolica i atrakcje

Club Palm Azur położony jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Od większej miejscowości – Midoun oddalony jest o ok. 6 km, a z kolei od stolicy wyspy Houmt Souk – o ok. 23 km. Na transfer z lotniska trzeba poświęcić ok. 30 minut.

Podsumowanie

Informacje praktyczne:

Długość lotu: ok. 3 godziny 15 min

Czas: czas polski, brak czasu letniego

Waluta: dinar tunezyjski (TND) 1 TND = 100 milimów; 1 TND – ok. 1,5 zł

Przywozimy euro lub dolary (ale te wydane po 2006 roku, tych starszych mogą nie przyjąć) i na miejscu wymieniamy na dinary. Jest przepis zakazujący wywożenia waluty tunezyjskiej poza granice Tunezji, poza tym w kantorach należy brać pokwitowania z wymiany waluty – bez nich wymiana powrotne może być kłopotliwa, ponieważ można wymienić walutę z powrotema na euro lub dolar w momencie, gdy ma się nie więcej niż 1/3 zadeklarowanej kwoty. Warto więc wymieniać mniejsze kwoty na bieżąco, by uniknąć kłopotliwej sytuacji, mimo że Tunezyjczycy przyjmują również euro/dolary, jednak przeliczają według własnego upodobania ;)

Warto zaopatrzyć się w leki probiotyczne, by uniknąć sensacji żołądkowych i móc w pełni cieszyć się z bogactwa smaków tunezyjskiej kuchni :)

Wymagany dokument – paszport; po przylocie należy wypełnić specjalny formularz składający się z dwóch części. Przy kontroli zostanie wbita wiza, jedną część formularza dostaniemy z powrotem (oddajemy ją przy kontroli na powrót).

Przykładowe ceny: · przyprawy – ok. 3 TND/ 100 g cynamonu, ok. 2 TND/ 100 g kurkumy · magnesiki ;) 1-5 TND/ sztuka · wyroby skórzane np. torebka ok. 50 TND · butelka wody – ok 2 TND

Językiem urzędowym jest arabski, można się dogadać po francusku i niemiecku. Po angielsku też, ale idzie to dość topornie i Tunezyjczycy często „przestawiają się” na niemiecki.

Nie zraźcie się gdy na plaży znajdziecie algi – w Tunezji obowiązuje prawo o ochronie środowiska, które zakazuje wywożenia alg z plaży. W praktyce wygląda to tak, że algi zamiatane są z powrotem do morza, więc po większej fali znów mogą „ozdobić” plażę.

1 300x225 - Club Palm Azur ****+2 300x225 - Club Palm Azur ****+3 300x225 - Club Palm Azur ****+4 225x300 - Club Palm Azur ****+5 300x225 - Club Palm Azur ****+

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.