blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Club Hotel Sur Menorca 3,5*

Opis hotelu

Na południu Minorki, w pobliżu małej miejscowości Punta Prima znajduje się lubiany przez gości hotel Sur Menorka. Hotel położony jest blisko morza, około 300m od skalistego wybrzeża i zaledwie kilka kroków od ulicy ze ścieżka rowerową, którą możemy dojść lub dojechać trochę ponad kilometr do pięknej, z drobnym i jasnym piaskiem zatokowej plaży Punta Prima. Nad morzem znajdziecie kilka knajpek, restauracji czy sklepów z pamiątkami lub rzeczami niezbędnymi dla małych i dużych plażowiczów. Sama miejscowość Punta Prima jest spokojna, rodzinna, bez głośnej muzyki czy wieczornych imprez. Dla leniuchów których nie kuszą spacery, prawie sprzed głównego wejścia co godzinę odjeżdżał bus hotelowy prosto na samą plażę (od 09:00-18:00 ).
Wracając do hotelu uważam, że jest to ciekawa propozycja na rodzinne wakacje z dziećmi ze względu na znajdujący się kilka metrów od hotelu Aqua Park. Wychodząc głównym wyjściem, przechodzimy przez parking i wchodzimy do wodnego królestwa ze zjeżdżalniami dla małych gości ale i dorośli mogą się wybawić. Jedna uwaga - słona woda ale z własnego doświadczenia potwierdzam, że nie było to uciążliwe o czym świadczyły również grupy bawiących się tam przez cały dzień dzieci. Aquapark otwarty jest również dla gości spoza hotelu ale w stosunkowo wysokich cenach. Nasi goście mają go w cenie bez ograniczeń. Przesyłam link, jeżeli ktoś chciały go sobie obejrzeć i narobić sobie trochę apetytu: http://www.hotelsurmenorca.com/en/splash-sur-menorca/

Sam hotel nie jest duży, 262 pokoje, nieduże, ładne, schludne, standardowe wyposażenie, bez luksusów, powiedziałabym ze dobre, mocne 3* z małym balkonem. Pokoje możemy mieć od strony aquparku i przystanku busu hotelowego - też taki miałam i nie narzekałam lub z drugiej strony z widokiem na basen. Muszą wspomnieć, że łazienki też były małe ( bez suszarki) ale czyste, ręczniki wymieniane.

Na terenie hotelu dla gości przygotowano niedużą siłownię na którą należy się zapisywać, parking, sklep z pamiątkami, możliwość wypożyczenia samochodu. Główny basen ze słodką wodą i zdecydowanie wystarczającą ilością leżaków a przy basenie bar all inclusive czynny w godz. 10:30-23:00. Po tej godzinie do dyspozycji nocnym markom zostaje bar płatny w lobby.
Sur Menorca oferuje all inclusive i wszystkie posiłki serwowane są w formie bufetu w hotelowej restauracji. Co do wyżywienia, śniadania typowo angielskie - jak dla nas to była chyba najsłabsza część wyżywienia. W trakcie pobytu miałam wrażenie, że albo wybór i jakość posiłków się poprawia albo się przyzwyczaiłam. Ogólnie rzecz biorąc, nikt nigdy nie był głodny, zawsze był wybór raz nam coś smakowało bardziej raz trochę mniej. To jest hotel klasy 3* wiec nie spodziewajmy się codziennie owoców morza czy innych rarytasów. Oceniam kuchnie na dobrą ze  odrobinkę skromniejszymi śniadaniami.

Okolica i atrakcje

Hotel jest świetną bazą wypadową na wycieczki np do stolicy wyspy Mahon ( zaledwie 10km ) ale nie oszukujmy się, Minorka jest tak niedużą wyspą, że nawet do odległej dawnej stolicy Ciutadelli można pojechać na wycieczkę nawet z małymi dziećmi. Wspomnę jeszcze tylko o wieczornych animacjach dla dzieci, odbywających się na terenie aquaparku i tym samym nieprzeszkadzających gościom nastawionym na spokojniejszy wypoczynek.
Z hotelu mamy dokąd pojechać, mamy świetne trasy do pobiegania, spacerowania czy wycieczek rowerowych, które szczególnie polecam.

Podsumowanie

Minorka jest wyspą dla osób ceniących spokój, uciekających od masowej turystyki a hotel Sur Menorca sprawdzi się jeżeli nie oczekujemy luksusów a wybieramy spokój, piękną skalistą linię brzegową z uroczymi piaszczystymi zatokami. Rodziny z dziećmi będą tu się dobrze czuły i świetnie bawiły w hotelowym aquaparku.

Jeszcze namawiam ( ale może bez małych dzieci i nie w nocy ) by przy hotelu wąską ścieżką skierować się prosto nad morze, skręcić się w lewo aby wzdłuż fantastycznego skalistego wybrzeża z turkusową wodą dojść się do zatoki i plaży w Punta Prima. Muszę się przyznać, że spacer szalenie mi się spodobał. Jak zresztą cała wyspa i nasz hotel.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.