blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • rodzinne wakacje
Maciej Gołaś
Maciej Gołaś
TUI Centrum Podróży
mg@tui.poznan.pl
T:

Ciekawe pomysły na rodzinne wakacje

Wspólne wakacje pozwalają rodzinie spędzić czas bez trosk dnia codziennego. Znalezienie idealnego miejsca na taki wypoczynek nie jest jednak najprostszym zadaniem, szczególnie że zazwyczaj najmłodsi oczekują od wakacji czegoś zupełnie innego niż dorośli. Dzieci chcą się bawić, a ich rodzice częściej marzą o wypoczynku przy basenie lub na plaży. Jak to pogodzić? 

Wybór odpowiedniego celu podróży 

Cel podróży jest pierwszą decyzją, którą należy podjąć, planując rodzinne wakacje. Dzieci najczęściej interesują kierunki poza granicami Polski. Inne, nieznane miejsca są dla nich czymś niezwykle ciekawym. Warto zwrócić uwagę na atrakcje oferowane przez miejsce, do którego rodzina chce się udać. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice, docenią na przykład piękne, piaszczyste plaże znajdujące się w Hiszpanii, ruiny antycznego miasta, które można obejrzeć w Aspendos w Turcji czy ogromny nadmorski park z pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz park wodny Aquapolis w Bułgarii. Warto zapytać dzieci, co je interesuje i sprawdzić lub dowiedzieć się w biurze podróży, które miejsca oferują atrakcje zgodne z oczekiwaniami całej rodziny. 

Odpowiedni hotel 

Po wyborze miejscowości, w której chce się spędzić wakacje, należy jeszcze zastanowić się, który hotel byłby najlepszy dla całej rodziny. Miejsce, w którym wykupuje się nocleg, powinno mieć w swojej ofercie place zabaw oraz baseny, a dla najmłodszych — brodziki. Takie udogodnienia posiada na przykład hotel Althea Village na Krecie (Grecja). Dla najmłodszych istotne mogą okazać się animacje. Myszka Miki czy Kaczor Donald, z którymi dzieci mogą się pobawić, porozmawiać czy pośpiewać na pewno urozmaicą im czas. Dla dorosłych ważne są baseny, miejsca do spokojnego wypoczynku i dla aktywnych — zajęcia sportowe organizowane przez hotel.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.