blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • UNESCO 5 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO 2 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO 3 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO 4 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO 5 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO 6 min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • UNESCO min 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
 • Bułgaria mapa 670x500 - Bułgarskim szlakiem UNESCO
Zyta Czekała
Zyta Czekała
TUI Centrum Podróży
z.czekala@happy-holiday.com.pl
T: +48 513 091 917

Bułgarskim szlakiem UNESCO

Czas trwania: 8 dni
Port docelowy: Burgas
Wyloty z Polski: Poznań, Warszawa, Katowice
Noclegi w hotelach ****Terminy realizacji: 06.06, 20.06, 29.07, 05.09, 12.09.2017

Ramowy plan wycieczki:

1. dzień – Przylot do Bułgarii
Przylot do Burgas; przejazd, zakwaterowanie i kolacja w hotelu **** w Burgas

2. dzień – Burgas – Nessebar – Warna (ok. 120 km)
Śniadanie. Przejazd do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miesteczka Nessebar – perły Morza Czarnego. W ramach zwiedzania zobaczycie między innimy cerkiew św. Stefana z przepięknie rzeźbioną amboną i bogato dekorowanymi wnętrzami.
Przejazd do Warny – morskiej stolicy Bułgarii, a w niej: katedra Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny – drugiej największej katolickiej świątyni kraju, posiadłość Atanasa Burova (znanego dziewiętnastowiecznego polityka i finansisty), w której znajduje się wikwintna restauracja z bogatą kartą bułgarskich win. Degustacja trzech wybranych gatunków win, rakii, deska serów oraz obiad w formie bufetu. Przejazd i zakwaterowanie do hotelu ****

3. dzień – Warna – Madara – Swesztari – Ruse (ok. 280 km)
Śniadanie. Wyjazd w kierunku miejscowości Madara, gdzie znajduje się ogromny relief na stromej skale z wykutą sylwetką Jeźdźca Madarskiego, pochodzącym z VIII lub IX wieku dziełem ludzkich rąk, wpisanym na Listę UNESCO. Czas wolny w miejscowości Kuilevcha, gdzie zostaniecie przywitani chlebem i solą przez lokalną Babcię – gospodyni. W domostwie będzie możliwość spróbowania lokalnych specjałów kuchni bułgarskiej. W Sweszteri – kolejnym punkcie wycieczki, odwiedzicie kolejną pozycję z Listy UNESCO: grobowiec tracki – bardzo dobrze zachowane miejsce pochówku plemienia Getów pochodzące prawdopodobnie z IV lub III wieku p.n.e. Ostatnim punktem tego dnia będzie miejscowość Ruse położona nad Dunajem. Została ona wykreowana przez pewnego Turka zarządzającego miastem w XIX wieku. Będziecie mieli okazję obejrzeć jego wizję podczas spaceru przed zakwaterowaniem i obiadokolacją w jednym z czterogwiazdkowych hoteli.

4. dzień – Ruse – Iwanowo – Wielkie Tyrnowo – Arbanasi – Trjawna (ok. 170 km)
Śniadanie. Przejazd do Iwanowa, gdzie będziecie mogli zwiedzić zespół monastyrów wykutych w skale, słynących przede wszystkim z przepięknych fresków zachowanych w pięciu kościołach, które są cennym przykładem bułgarskiej sztuki średniowiecznej. W Wielkim Tyrnowie będącym niegdyś stolicą Bułgarii czeka na Was forteca. A w niej wejście na dzwonnicę, skąd rozpościera się przepiękna panorama. W Arbanasi, kolejnym punkcie wycieczki, zobaczycie Dom Konstantsalieva będącym przykładem stylu życia bułgarskich kupców z przełomu XVI i XVII wieku. Ostatnim punktem tego dnia jest Trjawna, gdzie zjecie smaczną obiadokolację i udacie się na odpoczynek w hotelu Kalina Palace ****

5. dzień – Trjawna – Sofia (ok. 230 km)
Śniadanie. Przejazd do Sofii, gdzie zobaczycie największą świątynię Bułgarii i jedną z największych w Europie – sobór Aleksandra Newskiego wzniesiony ku czci wyzwolenia Bułgarii przez Rosjan. W Narodowym Muzeum Archeologicznym zobaczycie najcenniejsze skarby z czasów trackich, rzymskich i średniowiecznych będącymi pamiątkami bogatej historii Bałkanów. We wspisanej na Listę UNESCO cerkwii św. Bojana zobaczycie przepiękne malowidła z XI wieku, a po spacerze po Parku Narodowym Witosza będziecie mieli okazję wziąć udział w wieczorze bułgarskim, w trakcie którego zobaczycie tradycyjny bułgarski taniec – nestinarstwo wpisanego na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.

6. dzień – Sofia – Rilski Monastyr – Płowdiw (ok. 340 km)
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc Bułgarii – skrytego wśród gęstej roślinności Rylskiego Monastyru – klasztoru założonego w X wieku przez św. Iwana Rilskiego. Jest to istotny przykład architektury odrodzenia narodowego, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Płowdiwie – Europejskiej Stolicy Kultury 2019 przejdziecie się uliczkami Starego Miasta zlokalizowanego na trzech wzgórzach, gdzie znajdziecie przykłady architektury sakralnej, rzymskiej i odrodzenia narodowego.

7. dzień – Płowdiw – Kazanłyk – Burgas (ok. 290 km)
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania starówki Płowdiwu, w trakcie którego zobaczycie rzymskie amfiteatr wzniesiony w II wieku p.n.e. przez cesarza Trajana (tego, od słynnej kolumny 🙂 ) oraz Dom Hindlyana – budynek bułgarskiego kupca. W Kaznałyku zobaczycie kolejny punkt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – wspaniale zdobiony grobowiec tracki z komorą grobową zwieńczonej kopułą. Po wieczornym przyjeździe do Burgas weźmiecie udział w uroczystej kolacji z wiczorem folklorystycznym.

8. dzień – Powrót do Polski
Śniadanie, przejazd na lotnisko w Burgas. Powrót do Polski. Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Bułgarii w jednym z hoteli na Riwierze Bułgarskiej.

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.